Оладии

  • 10 445
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Баба ми пък им викаше "акатми" - с ударение на "И"  Joy

Тиганици - все едно нещо се тегли, а тези "оладьи" се сипват с лъжица в тигана.  newsm78

Тиганици идва от тиган - правят се в тиган, а не да речем на сач.

А-ааа, да, аз понеже слагах ударението на първото "И"...  hahaha

# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
Правя нещо такова, но в малко по-солен вариант и затова го пускам.
1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, брашно - колкото да се сгъсти като мноого рядко кексово тесто, натрошено бяло саламурено сирене на вкус. Аз слагам ~ 80-100 г необезсолено.
Яйцата, брашното и млякото разбивам и след това добавям натрошеното сирене. Добре е сиренето да не киселее, защото и то и млякото като се изпържат, дават леко кисел вкус. Набухватели не са нужни.
Със супена лъжица се гребва и се пуска в силно сгорещено олио. Веднага след като напълня тигана намалявам котлона наполовина, но моите плочи са керамични. Предполагам, че на стандартен котлон ще върши работа, ако тигана се поотдръпва от котлона и отново се връща, тъй като тиганиците пламват бързо, а не са много вкусни като покафенеят. Трябват им  няколко минути на котлона и от двете страни, за да не останат сурови в средата. Преди да извадя от тигана отново засилвам котлона, тъй като в слабо загрято олио поемат повече мазнина, а от силното не излизат толкова мазни.
Ние ги ядем с мед, евентуално може и поръсени със захар.
Описанието излезе дълго, но всъщност стават много лесно и за не повече от 10-12 минути се изпържва цялата смес - някъде около 3 тигана с по 7-8-9 парченца.
И тази рецепта е бабина  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 927
А-ха, вкусни са Simple Smile
На мен ми попаднаха преди време като аладушки, представи ги една рускиня по телевизията.

Аладушки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51225.0

На който не му се чете: за да не попиват много мазнина в тестото се слага 1 с.л. ракия.

Общи условия

Активация на акаунт