Физически проблем при новородено

  • 1 980
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте на всички! В неделя ми се роди прекрасна дъщеря,аз и майката сме на 38 години при бременност, като цяло всичко Беше наред,но последните две седмици годеницата започна да вдига кръвното и получи подуване на краката.Наблюдаваща гинеколожка ни каза да влезем в болница,в събота по обяд ни приеха казаха ,че кръвното е висока,но със инжекция са го нормализирали . Около 4 часа сутринта в неделя са изтекли водите и направиха секцио по спешност около 8 дни по рано от насрочено на 18 февруари при очакван термин около 6-11 март.Детенцето ни се роди със липсваш безименен пръст на дясната ръчичка и полу развит среден пръст на същата ръчичка,но днес като че ми стори ,че цялата длан е малко по малка от лявата, МОЛЯ ЗА СЪВЕТ на бъде да се насочим и , какво да правим.

# 1
  • Мнения: 40 913
Първо изчакайте лекарите какво ще кажат, рентгеновите снимки, дали няма да израсте донякъде недъга... Ако пръстчето е сраснал с друг пръст може да се разделят, ако изобщо го няма не могат да и присадят нов. Като цяло е възможно дясната ръчичка да остане с ограничена функционалност и тогава може би е препоръчително да развивате лявата ръка за фина моторика и всичко важно, а дясната да е помощна. Това е съвсем възможно.

# 2
  • Мнения: 8
Благодаря,ви за отговора пръстчето го няма притесняваме ,че една е малко по малка ,дали има надежда да се развие нормално,а пръстчето ще го преживеем.

# 3
  • Мнения: 40 913
Пожелавам ви да се развие, има много начини - гимнастики, физиотерапия, разни други. Но няма как да кажа каквото и да било. Освен отрано да я научите да стане левичарка. Има много примери за десняци, научени да боравят с лява ръка.

# 4
  • Мнения: 260
Здравейте! Имам един въпрос- на последната фетална морфология не се ли видя този проблем?

# 5
  • Мнения: 8
Не сме правили морфология.Гинеколожката , казваше всичко е наред, всичко е нормално и не са ни казвали да правим морфология.Разбисе отчитам това , като наша грешка,но ни е първото дете и признавам напълно се доверявах ме на лекарите

# 6
  • Мнения: 25 610
Не се шашкайте. Медицината днес е толкова развита, сигурно има начини да се помогне на детето.
Но дори да остане така, пак не е голям проблем. Мой роднина имаше 3 недоразвити пръста на дясната ръка – ами боравеше си съвсем свободно с нея. И пишеше, и инструменти държеше, и шофираше спокойно... С нищо не му пречеше на качеството на живота. Даже не му се налагаше да компенсира с лявата.

# 7
  • Мнения: 40 913
Не сме правили морфология.Гинеколожката , казваше всичко е наред, всичко е нормално и не са ни казвали да правим морфология.Разбисе отчитам това , като наша грешка,но ни е първото дете и признавам напълно се доверявах ме на лекарите

Нещо токова дребни се вижда трудно и то чак в напреднала бременност. Та и да ви бяха казали тогава какво? Ще абортирате развит зародиш заради един пръст? Не мисля. Само дето майката ще се побърка от притеснения и кой знае какво може да стане. Не обвинявайте нито себе си, нито лекарите за станалото.

# 8
  • Мнения: 1 976
Това изобщо не е вярно, вижда се още на първата фетална морфология в 12-13 седмица. Това са кости и ясно си личи има ли ги или не, дори на лош ехограф.

Към автора, неонатолозите ще ви насочат към необходимите прегледи за детенцето. Но задължително им кажете, че не сте правили морфологиите, за да могат да прегледат подробно бъбречета и сърце, и като цяло всички вътрешни органи.
За ръчичката не се притеснявайте, детенцето ще си се научи да я използва пълноценно, независимо как се развият нещата.

# 9
  • Мнения: 8
Наистина съм ви благодарен за съветите,за отделеното време донякъде си връщам вярата,че все още има достатъчно добри и безкористни хора 🙂. Сигурен,че всички ще е наред с великолепните дами , които продадоха смисъл и цвят на живота ми .Ще върна информация, когато имам.Хубава вечер на всички и наистина оценявам всеки съвет и отделено време.

# 10
  • Мнения: 468
Честита ви дъщеричка! Да расте здраво и смело момиченце, много да ви радва и да и се радвате 💖
За по-слабата ръчичка - присъединявам се към дамите - има физиотерапевти, подходящи упражнения итн. Следвайте съветите на специалистите.

# 11
  • Мнения: 8
Ще се поправя детето има 2 морфологии едната в Дания,но и при двете е казано,че всичко е наред.Днес най накрая имахме повече време с малката ми Видричка 🙂.Така че вече успях да забележа ,че цялата китка е по малка от другата не са само пръстчетата.Разбита при всеки въпрос на , какво може да се дължи получава ме отговор: ами на много неща ВЕРОЯТНО може да се оправи ,в общи линии не срещам разбиране ,а е нормално да се вълнувам и да искам, каквато и да е информация.Все пак съм сигурен,че не сме първи, такъв случай и вероятно през годините са се сблъскали с такива случаи,но в Милата България забравих,че емпатията е само понятие в тълковния речник,така че ако някой тук е имал подобен случай,ще се радвам да сподели неговият опит.И да ми се да де съвет,към наистина добър детски хирург

# 12
  • Мнения: 25 610
Разбирам мъката ти, както и угризенията „дали ако..., щеше да...“, но не бива. Каквото е станало, станало. Няма виновни – нито ти, нито жена ти, нито лекарите. Станалото – станало, случват се такива неща по време на вътреутробното развитие. А сума ти бебета дори не могат да доживеят до момента на раждането...
Радвайте се на рожбата си и бъдете благодарни, че я имате. Да ви е жива и здрава и много радост да ви носи!

А за хирург... Не съм сигурна какъв лекар ви трябва – хирург или ортопед. Можеш да попиташ проф. Бранков, детски хирург, който консултира в тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1193874 – поне да те насочи какъв специалист да търсите, ако не може да помогне. Също така можеш да попиташ за съвет и д-р Росен Георгиев, ортопед: https://www.bg-mamma.com/?topic=1567433.
Успех!

# 13
  • Мнения: 8
Здравейте отново 🙂! Отново ще благодаря за всяка подкрепа и информация, която ми давате . Моите прекрасни дами са вече вкъщи.Така че от тук само нагоре.Разгледах няколко алтернативи ,като лекари включително тези , които ми оставих те тук.Др. Бранков ми каза ,че случаят не е за него, търсих за детски ортопеди и попаднах на Василис Фурлакис , някой тук имали наблюдения ,как работи, добър ли е много важно дали наистина се интересува от проблемите на децата,а не като повече за съжаление лекари основно паричките.

# 14
  • Мнения: 709
Честито момиченце! Аз ще ви напомня да се наслаждавате на новия живот с бебенцето ви, защото от опит знам, че в един момент човекосъзнава как е бил погълнат от притесненията си и съжалява. Доколкото разбирам от вашите обяснения се касае за нещо, с което се живее безпроблемно и проблемът би бил по-скоро козметичен. Направете си консултацията с лекари, но не го превръщайте във фикс идея и движещата сила.
Да ви е здрава и щастлива!

Общи условия

Активация на акаунт