Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 19 381
  • 772
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 939
Момичета, мина ми хистероскопията днес в Надежда при д-р Тодор Димитров.
Оказа се затворен канал, сега са ми поставили някаква тръбичка(тапичка), която да го задържи отворен и утре ще отида да ми я махнат. Доктора каза, че доста кръв е изтекло, може би около 200-300 мл, и може би това наистина е бил цикъла ми.
В момента ме боли като при цикъл, имам слабо кървене.

# 481
  • Мнения: 394
The AxeА, с хистероскопията може да се изчисти. Не е необходимо абразио ?
Да, махнаха го. Но не е имало събрана кръв както при теб.

# 482
  • Мнения: 83
Здравейте, излезе на мъжа ми изследването за ДНК фрагментации.Какво е положението според вас?

# 483
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Фрагментациите са ок, но морфологията е ужасно ниска - 0,5%. В общи линии това е много нисък шанс за здрав сперматозоид да успее да оплоди. Мъжът трябва да иде на много добър андролог.

# 484
  • Мнения: 939
Това ми е резултата от микробиологията след аборта, какво означава ?

# 485
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета! За съжаление от отчетната тема за октомврийчетата се прехвърлям тук. След прегледа вчера в 9г.с. се установи, че на малкото бобче му е спряло сърчицето. Втора бременност ми е, първата успешна. Честно казано не можах да повярвам какво чувам в началото. Все едно се случваше на някого другиго и аз просто бях наблюдател... Но някак така и не можах да повярвам колко бързо забременях. И вътрешно усещах, че нещо не е както трябва. Минах и второ мнение, което потвърди първото. В момента съм в изчакване на процедурата. Сравнително бързо го приех. Започнах да се замислям дали да пускам веднага изследвания или да си дам малко време след аборта и съответно няколко месеца проби след това... Никога не съм изследвала витамини, хормони на щитовидната съм изследвала мнооого отдавна, но и оплаквания нямам. Изчетох първият пост и се ориентирах, но се включвам да следя темата.. Надявам се възстановяването да е бързо и сравнително безболезнено... Дано скоро всички видим отново желаните две чертички! 🍀

# 486
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Бонди, чист резултат.

МамаБеаър, съжалявам за загубата! Дай си малко време!

# 487
  • Мнения: 16
Здравейте. Чакам резултати от амниоцентеза, но прогнозите на лекарите са лоши. В 17 г.с. съм и ми казаха психически да се подготвя за аборт по медицински причини, защото не е изключено да ми се случи, придвид фактите, които има налице с бебето. Знам, че е тежка тема, но как протича аборт в такъв срок от бременността? Раждане ли е, медикаментозно ли става ..? Благодаря ви предварително, просто искам да се подготвя ментално.

# 488
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 557
Силви за какво се съмняват? Пренатален правен ли е?

# 489
  • Мнения: 16
Пренаталния засече микроделеция на 17та хромозома (със 70% точност на теста за микроделеции)...


Силви за какво се съмняват? Пренатален правен ли е?

# 490
  • Мнения: 83
Фрагментациите са ок, но морфологията е ужасно ниска - 0,5%. В общи линии това е много нисък шанс за здрав сперматозоид да успее да оплоди. Мъжът трябва да иде на много добър андролог.
А възможно ли е това да е била причината за всички неуспехи до сега-спонтанен аборт, кухо яйце и тризомия 14?

# 491
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 557
Фрагментациите са ок, но морфологията е ужасно ниска - 0,5%. В общи линии това е много нисък шанс за здрав сперматозоид да успее да оплоди. Мъжът трябва да иде на много добър андролог.
възможно е
А възможно ли е това да е била причината за всички неуспехи до сега-спонтанен аборт, кухо яйце и тризомия 14?

# 492
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Фрагментациите са ок, но морфологията е ужасно ниска - 0,5%. В общи линии това е много нисък шанс за здрав сперматозоид да успее да оплоди. Мъжът трябва да иде на много добър андролог.
А възможно ли е това да е била причината за всички неуспехи до сега-спонтанен аборт, кухо яйце и тризомия 14?

Абсолютно е. Некачествената морфология пак може да значи некачествена днк информация в оплодителния сперматозоид, обаче това не е същото като днк фрагментации изследването. То и сперматозоид с добра морфология може да е с кофти ДНК. Въпрос на късмет. Май не го обясних много ясно 😅😅😅
При нас с мъжа ми е с 4% морфология, също с едно кухо яйце и биохимична миналата година (преди тях едно дете и един аборт в 3м заради тромб). При нас е на ръба (за0.1% разлика) на тератозоодпермия. ДНК фрагментациите бяха сходни.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 19:21 от АА

# 493
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 557
АА, ТМ не пусна ли 2 Сг след няколко месеца? Знам че тренира и пие лекарства, просто ми е интересно

# 494
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Не е, Наси, той едвам се нави на първата, но ако до лятото не успеем ще го юркам за втора. Все пак има напредък - днес каза че му свършват витамините и да купя още 😅

Общи условия

Активация на акаунт