Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 19 476
  • 462
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 900
На мен изрично ми казаха да отида на втори ден. От трети започнах с прием на естрофем по схема.

# 391
  • Мнения: 2 587
Sammy_west, предполагам става въпрос за стимулация, а не за трансфер(игнорирай горния коментар, защото той се отнася за трансфер на стимулиран цикъл). За стимулация се ходи на 2ри или 3ти ден. Няма ли друг дежурен лекар в клиниката, при който да ти е първият преглед? Трябва да ти назначат хормони(естрадиол и прогестерон), а като излязат резултатите да започнеш и самата стимулация. За съжаление четвърти ден е късно, говори с лекаря или се обади на регистратурата. Успех! 🍀

# 392
  • Мнения: 144
Момичета искам да попитам тези от вас, които са правили хистероскопия веднага след неуспешния трансфер ли сте я правили или изчаквате поне 1,2 цикъла?

# 393
  • София
  • Мнения: 103
Има дежурен лекар, но тя не назначава схемите за стимулацията. Това ми е драмата.
Да, ще се обадя днес и ще видим. Тъкмо ще споделя да знаят и други в подобна ситуация.
Каквото е писано..
Sammy_west, предполагам става въпрос за стимулация, а не за трансфер(игнорирай горния коментар, защото той се отнася за трансфер на стимулиран цикъл). За стимулация се ходи на 2ри или 3ти ден. Няма ли друг дежурен лекар в клиниката, при който да ти е първият преглед? Трябва да ти назначат хормони(естрадиол и прогестерон), а като излязат резултатите да започнеш и самата стимулация. За съжаление четвърти ден е късно, говори с лекаря или се обади на регистратурата. Успех! 🍀

# 394
  • Мнения: 762
Има логика са има лекар, който да е на разположение всеки ден - няма как да си таймирате цикъла, така че да е в делничен ден например. Най-добре да звъннете до болницата, за да сте спокойна дали ще може да отидете

# 395
  • Мнения: 2 587
Sammy_west, както е написала Celestia, няма как да няма дежурен лекар. Той може да обсъди по телефона с твоя лекар как да стартирате(няма чак толкова огромен избор). В Надежда съм стартила при един лекар и после продължавам при друг. Освен това само два дни ще си назначената от другия лекар схема. На четвъртия ден от цикъла твоят лекар ще види как вървят нещата и може да промени схемата, но по-скоро ще те извика на 5ти ден от вече започналата стимулация. Още веднъж ти пожелавам успех! 🍀

# 396
  • Мнения: 106
Момичета искам да попитам тези от вас, които са правили хистероскопия веднага след неуспешния трансфер ли сте я правили или изчаквате поне 1,2 цикъла?

Аз веднага. И следващата ми стимулация ще е на втория или на третия цикъл след ХС.

# 397
  • Мнения: 310
Здравейте ,момичета.
Искам да помоля ако някоя от вас е в Пловдив Ню Лайф да изкаже мнение ,предстои ми смяна на клиниката и не зная на къде да тръгна......първият опит беше в Селена ,неуспешни 3 трансфера и се отправих към Ин Витро Стефанов в Стара Загора ,но не мисля да продължа там. Затова ще помоля ако някоя от вас може да ми помогне нека сподели мнение ☺️❤️

# 398
  • Мнения: 122
Здравейте ,момичета.
Искам да помоля ако някоя от вас е в Пловдив Ню Лайф да изкаже мнение ,предстои ми смяна на клиниката и не зная на къде да тръгна......първият опит беше в Селена ,неуспешни 3 трансфера и се отправих към Ин Витро Стефанов в Стара Загора ,но не мисля да продължа там. Затова ще помоля ако някоя от вас може да ми помогне нека сподели мнение ☺️❤️
    [/b]
     Аз имам 1 стимулация в Ню лайф и не съм очарована от репродуктивния,иначе клиниката е ок.Аз се махнах.

    # 399
    • София
    • Мнения: 103
    Благодаря на отговорилите ми момичета.
    В клиниката, където съм аз има доктор, който ни следи и преглежда и този, който назначава схемите и прави пункции и т.н. От там притеснението ми.
    Звъннах му и ме прати на 1ви ден на преглед в клиниката и явно са се разбрали някак кое как е при мен, защото започнах своя 3ти опит! Много се радвам, че успях да стартирам този месец. От последният ми опит минаха 5 месеца и си е крайно време да имам нова надежда:)
    Успех на всички момичета!

    # 400
    • Мнения: 21
    Здрвейте дами, присъединявам се и аз към тази тема за жалост. След 1 неуспешна инсеминация решихме да действаме с инвитро директно. Спермограмата е с ниски показатели и преценихме, че няма смисъл от повече инсеминации. Искам да попитам дали някоя дама си е правила ИКСИ в болница Надежда и ако да, да сподели мнение и отзиви?

     При мен няма никакви отклонения в хормони, овулация и тн, и двете тръби са напълно проходими. С кои препарати имате успеваемост и как ви се отразиха?
    Много благодаря за помощта предварително !

    # 401
    • Мнения: 111
    Здравейте, след 1-2 месеца ще правим нов опит.
    Ако си направя микроблейдинг сега, дали ще повлияе на нещо отрицателно, нали ще ми навреди?
    Извинявайте за въпроса, но едва ли козметичките са много навътре с нашата тема.

    Успех на всички бъдещи и настоящи мами! ☺️

    # 402
    • Мнения: 23
    Здрвейте дами, присъединявам се и аз към тази тема за жалост. След 1 неуспешна инсеминация решихме да действаме с инвитро директно. Спермограмата е с ниски показатели и преценихме, че няма смисъл от повече инсеминации. Искам да попитам дали някоя дама си е правила ИКСИ в болница Надежда и ако да, да сподели мнение и отзиви?

     При мен няма никакви отклонения в хормони, овулация и тн, и двете тръби са напълно проходими. С кои препарати имате успеваемост и как ви се отразиха?
    Много благодаря за помощта предварително !

    Ние правихме ИМСИ в Надежда заради много тежък мъжки фактор. От 7 яйцеклетки успяха да оплодят 6, което за мен беше учудващо добър резултат. На 3-ти ден и 6-те все още се развиваха добре, но до 5-ти ден останаха само 2. Направихме им PGT - и двата са балансирани.
    Комуникацията с ембриолозите беше супер, отговаряха ми на всякакви въпроси и като цяло мога да дам само добри отзиви.

    При мен също няма отклонения, стимулацията и пункцията ги понесох добре и нямах усложнения и странични ефекти. И за мен беше пръв път, не знаех какво да очаквам, но не беше така страшно, както очаквах.
    Успех! 😊

    # 403
    • София
    • Мнения: 103
    На 2ри ден 10 фолийкула, на 4ти след стимулация 2 дни - 3?! Направо съм в шок.
    Обикновено правя по 10 и така се движат до края. Каква може да е причината?

    # 404
    • Мнения: 225
    На втори ден имаше ли няколко по-големи фоликула от останалите? При мен така се получи, когато имаше 2-3 по-големи и те "изядоха" стимулацията, но то беше очаквано. Накрая пораснаха 5, но 4 бяха зрели.

    Общи условия

    Активация на акаунт