Египет /Тема 16/

  • 8 831
  • 172
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 455
До Абу Симбел има ли друг начин да се стигне, без да се тръгне в 3-4 сутринта?

# 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 270
Simple Smile  Simple Smile Simple Smile топличко е, да. официално 39-38 при нас, но се усеща като поне 100 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

ние тръгнахме на 2 януари и ми беше добре. само в долината на царете малко ни понапече. Simple Smile

галактик може да каже повече за курортите, там съм пас.
знам само, че всички са далеч от забележителности.
но от Хургада до Гуна е половин час път Simple Smile Simple Smile Simple Smile разходка с лодка по каналите, возят те, а ти пееш "Ке белла коса...." Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 152
  • Мнения: 810
Simple Smile  Simple Smile Simple Smile топличко е, да. официално 39-38 при нас, но се усеща като поне 100 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

ние тръгнахме на 2 януари и ми беше добре. само в долината на царете малко ни понапече. Simple Smile

галактик може да каже повече за курортите, там съм пас.
знам само, че всички са далеч от забележителности.
но от Хургада до Гуна е половин час път Simple Smile Simple Smile Simple Smile разходка с лодка по каналите, возят те, а ти пееш "Ке белла коса...." Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Според вас кой месец е най-добре за обикаляне по историческите забележителности?

# 153
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 351
Ако е само за забележителности - нашата зима. На мен на Нова година ми беше идеално.

neuromancer, ако сте част от организиран тур, май няма как. Ако е част от круиз по Нил, желаещите тръгват към 3-4 часа, спят си в рейса, имат закуска в пакети, пристига се там, гледа се около 2 часа, после наобратно. Корабът чака, качвате се и потегляте нагоре.
Имаше и някакъв режим на пропускане през пустинята. Съвсем през нощта не пропускаха рейсове.... помня, че чакахме на един полицейски пункт бая автобуси, за да ни пуснат за деня през пустинята.
Самият Абу Симбел няма да го хваля - това си е забележителност, която трябва да се види, чутовно! Но и самият път не ми беше досаден. На отиване поспах, после наблюдавах изгрева в пустинята, самата пустиня по светло е особено интересна с едни възвишения, забавна закуска в рейса, на връщане при една пауза гледахме и успяхме да снимаме мираж (все едно има вода в далечината), също кръговите посаждения с поливна система пак в пустинята.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 01:24 от Mileto

# 154
  • Мнения: 297
Не разбирам защо полемиката е била със st. Dobri, те си живеят в Египет, има само полезни споделяния и поне аз не съм чела да е свързана с ТА, а дори и да беше, какво лошо има?
Иначе, евала на всеки който си организира пътуването сам.

# 155
  • София
  • Мнения: 11 127
Здравейте,

търся отзив за Hurghada Long Beach Resort.
Чудя се защо има такава разлика в цените в сравнение с други хотели при висок рейтинг и предимно хубави отзиви, на които попаднах. Снимките изглеждат чудесни, има голяма територия и плаж. Даже изглежда има и достъп до море годно за къпане т.е. не е само риф.
Благодаря предварително!

# 156
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 270
...
Според вас кой месец е най-добре за обикаляне по историческите забележителности?

българската зима.
от ноември до февруари макс.
март... зависи от годината. може би да - може би не.
след като януари ни опече в долината на царете...

кръговите насаждения са проектът Тошка. Тошка 1 се охранявал от военните и е зад кльонове и огради. за Тошка 2 вече режимът е по-свободен.
от нубийската пустиня, символ на безводие и смърт, правят плодородна земя.
просто нямаше  как да не направя паралел с нашата райска земя и как се отнасяме с нея. Sad

занет, остави. Simple Smile темата е за забавление.

# 157
  • Мнения: 1 574
Щом от ноември до март максимум за обикаляне и разглеждане, какво ще ме посъветвате за почивка с къпане в басейни ,аквапарк...абе като на почивка? Кога трябва да се организирам с резервацията?

# 158
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 270
Само басейн по това време. С подгрев.
а къде има такова може да каже Галактик.

# 159
  • София
  • Мнения: 3 735
.....
от нубийската пустиня, символ на безводие и смърт, правят плодородна земя.
просто нямаше  как да не направя паралел с нашата райска земя и как се отнасяме с нея. Sad
.....
Точно това си помислих и аз веднага след като се върнах от Египет!

Беше края на април....гледах как всяко местенце около Нил се обработваше, беше засадено с нещо ....в пустинята имаше пшеница!!!!
Върнах се и пътувах до Велинград...края на април...в България се нагледах на пустеещи и необработени плодородни земи.....
Pensive

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 12:29 от vnd

# 160
  • Мнения: 297
...
Според вас кой месец е най-добре за обикаляне по историческите забележителности?

българската зима.
от ноември до февруари макс.
март... зависи от годината. може би да - може би не.
след като януари ни опече в долината на царете...

кръговите насаждения са проектът Тошка. Тошка 1 се охранявал от военните и е зад кльонове и огради. за Тошка 2 вече режимът е по-свободен.
от нубийската пустиня, символ на безводие и смърт, правят плодородна земя.
просто нямаше  как да не направя паралел с нашата райска земя и как се отнасяме с нея. Sad

занет, остави. Simple Smile темата е за забавление.


Аз, общо всето подминавам доста постове... Кога без, кога с да искам.
Регистирана съм от 2014 г, а имам няколо отговири, та никой не може да каже, че си търкам  фалангите.
Това, което ме накара е да споделя изумлението си: ок, пътувал е някой някъде, споделил е, Ок.
Какво е това настъвение, защо, не ми е ясно.
Все пак не е тема за забавления, а за Египет. Wink

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Какво е това настъвение, защо, не ми е ясно.

Аз при човека не видях настървение. Simple Smile Споделяше си съвсем нормално – все полезни неща, при това.

# 162
  • Мнения: 297
Какво е това настъвение, защо, не ми е ясно.

Аз при човека не видях настървение. Simple Smile Споделяше си съвсем нормално – все полезни неща, при това.

И???
 
Думите са доста Wink извадени от контекста. Като настъвение Wink предполагам. Така ми е дошло, така съм го написала.  Не виждам смисъл да се обяснявам.

Преди няма и 1 г не би ми хрумнало да пътувам с агенция и то с по-възрасен човек. Случаи всякакви.

Не разбрах, какво толкова те притеснявя?

Или точно в притеснението е проблема.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Нищо не разбрах от това, което си написала. Simple Smile

# 164
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 270
Какво е това настъвение, защо, не ми е ясно.

Аз при човека не видях настървение. Simple Smile Споделяше си съвсем нормално – все полезни неща, при това.

Сега остава да уточним кой е човека и кой не е човек.
Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт