Няколко въпроса към тези , които са изцяло на бойлер ?

  • 7 974
  • 39
  •   2
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе не знам за вас. но аз съм толкоз недоволна от бойлерова топла вода, че...  ooooh!
Омръзна ми. За 6г. 2 пъти сменяме и май-май сме си за 3-ти бойлер.

  Защо си недоволна от бойлеровата топла вода? newsm78
 Живеем в този апартамент от4.5 години,бойлер досега не сме сменяли.Нашият е български/хоризонтален/ на ЕЛДОМИНВЕСТ ,нямам забележки,работи си безупречно...пу-пу Peace

по-скоро е трябвало да кажа: от топла вода от бойлер. С ТЕСИ сме - голям боклук  #2gunfire. До преди да отидем на море м.г прегяваше, та чак щеше да се пръсне всеки момент. Сега повече от 45-50гр. не иска да загрява...  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 640
По принцип се отопляваме с парно/тази зима почти не сме го ползвали/,но топлата вода е само от бойлера ни-100 литра,български е,работи денонощно на степен 1/рядко на 2/.Нямаме климатици,сушилни,миялни машини.Бойлер,фризер,осветление-около 35 лв.лятото и около 75-80 лв.зимата.Имаме вана,но не я ползваме по предназначение-няма да стигне водата.
   Като прочетох вече написаните постинги,се зачудих защо нашата сметка за ел.енергия е по-голяма,при положение,че нямам миялна,климатик,сушилня.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 258
Няма нужда от къртене както са ти казали.
Мммммм, няма нужда от къртене, ама ако са изкарани тръби за бойлер. Ако досега сте били с централна топла вода и нямате изводи за бойлер, определено ще трябва да се поразкърти, и то доста newsm78

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Няма нужда от къртене както са ти казали.
Мммммм, няма нужда от къртене, ама ако са изкарани тръби за бойлер. Ако досега сте били с централна топла вода и нямате изводи за бойлер, определено ще трябва да се поразкърти, и то доста newsm78

Ейй, вярно бе.  ooooh!
Извинявам се за подвеждащата информация, ама не съобразих, че може да няма тръби.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 4 668
Имаме тръби за бойлер  Confused и в двете бани . В долната даже е вързан проточният ...

По - скоро ме притеснява дали ще мога да разчитам на непрекъснато топла вода , ако сложа 2 бойлера  ooooh!

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
абе не знам за вас. но аз съм толкоз недоволна от бойлерова топла вода, че...  ooooh!
Омръзна ми. За 6г. 2 пъти сменяме и май-май сме си за 3-ти бойлер.

И ние така, при това сменяхме и различни марки. Боклуци за еднократна употреба- предназначени да се сменят на 2-3 год. #2gunfire Корпусът ръждясва, защото е в банята, колкото и да се проветрява, а отвътре с нашата вода- хваща 2 кофи котлен камък и изгаря нагревателя., Бързичко започват да капят и текат отвсякъде. Абе ужас и половина. #2gunfire

Нашият е 80 литров, постоянно е включен, защото според мъжа ми е много по-икономично да поддържа температура, отколкото да го включиш и да харчи 2-3 часа ток докато загрее. Преди бяхме с 3 киловатов, сега сме с 2 киловата, защото за кухнята почти не ми трябва топла вода- миялната си я загрява, само за банята.
За сметката- нищо не мога да кажа. Не разбирам кое колко ток генерира на месец, а и не го плащам никога, дори не знам къде се плаща- мъжът ми се занимава с тази сметка. Дори не го и питам колко плаща. Аз плащам други сметки.
ВИнаги имаме топла вода, но все пак планираме къпането, защото след децата, не остава вода за нас- ние по-късно се къпем.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 21:31 от Джемма

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 258
По - скоро ме притеснява дали ще мога да разчитам на непрекъснато топла вода , ако сложа 2 бойлера  ooooh!

Смятам, че да. У  нашите бойлерът е 100 литра, не се изключва никога и не сме оставали без топла вода. Сега в новия апартамент включваме бойлера само нощем, поради известни неуредици с тока, така, че до следващата вечер обикновено сме източили всичко, но се надявам, че ще е временен проблем Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Янтра, бойлера дето се топли от парното е съвсем друга работа:) Подозирам, че иде реч за нещо като локално парно.
................................
Същия е като всички останали електрически. Просто има серпентина вътре. Ние го взехме електрически, а майстора с парното му сложи серпентина. Ако много ми трябва вода и парното не работи ще сляза в мазето и ще включа електрическата част т.е. какъвто и 200л да вземе все ще е огромно нещо.

# 23
  • Мнения: 4 300
Янтра, бойлера дето се топли от парното е съвсем друга работа:) Подозирам, че иде реч за нещо като локално парно.
................................
Същия е като всички останали електрически. Просто има серпентина вътре. Ние го взехме електрически, а майстора с парното му сложи серпентина. Ако много ми трябва вода и парното не работи ще сляза в мазето и ще включа електрическата част т.е. какъвто и 200л да вземе все ще е огромно нещо.
Имах предвид напрежението на ел.мрежата, бушона или както там се казва. Не съм специалист, но при нашите в апартамента, хем не е много стар, понеже бойлера и пералнята са близко един до друг и са на 1 бушон ако се пуснат едновременно понякога пада бушона. Не че е болка за умиране, ама отиваш с легена да вадиш пране и виждаш че пералнята е спряла преди час, а ти не си разбрал....
Помислих че вашия бойлер се захранва по някакъв друг начин, а и все пак сте в къща, можете да си направите ел.инсталацията както искате. И ние на вилата нямаме проблем с бушоните.

# 24
  • Мнения: 227
Ние също сме в мезонет и сме с два бойлера единя е 80литров, а другия е от тези проточните,топлим се на ток и плащаме по 200лв ток.Като всичко работи нон-стоп компютър,два телевизора,два радиатора,готварска печка,два хладилника.

# 25
  • Мнения: 14 494
ако искаш да се подсигуриш да имаш топла вода постоянно - 200 литра. има такива хоризонтални. нашият е 120 литра - като вляза да се къпя и направя всичките си процедури - свършва водата. общо взето ще трябва да се съобразявате с това освен ако не сложите проточен. но за него пък ви трябва трифазен ток, а може да няма такъв в блока и прекарването му да ви е скъпо и сложно /с тия електроразпределителни дружества ooooh!/ бойлера колкото и да е голям не може да се сравни с топлата вода от парно.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Янтра, бойлера дето се топли от парното е съвсем друга работа:) Подозирам, че иде реч за нещо като локално парно.
................................
Същия е като всички останали електрически. Просто има серпентина вътре. Ние го взехме електрически, а майстора с парното му сложи серпентина. Ако много ми трябва вода и парното не работи ще сляза в мазето и ще включа електрическата част т.е. какъвто и 200л да вземе все ще е огромно нещо.
Имах предвид напрежението на ел.мрежата.................
За това не знам, ама напрежението е 220 волта, стандартно, не е трифазен тока.

# 27
  • Мнения: 3 447
Нашият е 80 л, на Елдоминвест. Непрекъснато е включен (е, като излизаме за по-дълго или пътуваме, го изключвам), съответно и непрекъснато имаме топла вода.  Ако е бил изключен, загрява напълно за около 1/2 час. Сметките за ток са ни от порядъка на 50 лв месечно.

# 28
  • Мнения: 476
За капацитета на бойлера, най-добре се посъветвай с консултантите в магазина. Те ще ти обяснят според твойте нужди колко да е голям бойлера. За къртенето обаче, щом до сега не сте имали бойлер - няма начин да не се прекарат тръби от него до където ти е нужна водата!  Peace За инфо само, старият ни бойлер беше 100 л и водата ми стигаше напълно, след ремонта на банята сложихме 80л и сега понякога ми стига, но не винаги. (примерно, ако трябва да изчакам маската на главата ми да постои 15 мин - водата вече става хладка)

# 29
  • Мнения: 1 058
Ние сме на бойлер. На две години максимум три купуваме нов бойлер. Много фирми сме пробвали просто започват да течът и няма оправяне. Помисли си и от тази гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт