В ПЛЕВЕН зима явно няма да има

  • 19 319
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 953
За пръв път чувам, че служителите на общината имат храна  Shocked Майка ми работи в Общината повече от 10 години и никога не са им давали храна  Thinking
Не си ме разбрала правилно, Дикси. Някои служители се редят за храна все едно я взимат за децата си, но я консумират те. С голямата порция (големите бурканчета) спокойно може да се нахрани възрастен. Много пенсионери също го практикуват.

[

 Joy Да, наистина разбрах съвсем друго.Извинявам се   bouquet Междудругото, аз също си мислех когато имах купони за кухня - един месец, че е възможно някой социално слаб или беден студент да се хранят там  Laughing

# 181
  • Мнения: 262
Отивам днес да взема храната на Димана от кухнята. Пред сградата, в която се помещава пункта, има паметник на Левски. Това е пред 2 ДКЦ, пощата, зала "Катя Попова". Едни оркестри, хора много. Естествено, храната закъснява. И чувам коментари на някои майки.
"Ами нали днес е ПРАЗНИК !!!!!??????????" Shocked Shocked Shocked
"Абе днес ЧЕСТВАМЕ !!!!!!!!!!!?????????????????? годишнина от обесването на Левски." и т.н.  #Crazy
Та се замислих. Какво ПРАЗНУВАМЕ и какво ЧЕСТВАМЕ днес.
Сигурно сме единствения народ, който празнува такива годишнини.
Така и не се научихме да казваме ОТБЕЛЯЗВА. Все пак това е едни скръбен ден.
А по темата за кухните. На мен пък винаги ми дават ред. Ама Димана много мрънка и сигурно ги подлужда, та искат да се отърват по-бързо от нас.

# 182
  • Мнения: 262
Побут темата, че я намирам на 2-ра страница.

# 183
  • Мнения: 5 026
Хайде и аз да я дръпна напред. Ще ходите ли по разходки днес-какво е слънце...? За протокола да отбележа, че вчера се запознах с Валенцето и Пламси. 
 Дикси, Миташки проходи ли? Божидар все още е в застой  Wink А нови зъби имате ли? Ние си стоим на 2 долни.

# 184
  • Мнения: 1 953
Ами проходи е силно казано, но се придвижва сам по 5-6 понякога и повече крачки сам, но предварително трябва да си има набелязана цел, която да достигне и да се хване там. Когато ходи е още доста неуверен, поклаща се като пате, но предполагам , че до седмица - две вече няма да има спирачки  Laughing
А за зъбите, точно мислех днес да се пооплача  Mr. Green От неделя е станал много кисел, а вечер си е истинска лудница - рееееев, не иска дори да си пие млякото, бута шишето, хвърля залъгалки...не помага дори като го гушкам - бута и мен  Crazy Избиват два на веднъж в момента.
Давам Панадол и чакам да подейства, а и той се уморява от рев през това време и накрая заспива като посечен. всичко това продължава по около 1,5-2 часа. Да не се оплаквам, че да не стане по цяла нощ  Laughing

П.П. забравих да кажа, че когато му избива зъб, дупето му става огнено червено, като на онези маймуни с червените задници.Първо мислех, че е някакво съвпадение, защото когато му изби предния той пиеше и антибиотик, и аз мислех, че е от урината в памперса.Нооо сега вече съм 100% сигурна, че  е от зъбите.Много е червено и го боли и той непрекъснато се тътрузи по земята по дупе.Мажа го с цинк, с какви ли не други кремове, но не минава.Когато избият зъбите се оправя.Странна работа  newsm78 И една приятелка, която по едно време пишеше и тя тук (не се крий, Ани) ми каза, че и нейната дъщеря е била така. Наистина не намирам логика, но факт.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 11:11 от дикси

# 185
  • Мнения: 5 026
Ох,тия зъби-Бужи е кисел вече 2 месеца. Отдолу венците му са набъбнали и побелели, но нищо не избива. Очаквам всеки ден...Нощем се буди на всеки час  Tired За ходенето-той дори не иска да се задържи сам, страх го е явно. Днес реших да пробвам с каишка за прохождане-веднага сяда-явно като не ми усеща ръцете, го е шубе. То непроходил няма да остане, ама като чета и във февруарския-всички са проходили, само той се цепи от колектива  Wink
 Дикси, ръси му дупето с хума-100% изпитано- минава за ден,най-много два.

# 186
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Дикси и Атракция, порадвайте се още малко на непроходилите си деца, защото след това ще падне едно търчане след тях, за да ги пазите да не се ударят и да не вземат някой опасен предмет. Hug

# 187
  • Мнения: 248
Дикси, и при нас беше същото положение с пробиването на зъбките и зачервеното дупе. Тръгваше ли да избива зъбче, дупето ставаше огнено червено. Като пробие, като че ли с магическа пръчка червенината изчезваше. Установих, че мазането с кремчета против подсичане само влошаваше положението. Единственото, което го облекчаваше беше обилното намазване само с бебешко олио. На Ники между годинката и година и един месец му пробиха цели 7 зъбчета  Laughing

# 188
  • Мнения: 252
Здравейте моми4ета, извинете ме, 4е нахълтвам така в темите ви, но съм родом от
 региона, а пък напоследък съм от темата за благотворителността. Преди години
 посетих дома в КруШуна(който е в  Плевенско), за рождествените празници помогнах
 по някакъв на4ин на Видинските мами, и се питах дали в Плевен се организира не6то
 за Великден, или пък изобЩто за домовете за изоставени де4ица в града и околията. Ще ви бъда много благодарна, ако някой ми отгвори.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 16:55 от karlson

# 189
  • Мнения: 2 556
Аз изглежда нищо не разбирам, защото никога никакви промени не забелязвам във връзка с каквито и да е зъби.  newsm78 По-точно за мен обяснението, че заради зъбите детето било хремаво, нервно или каквото и да е не са задоволителни. Но моите и двамата не са се престаравали със зъбите, изкарват ги лека-полека, не по няколко наведнъж и може би затова.

