Cenerentola Innamorata - или Мами в Италия 42

  • 12 734
  • 276
  •   1
Отговори
# 270
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А аз съм чела точно в този форум, че ако са знаели на какво ще са обречени децата им биха предпочели да не са се раждали. Stop
Има и нещо друго, щом според теб по-голямата част от майките явно не ги интересува какво дете ще родят и биха се радвали на всякакво, защо тогава всички се скъсваме от прегледи и изследвания, докато сме бременни? Ако не искахме здрави деца нямаше да правим нито биохимичен скриниг, нито фетална морфология, нито нищо в крайна сметка. щяхме да раждаме вкъщи, защото и да стане някое усложнение и детето вземе че остане дълго време без кислород, нищо, няма проблем, на нас ни е все едно. И понеже всичко това не е така, все си мисля, че науката трябва да гледа към това да се раждат колкото може повече ЗДРАВИ  деца, а не просто колкото може повече деца.
И аз изказвам мое мнение.

къде то4но съм казала подобно неЩо?

До раждането и отглеждането на все по_здрави деца се стига през периоди, в които науката се у4и, изследва, налу4ква... няма друг път. Или смятаШ, 4е днеШните постижения са ни подарък от напреднали цивилизации?

# 271
  • София
  • Мнения: 6 803
feiam, нарочно ли се правиш, че не разбираш точно какво пиша?
Никъде не съм казала всичките, но съм чела и такива мнения.
Ако се увреди здраво дете съм писала, че тогава правиш всичко възможно да му усигуриш максимално добър живот, налага ли се да се самоцитирам?

# 272
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam, нарочно ли се правиш, че не разбираш точно какво пиша?
Никъде не съм казала всичките, но съм чела и такива мнения.
Ако се увреди здраво дете съм писала, че тогава правиш всичко възможно да му усигуриш максимално добър живот, налага ли се да се самоцитирам?

не, налага се да се самопрепро4етеШ. Аз, и който друг е про4ел, разбрахме 4удесно какво пиШеШ.

# 273
Чудя се дали има сначение че Клеми живее в Балгария.Кажете и другите мами. Нямам никакво намерение да плюя по България, но винаги съм си мислила, че там обществото е все още много жестоко кам "различните". Типично детско поведение.

# 274
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Чудя се дали има сначение че Клеми живее в Балгария.Кажете и другите мами. Нямам никакво намерение да плюя по България, но винаги съм си мислила, че там обществото е все още много жестоко кам "различните". Типично детско поведение.

СъЩото си мислех и аз, но не посмях да го напиШа.
Видях и другия ти постинг, права си, по_добре да не се задълбо4ава ТУК темата. Въпреки, 4е все си мисля, 4е за никой не са приятни тези мисли, но е редно да ги има, да се дискутира, да се поемат отговорности...

# 275
  • София
  • Мнения: 6 803
Няма проблем, спред мен жестокост е съзнателно да обречеш едно същество на страдание, а не да го преотвратиш, преди да се е случило, но щом за вас е обратното, ок.
Нещо не се разбираме. Не приемам различните по-различно, радвам се, че все повече се интегрират и дано занапред да е така. Става въпрос за съвсем различно нещо, обаче аз спирам до тук.

# 276
  • Мнения: 5 475
 Thinking Имах лекции по биоетика и помня,че в центъра на вниманието, от една страна, бяха сложните трансформации по отношение на ценностите в съвременните общества и разбирането за ценността на човешкия живот, а от друга - нормативните въпроси, които налага самата практика. Peace
 От тази гледна точка мисля,че е нормално всеки да вижда нещата от своята камбанария.
 За съжаление обаче и Италия не е добър пример - може би основно заради постоянната намеса на католиците,но провалът на референдума за фекондационе асистита, превърна страната в една от най-рестриктивните страни по отношение на биоетиката.
  Законът сега  забранява прибягването до чужд донор при изкуствено оплождане,както  и преембрионалната диагностика, което означава, че ако в една двойка има носители на някаква геннопреносима болест не е позволено да се установява дали ембрионът е вече неин носител.(да поясня ,че не става дума за тестовете ,които определят вероятността на риска за евентуални малформации- като синдрома на Даун и т.нат.) Няколко седмици по-късно обаче майката може да реши да прекъсне бремеността си.  Rolling Eyes Така излиза, че ембрионът се ползва с по-голями права, отколкото зародишът... Confused
   Изобщо темата е много сложна...

 хайде ,отварям новата тема,специално за Феиам и Макдирокче.. Heart Eyes Wink

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 13:22 от Giorgia

Общи условия

Активация на акаунт