Нашите цветя - обща тема 22

  • 24 831
  • 737
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 5 379
Нали Blush Откраднах снимката от Нат, от миналата тема. Не знам дали е истинско клончето, но грее като пламъче.

# 3
  • Мнения: 2 895
Флоксче, благодаря за новата тема Simple SmileHug, нека я напълним с много красоти! Много мило и приятно ми стана от моите снимки Blush!
Клончето илекс е живо Simple Smile! Записвам се в новата тема с една прекрасница

.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 20:53 от Natt***

# 4
  • София
  • Мнения: 3 263
Вдъхновена съм да се присъединя тук по коледа и аз, по някаква причина цветята ми се чувстват добре. Не са много - един кротон, една коледна звезда и едно коледарче. Градинските са прибрани благонадеждно 😍

# 5
  • София
  • Мнения: 3 114
За много години! Пожелавам добро настроение и да се радвате на здрави и красиви цветя и растения през цялата година! Flowers HibiscusFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

Да се оплача от моето коледниче - не цъфти. Изкара един цвят и това беше. Когато го взех от Лидл, имаше много пъпки, сега ми се струва, че са закърнели. Иначе листата са лъскави, свежи. В стаята, където го държа, не е много топло - около 22-23 градуса. Някакви идеи?

# 6
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Точно това си говорехме днес с майка ми, че нещо не цъфтят както трябва коледничетата тази година.

# 7
  • Мнения: 7 055
В последните мнения от предишната тема се говореше за садене на пролетни цветя. И аз смятам утре да бодна моите луковици.
След две седмици отсъствие, намерих цветята си в прилично състояние, на две от орхидеите ми са израснали разкошни цветоноси. Коледната ми звезда е загинала, за пръв път ми се случва да погубя някоя. Освен, че не мога да ги накарам да цъфнат повторно.
Още малко и започвам да се оглеждам за идеи за пролетта.
Утре ще пусна снимки, че сега съм гроги.

# 8
  • Мнения: 156
Здравейте момичета,

За Много Години !

Имам един въпрос: на терасата имам една висока "оранжерия" / саксия /леха с коренчета петунии чудя се дали мога да засадя проленти луковици отстрани на лалета, нарциси? Ако да вадят ли се луковиците лятото или мога да ги оставя?

Ето това е саксията

# 9
  • Мнения: 5 379
Можеш да засадиш луковици. При мен лалета и нарциси изкарват по 1-2 години в саксията, после се израждат или изгниват. Препоръчвам ти по-дребни луковици, те са вечни. Например минзухари, кокичета, пушкиния, мускари, дребно анемоне или от раните дребни ириси.

# 10
  • Мнения: 156
Можеш да засадиш луковици. При мен лалета и нарциси изкарват по 1-2 години в саксията, после се израждат или изгниват. Препоръчвам ти по-дребни луковици, те са вечни. Например минзухари, кокичета, пушкиния, мускари, дребно анемоне или от раните дребни ириси.

Благодаря Simple Smile

Имате ли мнение за Ифейон? Малко ми прилича на зефирантес ама май не е ...

# 11
  • Мнения: 5 379
Да, и той е от дребните. Много е красив, цъфти малко по-късно, може би към средата-края на май. Аз гледам да ги садя смесени ранно- и късноцъфтящи, за да ми е шаренко по-дълго време. Но после ако ще садиш петунии или други летни цветя, може да се засекат с късноцъфтящите и да се разперят върху тях. Големи изчисления падат при мен кое, къде, кога Blush

# 12
  • Мнения: 156
Да, и той е от дребните. Много е красив, цъфти малко по-късно, може би към средата-края на май. Аз гледам да ги садя смесени ранно- и късноцъфтящи, за да ми е шаренко по-дълго време. Но после ако ще садиш петунии или други летни цветя, може да се засекат с късноцъфтящите и да се разперят върху тях. Големи изчисления падат при мен кое, къде, кога Blush

Да аз затова и питам Simple Smile коренчетата на петуниите от миналата година не съм ги махнала сега саксията е захлупена т.е като оранжерия . Незнам дали нещо ще стане от тях Simple Smile те са по към външната част на саксията и мислех да сложа луковици на противоположната страна за да ме радват пролетта.

Ако се реша да взема от тези които в Лидл вече са почти цъфнали или направо луковици?

# 13
  • Мнения: 5 379
Ако вземеш луковици ще цъфнат поне след месец, зависи колко е топло при теб. Аз бих боднала и някое почти цъфнало, да ми е цветно отсега. Даже ще погледна в нашия лидъл дали няма нещо такова.

# 14
  • Мнения: 156
Ако вземеш луковици ще цъфнат поне след месец, зависи колко е топло при теб. Аз бих боднала и някое почти цъфнало, да ми е цветно отсега. Даже ще погледна в нашия лидъл дали няма нещо такова.

Аз съм в София, да мерси за съвета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт