Слинг - от какъв плат?

  • 37 533
  • 223
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 257
Не знам в кой квартал си - аз си го купих от втория етаж на "Направи си сам". Ако видя още някъде, ще пиша.
Аз съм от Тракия. А този "Направи си сам" къде се намира? И боички за платове там мога да си купя?

# 166
  • Мнения: 3 205
Щом си от Тракия, провери в магазинчето за платове срещу поликлиниката / бившия вече пазар. Там е доста заредено. Сещаш ли се за кое ти говоря? Едно мъничко такова павилионче.
"Направи си сам" е доста далечко, май 24 ходеше там.

# 167
  • Мнения: 3 695
My_Moonka благодаря много за изчерпателния отговор.  Hug Имам още някои доуточняващи въпрси, а сигурно ще измисля по-късно и още.  Rolling Eyes
1. Само от италиански лен ли може или и от обикновен? Аз питах за италиански, ама май не са чували и ми показват обикновен лен и аз като не разбирам все се опасявам да не взема нещо неподходящо.
2. На какво разтояние от халките е най-удобно да се зашие тегела? Май на първия ми слинг е много голямо разстоянието и на рамото идва нагънатия плат (т.е. преди да се разгърне слинга) и не може много хубаво да се обхване рамото.
и 3. Как е по-удобно да се нагъне слинга (с халките)  - на равни големи плисета или на ситни последователни като този, пак с цел да е по-удобно за рамото?
Hug

П.П. Сетих се още нещо - как се прави джоб от висящата опашка на слинга? Много благодаря за снимковия материал с грешките, и аз се разпознах там - не съм разкрачвала достатъчно крачетата и малката стоеше като права.  Rolling Eyes Сега е много по-добре.  Peace
 

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 16:42 от tini-mini

# 168
  • Мнения: 257
1. Италиански казах, защото магазинерка ми каза, че такъв бил този, дето аз го купих. Едва ли е принципиално. Моя плат е доста фин, а обикновенно ленени платове са по-дебелички. А иначе аз от платове не разбирам много, идвах в магазина и казвах:"Искам плат тънък, здрав, натурален, двулицев, какво ще ми посъветвате?"
2. Единият ми слинг е зашит на 10 см, друг на 20 см от халките... Мисля, че истина е някъде по-средата Simple Smile
3. И 3-те ми слинга бяха направени с плисета като от втория пример (по инструкция от този сайт ги правих моите), на мен така ми се струва по-удобно, но не мога да сравнявам. И джоб не съм правила, не знам.

# 169
  • Мнения: 366
Чудесна тема, изчетох и по-старите по въпроса, но все се лашках какво точно да направя и какъв модел, тъй като съм пълна и не съм сигурна кой ще ми е удобен и колко дълъг да е плата.
Разбира се четох и по чуждите сайтове и на руски, и на английски, но май се пооплетох във вариантите.......
Накратко купих от железарски магазин халки 6 см. (нямаше по-големи). Имам парче бархет (малко повече от 3 метра), останало още от голямата ми дъщеря, което е широко заедно с кантовете отстани около 94 см. - чудя се това дали не е много, но не ми се поръбва, така че ще пробвам така...
Отделно купих и 6 метра тензух за слинг без халки, отново на 90 см., но за него не се притеснявам, тъй като е тънък, а и вече сте обсъждали подобен въпрос. За него ще купя боя от "Слънчоглед" или ще го понося бял, докато е мъничко бебето....... още ще се мисли Simple Smile

My_Moonka, благодаря за последния постинг, поне вече със сигурност реших какви ще са плисетата (а и те повече ми харесват визуално) и ще зашия на средното положение 15 см....

Мечка страх - мен не страх, отивам да се захващам за работа  Simple Smile
Още веднъж благодаря, момичета, много полезни съвети сте дали Simple Smile))

# 170
  • Мнения: 257
Style, халките ти са по-малки, а широчина на плата е по-голяма, затова провери предварително, дали целия този плат може да се прекара през халките 2 пъти и дали ще остане и място, за да може свободно да регулираш дължина на слинга.
 
 

# 171
  • Мнения: 875
днес излязох със слинга с халките (като си бях взела и другия за всеки случай), нагласих го удобно (по снимковия материал от темичката Simple Smile ) и ми се получи доста добре  Peace  пак малко ми тежеше на рамото, но явно няма как. първо се разходихме около 3 часа, а после си поспа още час - два вкъщи. следователно - и на него му хареса!

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Моя слинг е май на 10 см зашит и е на големи равни плисета. Ширината е 70 см.
Но така и не го почуствах удобно и така си седи.
Открих като грешка, че ми се смуква към рамото. Като гледам снимките, явно трябва да минава върху рамота, а и чак кум ръката надолу. Бях пробвала така, но при най-малкото движение на ръката ми нагоре и се изхлузва към врата  newsm78
Също ми се струва, че напрежението върху главичката на беба е в повече, а може само аз да си мисля така.
Утре май пак ще се пробвам, пък дано да успея, че ще е нещо много практично  Peace

# 173
  • Мнения: 11 009
Бенитка, една приятелка ме посъветва да подлагам малка възглавничка или сгъната пелена под главичката на бебка, когато лежи в слинга (и моят е с халки). Още не съм пробвала, но тези дни ще видя как е.
Целувки за адашчето!

# 174
  • Мнения: 1 043
мами аз имам дидимоски слинг само 2 и 60 см-  вързва се на възел и е доста по удобен от халките  , но ми върши страхотна работа и легнала и седнала си я нося - кърмя си я постоянно в него и като я разхождам напред назад няма по удобно нещо  Peace , имам и кенгуро на чико и си го ползвам отскоро честно казано поналко и него но е доста по неудобно на раменете като се поносим малко по дълго време , иначе имам голямо желание за по дълаг слинг и си купих и тензух за лятото уж да направя, но ми се струва доста непрактично - пробвах в къщи и засега немога да го възприема като вариант,

а за удобното - то идва от самосебе си - просто като излезеш първо ти се струва че е нещо недотам изпипано и започваш да наместваш и да пробваш варианти малко нагоре малко надоло - накрая обаче отсамосебе си започваш да го слагаш по  най удобния начин още от първия път

# 175
  • Мнения: 44
Моля някоя веща слинг-мама да ми обясни (или да даде линк със снимки) как да сложа 3-месечното си бебе в поза за кърмене в слинг с халки. Успях да го набутам вътре заедно  с краката, но не му беше удобно и на втората минута ревна. Предполагам, 4е ако краката му са отвън, ще му е по-удобно, но не знам как точно да го сложа.

# 176
  • Мнения: 257
Ето тук има една инструкция. Тя е на руски, но има много подробни поетапни снимки.

# 177
  • Мнения: 44
Благодаря.

# 178
  • Мнения: 3 695
dakelche, а тук има и видеоматериал.
А пък аз да кажа, че си уших втори слинг с халки от вида с дребните плисета и ми е много по-удобен от първия и съм много щастлива  Grinning

# 179
  • София
  • Мнения: 12 238
  Хм, замислям се тогава и аз да си ушия още един с тези по-дребните плисета ако е по-удобен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт