Недоволни от Детски оазис/ Киндер оазе в София

  • 1 775
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Недоволни родители от Детски оазис или Киндер оазис в София/ Младост
Много сме възмутени от Детски оазис. Парите които родителите там плащат са много, но за тези месечни такси не се получава нищо. Двете баби Калина и Искра от администрацията ни омаяха с приказки, но не е ясно защо МОН все още се услушва и не направи проверка??? Там не учат на нищо! Никой не си дава труда даже да готви здравословно! Детегледачките говорят кошмарен немски и е пълен абсурд да се заблуждавате, че ще научат нещо. Има една странна баба Радка - детегледачката Ради от Костинброд , която изобщо не си дава труда да помогне на децата след тоалетна и бельото е винаги много мръсно. Всяка седмица купувам ново бельо и тениски защото вечно са мръсни. А, баба Ради се подхилква и не и пука. Оня пък странен германец Марко е доста странен? Къде е МОН??

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 11 489
А това детско заведение регистрирано ли е в МОН?

# 3
  • Мнения: 7
Мисля, че са регистрирани, но не сме чули някой от МОН да ги е проверил. Доста е неприятно за нас родителите!

# 4
  • София
  • Мнения: 11 489
Доколкото проверих - не са.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 474
Супер странно мнение ,идеята на детската градина е детето да научи немски ,изобщо не е първата градина в София, която не е лицензирана по МОН (макар че ми се върти че е).
 Явно сте афектирана, трябва да смените мястото, частни детски градини в София има много.Проучете нещата и дано намерите своето място.

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте майки,
Случайно попаднах на мнение за Киндер оазе в София, където беше и внучето, защото родителите искаха да научи немски. Плащаха много високи такси, а в замяна също получаваха обратно торбата с накапани дрехи и мръсно бельо. Проблемът е бил не само с това дете, а е бил добре известен и на директорката, която нищо не предприема. И други родители също са се запасявали с купчина дрехи, защото е известно, че детегледачката Ради не си дава труда децата да са с чисти дрехи. За съжаление не само мръсното бельо е било проблем, но и нежеланието на детето да ходи там в детска градина (плаче всяка сутрин и отказва да отиде в Детски оазис при Ради).
Единственото на което се научи детето от германската директорка беше, че момичетата имат вагина или както тя казва на немски било шайде, а момчетата са с пенис, защото според източногерманката било много важно деца на 3-4 години да употрубяват тези думи и да не се смеят, когато произнасят вагина, шайде и пенис. Незнам как е в Източна Германия и дали в KITA там обръщат внимание на обучение на половите органи, но за България намирам, че е смешно изобщо да се обясняват тези думи на деца, на 3-4 години.  Децата на тази възраст имат много други неща, които трябва да научат и овладeят. Детето така и не научи нито немски, нито нито български.
Следващата година в по-горната група се оказа, че децата нямат креватчета, а спят на подвижни матраци, които се сгъват, за да имат място в малката стаичка, където се хранят и уж се обучават. Изобщо не забелязахме детето да е научено нито на немски. нито на български. Връщаше се гладно, като казваше, че храната не е вкусна....
 Пълна загуба на много пари, разочарование, нерви, времи и отвращение остана в спомените ни Детки оазис

# 7
  • Мнения: 6 249
Здравейте! Интересувам се от Kinderoase и по-специално от яслените групи, тъй като бих искала да пусна сина ми да тръгне след като навърши 2 г. Kinderoase център ли се води, има ли лиценз? Ако не ни приемат в държавна ясла и детето тръгне на частна и конкретно в Kinderoase, ще можем ли да получаваме компенсации?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 410
Прочетете предните мнения и ще разберете.

# 9
  • Мнения: 6 249
Прочела съм, но няма ясен отговор дали има лиценз. Уж съм чувала, че има, но тук пък друго твърдят. Някой знае ли със сигурност?

# 10
  • Мнения: 912
По-лесно и най-сигурно ще ви е, ако проверите в сайта на МОН. Има регистър на всички лицензирани детски учебни заведения от центрове през градини до училища. Само тези, които са в този списък, имат лиценз от МОН и само за тях може да се получат компенсации.
https://ri.mon.bg/active-institutions

# 11
  • Мнения: 6 249
Много благодаря! В списъка е.

# 12
  • Мнения: 7
Чудна работа незнаех , че са регистрирани и се чудя от кога? Може ли да се провери по подробно? Правени ли са проверки от органите на МОН и на какво основание са ги регистрирали и получават ли са субсидии от Столична община и МОН???Цялата ситуация в детския оазе намирисва доста.

# 13
  • Мнения: 6 249
Аз съм леко учудена от лошите коментари тук, защото хора наживо са ми хвалили Киндероазе. Но все пак го има субективният фактор - родителите имат различни претенции.

# 14
  • Мнения: 7
Възмущението не е субективно мнение, а е въз основа на реални факти!!!

Общи условия

Активация на акаунт