Ще имам близнаци! Тема с продължение 40

  • 6 640
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 439
Щефи, ...... същата работа....значи трябва да съм " търпелива" и да не избухвам.... обаче как ще стане...
Точно!!! По-големият иска във всичко да е пръв и ако малкият му се отдаде нещо, по-големият откача и започва да го удря.

# 181
  • Мнения: 964
Моите са момичета на 4 г. и са по същия начин. Като бяха по-малки се хапеха и скубеха и тогава много се впечатлявах. Сега направо си се бият както си му е реда. Едната е голям инат, всичко трябва да е на нейното, все тя да е първа, тя е и главния агресор. Другата пък е душичка, всичко дава за сестра си, плаче за нея като я накажа, плаче като и се скарам, дава и каквото поиска, но понякога и на нея и писва и започва боя. Хем се радвам за едната, че явно ще е по-оправна, ще постига нейното си, хем ми е тъжно за другата, че не си отстоява желанията и много лесно се дава, само мир да има.
Та, не мисля, че е от Пулмикорта😀

# 182
  • Мнения: 1 697
Няма оправия. Говорене му е майката и в един момент има проблясък. Ама докато се стигне до него - вино! Иначе боя е голям и се редуват коя да е бияча. Ако едната се бие, другата я дразни и обратното. Няма празно. Не си сама!

# 183
  • Мнения: 2 781
Щефи, ...... същата работа....значи трябва да съм " търпелива" и да не избухвам.... обаче как ще стане...
Точно!!! По-големият иска във всичко да е пръв и ако малкият му се отдаде нещо, по-големият откача и започва да го удря.
Хахх, у дома дребния с два килограма по-лек върши терора. По едричкото е миролюбиво за сега, но е инатлив навън  - трудно се откъсва при подканване, че трябва да тръгваме

Ще стискаме, това е.

# 184
  • Мнения: 2 439
Когато едно "светило" в гинекологията ме прие да "раждам " защото ми изтичали водите на малкият и няма шанс да се спаси бременността...само се молех на дядо Боже да са живи и здрави, че всичко ще изтърпя,  нека да са палави....само да оцелеят
Еееее, слава Богу чул ме е...палави, умни, надявам се и здрави за напред 🙏🤞🤞...
Нека само имаме сили да ги отгледаме с баща им и да ги възпитаме...

# 185
  • Мнения: 5 455
Леле момичета, като ви слушам тежко ми с два броя и кака луда като за пет момчета Grinning ама здрави да са, ще го преживеем.
С каква разлика в теглото се родиха вашите близнаци и в коя седмица? Над колко процента е опасно?

# 186
  • Мнения: 2 173
Joy, и мойте както оня ден казах че не се бият и хапят вече , така почна Яна да хапе супер силно отново, а Сами да я блъска със сила. Днес цял ден се хапят бутат и главата ми стана двойна от реване Joy
Алкохол или успокоителни ми трябват докато пораснат Joy лошото, че не пия, ама ще пропия накрая.

Мартина, мойте са двуяйчни, момчето се роди 2,690 кг, 47см, момичето 1,860кг, 41см в 37+1 гс с планово секцио.


Щефи, ...... същата работа....значи трябва да съм " търпелива" и да не избухвам.... обаче как ще стане...
Точно!!! По-големият иска във всичко да е пръв и ако малкият му се отдаде нещо, по-големият откача и започва да го удря.

# 187
  • Мнения: 2 439
Лизи,  четох май, че и вие сте на Пулмикорт...аз се филмирах дали не се обостри агресията от него.

Мартина, при моите момчета за да не страда малкият не трябваше да има 500гр разлика.
Спешно секция 33г.с малкият 1.490 кг едрият 2.170 кг ... разликата беше огромна.
Малкият стоя месец в болницата. Едричкият 2 седмици...и ей ги на сега, фурии.

# 188
  • Мнения: 2 173
Да, на пулмикорт са, но мисля че по скоро го правят на игра, поне Яна с хапането, като се карам ми се смее. Преди хапеха мен и като ги игнорирах спряха, но сега как да игнорирам, като се хапят един друг.

Мойте бяха 9 дни по големия в болница и две седмици по- малката.


Лизи,  четох май, че и вие сте на Пулмикорт...аз се филмирах дали не се обостри агресията от него.

Мартина, при моите момчета за да не страда малкият не трябваше да има 500гр разлика.
Спешно секция 33г.с малкият 1.490 кг едрият 2.170 кг ... разликата беше огромна.
Малкият стоя месец в болницата. Едричкият 2 седмици...и ей ги на сега, фурии.

# 189
  • Мнения: 964
Моите се родиха с планово секцио в 36+3. Едната беше 2,650, а другата 2,450. Не са били в кувиози, всичко си им беше наред, изписаха ни заедно и трите 5 дни след раждането.

# 190
  • Мнения: 1 697
Няма общо Пулмикорта, спокойно.Що пулмикорт съм пуснала в къши и на голямата и на двете.С или без него се бият.

За успокоение на Щефи ще кажа, че каката ще ги налага редовно и ще ги дразни тройно. Тогава вече изпадам в нервна криза и само я питам ЗАЩО! Ей така минава покрай тях, те тихо играят и тя шляп по един шамар.Защо, отговор няма, хили ми се!
Както казах аз, вино вечер по една чаша за нервите.В тежките дни де, да не помилите че съм алкохоличка. Но и много си помагат.В градината, на вън, а каката как ги пази, като орлица е.

# 191
  • Мнения: 2 439
Mmm_st, оооо минах аз на чаша  вино... и заспивам преди " моето" дете ( спим в отделни стаи всеки с по едно чаве)
Mmm_st, а у вас с три.....чудо... Оня ден в някакво затишие се размечтах на глас пред баща им, че ще са страхотни батковци на момиче, а и на мен ми се връзват опашки.
Мъжът ми каза, че ще се метне чак тогава от Аспаруховият мост....
Излизам от стаята връщам се и какво да видя. ММ вързал кукуриго на единия и вика: - Ето, той сам поиска ку-ку ....😂🫣

# 192
  • София
  • Мнения: 1 412
Много ми е на сърце тази тема и чат пат като имам време за форума си надничам тук. Grin
Моите близначки вече са на 7г, ще бъдат първи клас на есен. Бяха много спокойни и готини бебета, да успокоя бъдещите мами на близнаци, че бебешкия период може да бъде и много лесен. Даже на мен ми беше по-лесно с тях, отколкото със сестра им (която сега е на 2г). и Колкото по-малко "помагачи" имах, толкова по-добре ми беше. В началото си беше шок, но много бързо влизаш в ритъм. Ако идваше някой да "помага" чак тогава нещата излизаха извън контрол. Бебешкия период си беше рай общо взето. Раждането само с добро съм го запомнила. Аз изкарах чудесен късмет с екипа в Майчин дом. Родиха се в 39г.с., много големи и нахранени бебета - 3440 и 3600, даже доктора каза, че за 2016/2017 това били най-големите близнаци в Майчин дом.
Напук на спокойните бебешки години - сега са фурии, карат се, бият се всеки ден по няколко пъти, в чудо се виждам всеки път като започнат. Даже мислех да са в различни класове от първи клас септември, но май няма да има как да стане. Sweat Smile

И за пола да кажа,че постоянно ми го сменяха. На първата ФМ ми казаха момичета, после на втората - момчета 100%, даже АГ каза "гаранция". В Бургас на един спешен преглед ми ги "видяха" и момче и момиче, нищо, че са еднояйчни. Joy В крайна сметка последната ФМ беше най-точна и затвърди мнението на първата, а и аз вътрешно си имах усещането, че ще си имаме момиченца.

# 193
  • Мнения: 75
Няма смисъл да се плашите с историите на другите. При редовно следене и изследвания риска да се случи нещо е минимален.
При мен имаше инфекция, в следствие на която ми изтекоха водите. 3 седмици по-рано изследванията ми бяха чисти.

Първото ми беше щарк във Вита при Д-р Василева. 2рото с близнаците беше по спешност в Токуда, 31ва седмица, Д-р Велева.

По повод въпроса Ви- не знам...

Sia4, секцио Щарк може ли да се прилага на рязано вече място...?
Мога ли да попитам, защо по спешност
Какво се случи?
Извинявам се, ако Ви връщам в лош за Вас момент.

# 194
  • Мнения: 5 455
Ния, и аз като теб с вътрешните усещания,че са момче и момиче и не приемам, че са две момчета Grinning иначе на първата фетална и след това ми казаха, че са момче и момиче, на втората - момчета.. не ми се вярва хич, ама айде ще видим другия месец.
Иначе защо да не може в отделни класове?

Общи условия

Активация на акаунт