Извън маточна бременност

  • 459
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Нова съм тук! Имам проблем и решихте да потърся мнение от вас след като прочетох някои неща които сте споделили.
Последната ми менструация е започнала на 21.02. Преди няколко дни направих тест който има бледа втора черта ,днес направих и ЧХГ тест със стойност 464.4  на преглед не виждат нищо в матката.. възможно ли е да е извън маточна бременност?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 162
Обикновено над 1000 ЧХГ се вижда плоден сак. Изчакай, не се стресирай излишно, защото още е рано. 2 седмици след закъснение е добре чак тогава да се отиде на лекар. Раничко е.

# 2
  • Мнения: 37
Препоръчително е 2 седмици след теста да се отиде на преглед, за да се види нещо на ехографа! Не се панирай излишно, още е рано.

# 3
  • Мнения: 6 764
А лекарят какво ви каза? Странно е да не ви е дал насоки. Първо, с каква продължителност ви е цикъла, тоест колко са дните от менструация до менструация? Колко дни закъснение отчитате? С какъв ехограф е бил прегледа, вагинален, коремен?
Стойността ви е ниска, за да се види нещо с коремен ехограф. Най-важно е да се съпостави дни закъснение със стойност на хормона, също да се повтори изследването на определен интервал от първото, 24 или 48 часа и да се види как нараства. Това се следи от лекар, както знаете евентуална извънматочна бременност е много опасно състояние. Във вашия случай вероятно е прекалено ранен преглед, но все пак е редно лекар да проследи.

Общи условия

Активация на акаунт