# 190
  • Мнения: 1 953
Атракция, не се притеснявай, че Божидар не е проходил.И аз минах през този период четейки февруарската тема - кой се обръща, кой седи, изправя се, пълзи, даже едно-две говореха още преди половин година  Wink , а Митко далееееч от тези постижения.Но всичко си дойде на мястото и вече не се притеснявам.Всяко дете си е различно - някои са гении, а други като нашите по-малки гении  Laughing
С хума ще ръся тази вечер.
Мериан, това със седемте зъба за 30 дни ме разби.....ще ми дойде в повечко ако и при него е така  Crazy

# 191
  • Мнения: 248
Тогава се бяхме принудили с таткото да се редуваме кой ще спи вечер при него. Едната вечер аз спях в хола, на другата той, защото не се издържаше.
Tess, можеш само да се радваш, че имаш спокойни деца. При мен и двата пъти не се получи. Няма да пробвам трети път  Grinning

# 192
  • Мнения: 5 026
между годинката и година и един месец му пробиха цели 7 зъбчета  Laughing
То май и ние ще сме така.Отдолу  му е  побелелял целия венец...
 Merian,видяхме твоите болни днес в поликлиниката. Дано оздравяват по-скоро и Ники да не лепне нещо от тях! Теодора ви е много, много хубава!

# 193
  • Мнения: 801
аз се завърнах отпочинала и заредена с енергия......с драго във вторник хванахме пътя......автобуса за Ловеч, от Ловеч в Троян, от Троян отидохме до Троянския манастир.........много ни хареса, като откровение ни дойде, после се върнахме в Троян пак - изходен пункт все пак и бяхме изпуснали с 10 минути автобуса за чифлика, метнахме се на този за Шипково, но шофьора ни каза, че там не работи ни един басей и ние слязохме на разклона на с. Бели Осъм и тук започва одисеята на пътника......на табелата пише 6 км. до Чифлик....вървим, вървим, пот се лее от нас, стопираме, но никой не ни спира...........вървяхме час и селото не свършва.....Драго пита едни хора колко още има до нашата точка и ни казва 10 км.  Sick, а то вече 4 следобед, ужас, ние нито сме резервирали нещо, нито тел. на вили имаме.........вървяхме още шполовин час и един местен чичка с кола се смили над нас и ни шитна два километра до Чифлика, но от там пак пеша, дестинацията ни е хотел - Дива под Козята стена.......вървим, вървим, аз се изпотих зверски.......вървим, край няма - Драго пита един младеж колко осатва, той вика 15 минути, три завоя и сте там.......ужас, 15 минути, ама сигурно с кола.....вървяхме още 40 минути докато стигнем.........бяхме се запътили към станцията на Нефт и Газ, че евтинко, но нямаше свободни места, всичко фул.....а в хотелите на вечер 80 кинта........моткахме се с Драго, моткахме се, то вече 6 вечерта, аз гладна и потна.........качихме се до една вила,дето преди там ходехме, но на мен нещо не ми се нрави, тя една студена, пък и е за повече хора, собствениците са от съседното село, докато дойдат......добре, че видях една табела, че се дават квартири, та накарах Драго да влезе да пита......и Бай ти Еремия като ни каза, че е по 10 лв. на човек и че стаята си има бяна с топла вода и тоалетна, че даже и телевизор, и едно топличко вътре, парно, Арно, стархотно ни додйде...вечерта и звезди гледахме даже..............много е близо виличката до Хотелите и басейните, най-важното.....тази сутрин си напарвихме разходка до подножието на Козята стена, да видим поне малко сняг, макар и във висинето........и после в басейна на хотела - 5 кинта на човек за час.........супер си се наплувахме, напарихме и следобяд - айде пак на автобусите и до Плевен........

# 194
  • Мнения: 801
Здравейте моми4ета, извинете ме, 4е нахълтвам така в темите ви, но съм родом от
 региона, а пък напоследък съм от темата за благотворителността. Преди години
 посетих дома в КруШуна(който е в  Плевенско), за рождествените празници помогнах
 по някакъв на4ин на Видинските мами, и се питах дали в Плевен се организира не6то
 за Великден, или пък изобЩто за домовете за изоставени де4ица в града и околията. Ще ви бъда много благодарна, ако някой ми отгвори.
аз ти отговарям, за сега не сме замислили никаква подобна акция за великден( май трябва да се организираме мами, какво ще кажете?), но преди няколко месеца няколко мами събрахме и занесохме( Дейзи, благодарим ти отново за превоза тогава) дрешки, памперси, играчки и спално бельо за дечицата в дома в ж-ка "Дружба".

Общи условия

Активация на акаунт