Петокласници-2023/2024-2 тема

  • 19 349
  • 618
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 490
Моята уж знае формулите, но все забравя това /2 накрая. Две седмици се обяснявахме за това, уж каза, че го е научила. Накрая връщат им класното и вика: "За една точка нямам 6". Питам какви са ѝ грешките и промърморва тихо: "На две места съм забравила да разделя на 2".... Еми.. викам колкото си си изкарала - толкова, да ти е за урок.
Казах ѝ, че сега ако не може да запомни на 4 фигури по 2 формули не знам какво ще прави догодина като вземат стереометрията и има на 7 фигури по минимум 3 формули да помни..

# 586
  • Мнения: 6 810
Ааа, моята (засега) няма проблем със задачите. Вчера реших да я изпитам. Написа формулите без грешка. Решава задачи от сборника. Само за лице на четириъгълник имаше неяснота, та обясних. Най - много се затруднява, когато трябва да превърне от една мерна единица в друга. Та там повече наблегна. Засега и аз се справям с материала 😁 и помагам при нужда.

Накарах я да преговори по английски и ЧП.
Трудно се организира след толкова почивни дни (последно учиха на 26.04), но взех телефона, котката изнесох в другата стая и се случиха нещата. 😃

# 587
  • Мнения: 1 412
При нас дори да ѝ взема всичко, което я разсейва, ще измисли какво да прави, но не и да учи.

# 588
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Моята уж знае формулите, но все забравя това /2 накрая.
Същата работа. Знае ги, но забравя, когато решава задачи. Също и обратното. Преди няколко дни ме пита: нали лице на успоредник е страната по височината? Викам да. След това вземам домашното да го проверя - навсякъде разделял на 2 Crazy Викам що си делил, бе??? Отговор: амииии.... объркал съм се Joy Та да знае формулите е едно, да ги приложи - съвсем друго Mr. Green

# 589
  • shumen
  • Мнения: 18 143
Месечинке,все едно моя описваш.Уж ги казва вярно,а трябва ли да ги приложи бърка.Аз го карам да чертае и до пише формулите и тогава да решава задачите.
Гиги,и моя е така.И всичко да взема все ще намери какво да прави и къде да блее,но не и да учи.
Сега ме пита довечера ще ходя ли на родителска среща.Казах му,че ще ходя и ми вика недей.Кой знае пак какво са сътворили и не иска да ходя.

# 590
  • Мнения: 235
Говорете ми...
Нашият седмокласник учи "усилено", за матури уж. Става дума за "Неразделни". Тъкмо да го питам нещо и той като почна:  "Кажи ми ти, защо Пейчо (Пенчо Славейков) на цели 18 г. се е пързалял на замръзнала река и на какво е бил, че да заспи и да се осакати дългосрочно?" Амии... ти това ли запомни? То друго нямало, това било емблематично, като за балада...
Допълвам се: Тази година,както всяка, вероятно ще има седмокласни бисери из нета. Залагам главата си, че за част от колекцията ще имаме авторски права.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 21:58 от Detelina S

# 591
  • shumen
  • Мнения: 18 143
Мина родителската среща.Започва се с класни и изходни нива.По БЕЛ класното ще е на 10.05,но моя ще отсъства и госпожата каза,че не е проблем и после да го направи.По Математика ще е на 29.05.По История изходното ще е на 30.05.По География госпожата иска оризова хартия и ще правят някакъв проект и ще им го оценява.По ИУЧ Математика Понеделник ще правят контролно на геометрията и ще им дава да ползват формулите.На 17 и 20.05.няма да учат заради НВО на 12 клас.

# 592
  • Мнения: 2 817
Нашето класно по Математика ще е в понеделник. Прекалено рано ми се вижда. Формулите няма да им ги дават да ги гледат. Днес и утре сме на педал.

# 593
  • Мнения: 6 810
Хич не е рано. Нашето отдавна мина. 😊

В понеделник ще е по БЕЛ.

Щерката е много доволна от деня на самоуправление. Беше учител по БЕЛ заедно с приятелката си. Писали забележка на съученик, че разваля дисциплината и похвала на съученичка. Правили са поправка на контролна работа.

# 594
  • Мнения: 10 595
По БЕЛ мина класната, има 6. Вторник ще е по математика.

# 595
  • shumen
  • Мнения: 18 143
Не е рано.
На моя по БЕЛ беше вчера,но той отсъства,че беше на концерт от танцовата.По Математика е края на месеца.
Госпожата по Математика им казала,че който иска ще прави контролно наново.Моя казал,че иска,но Понеделник ще правят по ИУЧ Математика контролно и класно по БЕЛ и ще му дойде в повече и това.
Фортуна,браво на детето.
Ето го и снощи на концерта от народните танци.Той е третия с очилата.

# 596
  • София
  • Мнения: 415
Да споделя нещо интересно за посещение през уикенда, София
https://beautifulscience.bg/sofia-science-festival/

# 597
  • Мнения: 10 595
Да си направим наборски ансамбъл 😄

# 598
  • София
  • Мнения: 3 714
Браво на децата 💞 Моето в 11:00 ще пее с хора на училището пред Народната библиотека. Сам си завърза обувките на тръгване 👌

# 599
  • Мнения: 1 412
Да споделя нещо интересно за посещение през уикенда, София
https://beautifulscience.bg/sofia-science-festival/


И аз го видях вчера, но се оказа, че за събитията, които са интересни на моето момиче няма места.

Иначе ако правим наборски състав моята може да пее в танците хич я няма😃

Общи условия

Активация на акаунт