Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 17 933
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Аха Аа . И аз им се чудя на тези витамини за ММ . И не знам какво да правя . Мислех и мака...

# 496
  • Мнения: 90
Здравейте момичета, 8 месеца след кухото яйце, аз пак съм бременна, но уви нещата май пак не са ок. Втори ден закъснение ,три положителни теста,  днес реших да пусна и кръвен с прогестерон. Пустия прогестерон, нисък. Толкова се разстроих, че прокървих веднага след като видях. Не е като да ми е дошъл М, дори в момента няма. Розово беше. Мислите ли, че има шанс с този прогестерон, не смея да взема утрогестан, понеже пък не знам дали е маточна.

# 497
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
На ръба е, но е достатъчен. Дано не пада повече!

# 498
  • Мнения: 90
На ръба е, но е достатъчен. Дано не пада повече!
[/quote]
АА утре да пусна ли нов прогестерон или няма смисъл. То каквото ще стане, ше стане, не мога за го спра, нали?

# 499
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Може ли да питам, пусни 2 чгх в същата лаборатория след 48ч.

Иначе имам излишен утрогестан

# 500
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Утре няма смисъл, в събота ги повтори. И вече ако чхг се удвоява правилно можеш да рискуваш с утрогестан. Но докато не се установи вътрематочна си е на собствен риск. Особено с нисък прогестерон бих оставила на собствен ход.

# 501
  • Мнения: 90
nasito8988 благодаря ти, аз имам останал от предния път, но не смея. Не знам кое е правилното, нямам и гинеколог, на когото да звънна.

АА именно! Благодаря!

# 502
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Може ли , Ами мн е рано да се каже . Чак при 1000 чгх се вижда бременност.
Аз никога не съм пуснала чгх и съм слагала утрогестан без да изследвам прогестерон. Еми не , нямам дете ... Това 2 бременностти.
Дръж ни в течение

# 503
  • Мнения: 246
Здравейте. Чакам резултати от амниоцентеза, но прогнозите на лекарите са лоши. В 17 г.с. съм и ми казаха психически да се подготвя за аборт по медицински причини, защото не е изключено да ми се случи, придвид фактите, които има налице с бебето. Знам, че е тежка тема, но как протича аборт в такъв срок от бременността? Раждане ли е, медикаментозно ли става ..? Благодаря ви предварително, просто искам да се подготвя ментално.
Ще ти пиша на лично ако нямаш против.

# 504
  • Мнения: 48
Момичета, имам въпрос към по-запознатите - на първа страничка видях, че за фолиевата киселина е писано, че се продължава до и след нова бременност. Тъй като в болницата ни слагаха на три пъти венозно някакъв антибиотик, има ли нужда да се изчаква някакво време след процедурата? Или може още от днес да продължа приема?

# 505
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Можеш да продължиш.

# 506
  • In Neverland
  • Мнения: 344
Здравейте, следях темата, но не мислех, че ще ми се наложи да пиша. Вчера отново чух думите "Съжаляваме, спряла е сърдечната дейност". Ноември месец претърпях един мисед в 8-ма седмица, но всички казаха "Ами случва се, естествен подбор" и все такива. Окей, приех го, че се случва наистина на много жени, особенно след като влязох да прочета и темата. От глупост ли и аз не знам от какво си пуснах единствено изследвания за TSH. Оказа се малко над горна граница и веднага взехме мерки. Миналия месец, след като отново видях положителния тест пак си пуснах хормона, излезна пак малко под горна граница, но за състоянието ми висок, докторката веднага вдигна дозата и другата седмица щях да правя контрола (пак ще направя, въпреки загубата). Миналата седмица лежах за задържане, като в болницата ми биха хориомон, а след това изписаха дуфастон 3х1. Сега се случи в 9-та седмица и този път поисках изследване на абортивен материал. Лошото е, че съм от малък град, където такива изследвания няма къде да се направят и се наложи да изпращаме пробата с куриер. Мисля си, че май съм първата, която е поискала такава услуга, защото не знаеха в АГО-то как да действат. Свързахме се с Геника, от там обясниха как трябва да им го изпратим и О, чудо, ми тук нямат стерилни контейнери, след като се събудих от упойката, една сестра ми донесе пробата в стаята в банка от физиологичен разтвор (поне пълна с физиологичен разтвор, силно се надявам), затапена отгоре с лекопласт и ми казва "Ама да я транспортирате права, че да не се разлее" 😮. Изпратих мъжа ми да купи контейнерчета, че я преляха в него и я изпратихме вече. Надявам се само да не е замърсена. Таа сега ще чакам резултати от лабораторията, ще си пусна за начало пакет тромбофилиии, но какъв лекар трябва да ми разчете резултата? Достатъчно ли ще е да го покажа на АГ-то или и друг специалист трябва да го погледне? Както казах съм от малък град и тук докторите са кът и не хаят много за проблемите, тук в болницата попаднах на едно младо момче, което ми обясни доста неща и мисля да се прехвърля при него. Друг въпрос, дали ви се струва удачно при следваща бременност живот и здраве да пътувам по 80км до съседен град за прегледи, освен тези, които ще се извършват тук по каса. Извинявам се за дългия пост, имах нужда да споделя с някой, освен близките ми, знаете как е.

# 507
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Съжалявам за загубата! Геника дават коментар на резултатите за тромбофилия, направи ги там. За пътуването - не са проблем 80км, има жени пътуващи и 300 за прегледи Simple Smile

# 508
  • Мнения: 853
Hekata, съжалявам за развоя на събитията при теб. Sad Хематолог ти трябва за тромбофилията, има специалисти, които правят онлайн прегледи в приложението MedRec/Heelee. Копирам ти списъка, който съм си запазила:
Хематолози - Лисичков (Хематологията), Паскалева (НКБ), Тончев (МЦ Калчев, облайн Медрец М), Веселина Иванова (МЦ Калчев), Минкова (Токуда), Кондева (Вита 2, онлайн Хийли).
Можеш да си пуснеш и някои от по-стандартните изследвания (има ги на първа страница), за твое спокойствие. Аз след аборта съм изследвала всичко по щитовидна жлеза, инсулин, захар, гликиран хемоглобин, витамин д, фолат, б12, желязо, hs crp, полови хормони, АМХ. За тези се сещам на първо четене.

# 509
  • Мнения: 204
Аз пак се включвам тук, имам нужда от съвет - излязоха ми първите кръвни от бременността насам и щитовидните хич не изглеждат ок.
Някоя от вас има ли опит с добър ендокринолог, който се занимава конкретно с бременни? За София става дума и/или онлайн.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт