Le ragazze della porta accanto-или Мами в Италия-40!

  • 14 127
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Amymommy, то голям ад при теб, бе! Ама и аз кво ли ще я патя с тия цигани сицилиянски тук де се мъкнат в дома на новороденото от първите дни! Имам намерение да се карам или отначалото да приемам обаждания с поздрави и да заявявам, че първите седмици не приемам гости. Свекървещицата пък как ще я махам от главаята си не зная, много се натрапва и меси. Да ви разпрравям оня ден какво ми каза: Както раправяш, че у вас дават кисело мляко магро интеро само със захар, да не му даваш много на детето, че е момиче и може да му се появи вагинална инфекция! Mr. Green Я сега си представете с каква интелектуалка свекърва си имам работа!
Ааа много ми хареса това за биберона, Джоя хихихи!
И аз не съм маняк с това чистене, присъщо на италийките най-вече. За мен или е минато с парцала и е чисто или не  е. Какво е това лъскане и чистене върху почистеното всеки ден, като Сизифи са тук, луди жени- наблюдавам ги всеки ден от прозореца- все изтърсват зачервени и потни от бясно тръшкане на снаги. Ей, престижна работа е да си чистачка гратис по цял ден!

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Буонджорно и от мен!

Тъй като никой не ми отговори в края на миналата тема, повтарям питането си тук. Някой от вас вземал ли е прополи по време на бременност, от тези солуционе пуро, във флакончетата? Доки все ми казва това да вземам като ми стане зле или нещо чувствам, че се разболявам, а онзо ден жената от ербористерията ми философства колко било вредно при бременност!!! Аллора????!!!
Онзи ден си взех от Кико една гуида за крешита на детенце и там има всички необдохими и не толкова необходими неща! Виждам много биберони и поне 2 вида стерилизатори! Кои за най-практични и колко броя за необходими?


аз за тези работи бих из4акала... ако Ще да кърмиШ ник'ва нужда от тях нямаШ.

за прополито сори, ама ниЩо не знам Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 427
Скъсвам се да се хиля с теб Феямчо,вие с тази Джоя сте като клонирани,пиле,ма как може толкова да си приличате Joy Joy Joy !Поне през ИТ оставам с такова убеждение,де да знам.Много сте свежи Peace.
Ако питаш мене,аз бих дала една година от живота си Hug,само и само да не ме дразнят тези неща,ма като не мога да не се дразня.Идва ми няка си отвътре,жено.Не мога да съм живяла 20 години с мисълта че първата работа като вляза в нас отвън е да си измия ръцете,а тук за нек'ви си 5 гидини филанкишията да ми влиза в къщата и да ми цапоти при което аз да оставам равнодушна #Cussing out.Набирам се и то яко Crossing Arms.
Айде,бегам да стерилизирам Laughing.
Целувки Heart Eyes.
(каква е тази пеп'рудка? newsm78)

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Amymommy, то голям ад при теб, бе! Ама и аз кво ли ще я патя с тия цигани сицилиянски тук де се мъкнат в дома на новороденото от първите дни! Имам намерение да се карам или отначалото да приемам обаждания с поздрави и да заявявам, че първите седмици не приемам гости. Свекървещицата пък как ще я махам от главаята си не зная, много се натрапва и меси. Да ви разпрравям оня ден какво ми каза: Както раправяш, че у вас дават кисело мляко магро интеро само със захар, да не му даваш много на детето, че е момиче и може да му се появи вагинална инфекция! Mr. Green Я сега си представете с каква интелектуалка свекърва си имам работа!
Ааа много ми хареса това за биберона, Джоя хихихи!
И аз не съм маняк с това чистене, присъщо на италийките най-вече. За мен или е минато с парцала и е чисто или не  е. Какво е това лъскане и чистене върху почистеното всеки ден, като Сизифи са тук, луди жени- наблюдавам ги всеки ден от прозореца- все изтърсват зачервени и потни от бясно тръшкане на снаги. Ей, престижна работа е да си чистачка гратис по цял ден!


 Shocked Shocked

млякото магро или интеро? Laughing Ти с такова ли смятаШ да захранваШ? Май Италина беШе разказвала, 4е е давала такова, та оЩе ми е странна при4ината, поради която. newsm78

# 49
  • Мнения: 3 388
Сонита, нали тръгнах на корсо препарто, та там ни казаха да не се втеляваме с тия килограми, че нормалното е до 18 килограма. Гинеколозите винаги се презастраховат. И моят е така, освен това ми пуска изследвания за токсоплазмоза всеки месец, а на курса ни казаха, че вече в третото тримесечие дори няма опасност за бебето...просто са си такива. Аз за сега съм плюс 11 и съм почти в деветия месец, дори да напълнея с още два, три, мисля, че е нормално...но пък аз тръгвам от 70 килограма и никога не съм била слаба. Като че ли по-слабичките винаги качват повече, не знам защо. Може  би вече съм имала мазнинки-запаси за бебето:)

Мограг и аз от толкова килограми тръгвам долу-горе, на височина 171. Не е малко, но пък не е убийствено много, според мен.
Мисля, че си права, че качват повече слабичките, тъй като ние малко или много си имаме чича  Crazy
А при теб плюс 11 досега си е просто супер, как е качването? След 3-ия по около 1 и накрая повече??

За изследванията, точно ходих вчера да ми правят рецепта за  новите. Гледам има страшно малко, в сравнение с първия път, за токсоплазмоза, хепатит и още 2 неща, мисля. Аз мисля да ги правя утре сутрин, но следобяд същия ден съм на траслученца нукале и там пак ще ми вземат кръв, тъй че не знам дали е удачно ...

Преди теста, който е утре следобяд, смятам пак да се разходя и да видя за някои дрешки. Онзи ден като излизах, изкупих магазините, взех си 3 блузи, 2 пуловера, едни сладки ръкавички, едно ново палто и една изключителна пижамка от Бенетон  Wink Мъжо, както винаги след подобен мой шопинг беше шокиран, ама кой му дава рета  Mr. Green В Бенетон за бременни видях само няколко панталона останали и нищо не купих, че всики бяха огромни, дори и 44 размер, но утре пак ще намина и ще купя нещо, да имам. Иначе, в събота от Кико, си взех панталон за бременни, доста сладурски, прилича по-скоро на спортен панталон, а не на такъв за бременни, тъй като ластика е широк само около 5-6 см.


# 50
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Сонита, аз знам, че Авент са универсални шишета, на които им ставали бибероните от други марки, нали се сменят с възрастта и имат различен отвор по диаметър. Видях и едно инструментче, което перфорира биберона( теттарелла) с различен размер отвор. Аз си взвх и стерилизатор, който е нужен за всички неща за бебето- и за бибероните на шишетата, и за чуччеттата, и за малките дребни предметчета като залъгалки и прочие. Ще ти трябва и скалдабиберон, то рано или късно се минава и на смесено хранене, и от 6 месец се дават пюрета, които се топлят.
Бре, момичета, като гледам стикера си, остава ми точно един Цикъл време Laughing до раждането!

# 51
  • Мнения: 708
Ха буонджорно и от мен,
днес малко по_спокоен ден.То като няма ходене по лекари вси4ко си е наред,понеже от беба не мога да се опла4а изоб6то.След като я нахраних в 7.00 пак заспахме 4ак до 10.00.Пак изцока млекцето,после седя малко в коли4аката и гледа телевизия (просто обожава да гледа телевизия и о6те пове4е реклами).И сега пак спинка в креват4ето,пуснала съм и една музика,релаксира6та за бебета и много бърз заспива на нея  Laughing
Та аз през това време пуснах пералня,простнах,подредих,хапнах и ей мен на сега малко релакс  Mr. Green

Абе Влади да ти кажа донякъде те разбирам.И аз в4ера много се изнервих 4е след тоя суоер натоварен ден в който дори успях да из4истя с прахосмука4ката свекитата се намъкнаха с обувките.Ейййй много ме дразни тоя италянски навик да обикалят цялата къ6та,врът се навсякъде и все с обувки  #2gunfire.Айде преди нямах ни6то против,ама сега с дете нямам време да 4истя всеки ден.Аз моя мъжо от както се задомихме си го нау4их по стар български оби4ай да се събува до вратата и после с 4ехли4ки да ми се разхожда  Mr. Green
Ама все пак аз не съм няква маниа4ка.За мен важи правилото :Къ6тата  служи на мен,не аз на нея.
Гледам да поддържам нормална хигиена и да ми е приятно,ама разни мании не ме гонят.И с беба съм така.Държа я винаги 4иста,пребли4ам 4есто,стерилизиран,но не и гладя дрехите.В на4алото ги гладех ама сега  Naughty
Изоб6то си улеснявам живота колкото е възможно пове4е.

Ей такива рани работи.....

Апропозито за ваксините.В болницата наистина им бият няква задължителна ама кой да помни какво бе6е  newsm78
А и на Тео 6те му дойде предизвестието за ваксина тея дни,така 4е споко  Laughing

айде цун за сега и много гу6.

# 52
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Скъсвам се да се хиля с теб Феямчо,вие с тази Джоя сте като клонирани,пиле,ма как може толкова да си приличате Joy Joy Joy !Поне през ИТ оставам с такова убеждение,де да знам.Много сте свежи Peace.
Ако питаш мене,аз бих дала една година от живота си Hug,само и само да не ме дразнят тези неща,ма като не мога да не се дразня.Идва ми няка си отвътре,жено.Не мога да съм живяла 20 години с мисълта че първата работа като вляза в нас отвън е да си измия ръцете,а тук за нек'ви си 5 гидини филанкишията да ми влиза в къщата и да ми цапоти при което аз да оставам равнодушна #Cussing out.Набирам се и то яко Crossing Arms.
Айде,бегам да стерилизирам Laughing.
Целувки Heart Eyes.
(каква е тази пеп'рудка? newsm78)

та по слу4ай това, Джоя, я да си кажеШ каква зодия си? Ако си го казвала, не помня Embarassed Така, от лЮбопитство де Wink

Владе, след което уто4ни, не мога да не се съглася с теб. ПритесняваШ ме като ми се сториШ абсолЮтна хигиенистка Twisted Evil


(за пеперудката, о4аквай вклЮ4ване, 4е оттук не мога #Crazy)

# 53
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


Апропозито за ваксините.В болницата наистина им бият няква задължителна ама кой да помни какво бе6е  newsm78
А и на Тео 6те му дойде предизвестието за ваксина тея дни,така 4е споко  Laughing

айде цун за сега и много гу6.

Аз знам, 4е това се прави оЩе само в България.  #Crazy
http://www.vitadidonna.it/gravidanza_00001f.html

# 54
Стрелец

ако имате микровълнова scaldabiberon е излишен
у нас се влиза с обувки
радвах се на гости първите дни, защото ми разнообразяваха ежедневието
ние също често излизахме

в болницата се бие витамин К, а не ваксина

# 55
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Не бе, Фейям, хабер си нямам още какво ще правя точно с това хранене, само разказах какво съм видяла от дружките в България, но те дават мляко на почти двегодишни деца. Исках да ви разсмея с тъпизма, изречен от свекито! А и съм против тия готови подсладени и отровени с оцветители и изкуствени аромати млека, колкото и да се виждат парченца плод вътре!

# 56
  • Мнения: 2 427
Сонче,аз стерилизирам в една тенджера,изварявам бутилки и биберони.Не се доверявам на химичните стерилизатори(а фреддо)с пасике и течности,нито на стерилизаторите за микроонде.Аз съм на принципа за бебо-само най-доброто.Така че ръгам шишички и дамижанки в една голяма тенджера за спèагети,5 мин варя и след това вадя.Естествено,ползвам само каучукови биберони(нямаме алергия към каучук,слава богу).За шишетата ,ако ми позволиш да ти дам съвет,вземи онези пластмасовите на кикко,с извитото гърло,анатомични ли са забравих как се водят.Те са с широко гърло и са удобни,ако трябва да дохранваш с изкуствено мляко,защото именно са широки и не пръскаш млякото навсякъде с мерителната лъжица.Аз имам 6 такива от 250 мл и едно малко стъклено шише ,също с широко гърло за водичка(обаче нещо не я пием водата,голям ни е зор,как е при вас?)
Имам и два с тясно гърло-изобщо не ги ползвам,защото като почна да изсипвам млякото с мерителната лъжичка,клепам всичко наоколо.
За биберона-тетарелата-те са си към шишетата,ако купуваш отделно-само такива за 0+месеца и то с една дупка-флусо нормале.Защото иначе бебето ти ще се дави.
Залъгалка имаме на кикоза +6 месеца.онези за 0+ месеца са много къси и не ще да ги смуче,все му изкачат от устенцата.Аз взех за 0+ и за 6 месеца(чиледжина/черешка),анатомичните и тези а гоча не ни харесват.
С "ню стерил систем" на кико си мия само подовете и бебешките принадлежности за баня и четера.Не се доверявам да му тикам химии в устата.
Ако мога да дам още едно суджерименто-вчера открих козметиката на Хумана,страхотна е!Препоръчвам горещо!От как го намазах снощи с кремчето му минаха пъпчиците на лицето!
Ето ви и линк:
www.humana.it

# 57
  • Мнения: 708
ей Сон4о кога стигна до траслу4енцата...мале бременността на хората все ми се струва 4е лети,а моята се вла4е6е като народна песен  Rolling Eyes
За 6и6етата аз имам ин на Авент (бяха в комплек с помпата за изцеждане на гърдите),но аз ползвам само на Chicco,понеже тея на Авент пускат по_трудно млякото и беба я мързе6е да дърпа  Laughing
Пък и нагревателя ми е Chicco та ми е удобно.За стерлизация аз съм си купила една стъклена купа и стерилизирам с разтвор,който си копувам от супермеркатото.
Сон4е и стига си хар4ила пари ами вземи си надигни дупето и ми ела на гости,4е имам една камара не6та да ти давам за беба....и биберони и дрехи и повивалки.....просто толкова много не6та ми останаха с етикетите,неразопаковани,4е имам за отглеждането на о6те 3 бебета най_малко.

Гледам ка4ването на кг обсъждате.Абе аз се 4удя ве4е какво да мисля.Само 6те дам пример,4е аз ка4их 12 кг за бременността и то за6тото първите  6 месеца дори слабее от непрекъснатото повър6тане.И какво стана накрая.......12 4аса се мъ4их докато стигна до разкритие и после о6те 1 да родя Фуфата.В със6тия момент една 115 кг госпожа дойде с леки болки в болницата и след 45 минути ве4е бе6е родила,а след о6те 15 се разхожда6е из коридора и би4е6е лаф мохабет с майка си  #Cussing out
Да не ви разправям 4е мен ми разпраха яко задника  Embarassed и си имах прекрасни 5 6ева от които 1 седмица не можех да си седна на д_то,а гореспоменатата се разминала само 1,но тя дори не го усе6тала.Е то на нейния задник много ясно 4е няма да го усети....то горкия 6ев се загубил там някъде  hahaha

Та уж по_слабите по_лесно раждали......дрън дрън.
Но всепак не поу6трявам многото ка4ване на кг и ако някой ден пак надуя тумбака пак 6те гледам да не дебелея много,не за друго ами ми бе6е гот като бях бременна да си хоя модерно обле4ена с рокли4ки и туники.....


айде цун,отивам да будя беба за смяна на пампи и за папкане  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 427
Миликс,да се включа и с киселото мляко-екстра си е след един известен период,не я слушай свеки.Аз на дъщеря ми давах такова от 2 я месец,защото химаната свърши по аптеките,а другите простотии от рода на Нан и Милопа ги плюеше и не ги искаше.
Феям,ти само ми ела на гости,пък аз ще те заведа до свеки и ще видиш как ще ме разбереш напълно относно хигиената.Аз също не съм маниак,ама не вярвам и ти дето много ми ланкаш да си завиеш детето с току що настъпано одеалце с обувка.
Хайде ще чакам инфо за фарфалинката,въпреки че мисля че моя кратък и незрял опит из света на секс тойс се изчерпа до разочарованието(профондо коме ил маре)на тоя идиотски пръстен.Какво ли не правят хората за пари в наше време...
аз да се оправдая и пред Ани (Салич),Ани,не съм прибягала аз до аптеката,Фло отиде.Стоял два часа в аптеката ,докато се реши да се престраши да го вземе,проклетия атрибут,пирлата му с пирла.И ми взел и един руж-мус на виши,мооо як,ама розов(та сега съм като помакините в родопите-розовобуза),нали ми счупи предишния който обожавах на Лоран,а тоя вече не го произвеждат.Тюх...

# 59
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не бе, Фейям, хабер си нямам още какво ще правя точно с това хранене, само разказах какво съм видяла от дружките в България, но те дават мляко на почти двегодишни деца. Исках да ви разсмея с тъпизма, изречен от свекито! А и съм против тия готови подсладени и отровени с оцветители и изкуствени аромати млека, колкото и да се виждат парченца плод вътре!

ааа, ама аз това се опулих. Rolling Eyes

Другото ми беШе лЮбопитство.

Общи условия

Активация на акаунт