Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 8

  • 29 377
  • 670
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 160
Всъщност има инфо за някои училища, но в отделна книжка, която идва комплект със справочника. На мен ми допада също, че всичко ми е на едно място и мога да си прелиствам напред-назад. Хлапето не пожела (до този момент) да седне с мен пред компютъра (а иначе може да виси по цял д н, естествено) и да разгледа таблиците на Дидева, МОН-ските и т.н., но на книжката обърна внимание веднага. Иначе абсолютно може и без нея Grinning, но за себе си аз не съжалявам, че я взех, даже съм доволна.

# 421
  • Мнения: 29 842
Драма няма, коментираме си просто дали принципно може и без книгата.

# 422
  • София
  • Мнения: 416
И моя тийн се заинтересува от хартията, за Екселите не мога да я хвана така лесно.

# 423
  • Сф
  • Мнения: 10 713
Драма няма, коментираме си просто дали принципно може и без книгата.
Да, но този въпрос се дискутира всеки път. За мен, човек който задава тоя въпрос на другите трябва да си го купи , за да не се обърка с подредбата на училища и да придобие обща представа нагледно, по стария начин. Разбира се , зависи и от личните  цели. Не за всеки НВО е "борбата на живота". И нагоре са обяснили, за децата е по- удобно също. Това не пречи и електронни варианти да се ползват паралелно. Сега, ако детето е сигурно, че ще влезе където иска и/ или има 10, 15 желани и постижими училища, сигурно е безмислена покупка. Аз лично, предпочитам да съм подсигурена по всякакъв начин, по- добре нещо излишно евентуално, отколкото грешка примерно.

# 424
  • Мнения: 8 302
Не мога да разбера каква е тая драма със справочника, който струва смешните  20 лв на целия НВО фон. Кой както му е удобно да си действа. Важно е целта да се постигне, нали?
Аз не виждан някъде да има драма Simple Smile
20 лева за тази глупост  хич не са смешни. Без това отглеждаме абсолютно консуматорско общество.
Пък 11000 х 20 лева = 225 000 само за София. Simple Smile

# 425
  • Мнения: 13 409
Извън добрия тон е да се обяснява на възрастни хора, че не трябва да дадат 20 лв за нещо и не носи никаква информация.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 07:36 от zari65

# 426
  • Мнения: 29 842
Никой не забранява на друг да купува. Всеки си харчи парите, както намери за добре. Но пък си казва мнението, че може и без това.

# 427
  • Мнения: 9 802
Според мен трябва да се разпространява безплатно.
И не ми е за 20 лв.

# 428
  • Мнения: 29 842
Според мен трябва да се разпространява безплатно.
И не ми е за 20 лв.

Да, поне в pdf вариант.

# 429
  • Мнения: 6 391
Детето вчера я донесе от курса. Цял следобед разглежда малката книжка с рекламите на училища, и таблицата с балове. Въпреки че надлежно съм му препратила таблицата в ел.формат с подобрения-филтрирана според неговите желания. Аз не възнамерявах да я купувам..

# 430
  • Мнения: 13 409
Ставам досадна, но темата не е за отчет кой си купува книжка и кой не и какво му е мнението за хартиения екземпляр.

# 431
  • Мнения: 6 391
Включих се само, за да дам друга гледна точка, така че може да не сте толкова императивна с този следващ пост с еднакво послание.
Иначе изобщо темата от сума ти време цикли безгранично

# 432
  • Мнения: 9 802
Ще се отпуши като започне реденето на желанията.
Кажете ми, в тези училища с математически паралелки 127, 31, 138 в 8-10 клас има ли иуч/фуч мат или са само по език?

# 433
  • София
  • Мнения: 332
И аз да питам някой има ли мнение за 36 СУ с италиански? Знам, че 23 и 105 са по-добри, но са със 100 точки повече и търся вариант ако не се справи добре.

# 434
  • София
  • Мнения: 113
Аз питах за наручника, защото съм гледала всичко он лайн и се чудех дали има смисъл да се купува и с какво е по-добра.

Моите деца (близнаци Simple Smile) все още не знаят какво искат да учат и къде. Нито имат желание да седнат да гледат наръчник/таблица. И аз продължавам да се чудя къде да ги записвам и какво да редя.
Вашите поне имат представа.
Днес мина класното им по БЕЛ/Литература, чакам и математика.
И май ще редя според бала.

Общи условия

Активация на акаунт