Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 1)

  • 24 712
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 779
Теди според мен масово майките всяко неразположение на децата го преписват на зъбите. Аз следя скокове в растежа. С баткото бях решила че от зъби няма да се стресирам, ами изкара първите зъби без да разбера, и двата бяха пробили като ги видях. Преди това беше мрънкане леко, акаше странно, подсечен беше. Нищо не съм взимала предварително. Мажех на бибероната Бочко гелче и някакво с лидокаин през нощта и това беше. Както и с коликите, виждам че повечето майки за да намерят утеха изпробват всичко ...

# 721
  • Мнения: 379
Здравейте момичета,

Не съм писала от много време, но ви чета често.
Моите момчета са много спокойни и усмихнати. Вкъщи се шегуваме, че ще ги забравя някъде, толкова са кротки Simple Smile. Гукат, борят се за вниманието ни постоянно. Млакият ми син, който ще е първокласник на есен, всяка вечер ги учи на азбуката. Очаквам съвсем скоро усилията му да дадат резултат Simple Smile
Бебенцето, което се роди  с 30% по-малко тегло, сега води брат си с 400 гр. Вчера бяхме на втора доза ваксини, измериха ги 5900гр. и 6300гр. Тази нощ и те се присъединяват към групата на мрънкащите мъници. Първата ваксина не я усетиха, но тази..... От тази сутрин кихат, нослетата им се запушиха.... Писах на педиатъра, смятам да взема биозин и витамин Ц, чакам да ми потвърди.... Ако се разболяват, искам да го хванем в началото.
Другата седмица ще им вадим паспорти. Смятаме в началото на май да направим една Гърция ....
Възхищавам се на момичетата, които са изградили режими с децата. Нашите деца винаги са се напасвали към нашия график. Единствено вечер си лягаме рано (около 21.30-22.00 часа).
Колики нямаме. Но никненето на зъби е абсолютен цирк. Гелчета, залъгалки за гризене, нищо не помага напълно. Дори нурофен/панадол ми се е случвало да давам на другите деца.

Слънчев ден на всички!

# 722
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Теди, според мен също няма смисъл да се притесняваш отсега. Вземи някакво гелче с лидокаин и гризалка и това е.

Каката помня, че беше нервна по няколко дни преди избиване на зъб и не спеше спокойно. Като избие, си отспиваше пък. Най-много ѝ се отразиха първите зъби и кътниците. Аз също съм давала половин дозичка панадол преди сън в най-тежките моменти, да я отпусне болката за малко поне. Гелчетата с лидокаин имаха ефект от около 15 минути, накрая и без тях карахме.

Иначе бебка също е нервна тези дни, реве и се буди по много пъти нощем, а не сме минали втората серия ваксини.

# 723
  • Мнения: 6 051
Момичета, на вашите бебоци вторите дози на ваксините срещу пневмококи и полиомиелит/дифтерия/тетанус/коклюш в кой месец им ги поставиха? По имунизационен календар в 3-ти месец трябва да се бие втори прием на едната ваксина, а в 4-ти месец трети прием и втори прием на тази против пневмококи. Обаче при нас на 3 месеца имаше само втора доза на ротавирусната, а сега в 4ти месец й сложиха по 1 доза от въпросните ваксини, за които питам. Следващия месец нямало да имаме. Та искам да си сверя часовника, защото ми се губи 1 прием на ваксината срещу полиомиелит.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 10:46 от Bobby®

# 724
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Ами да Боби, така е, както ти го казваш. Не знам защо сте я пропуснали. Питай другия път.

За зъбите не съм правила нищо с баткото. Имах едно кремче с лидокаин - Дологел. Мажех при критичните моменти. Но определено не смятам, че това е показателно. Някои деца са с по-дебели венци и докато пробият зъбите е голяма мъка.
Давах Камилия също така и не знам дали е помагала. Просто моето дете ги вадеше лесно зъбите. Simple Smile Беше ревлив в момента, в който зъба пробиеше. Явно тогава усещаше реалната болка. Почнеше ли да боцка на венеца (демек е излезнал) тогава имаше рев ден-два. Така ги изкарваше всичките.

# 725
  • Мнения: 379
Здравейте, честит празник 🍀 Искам да попитам с какво къпете и с какво мляко мажете вашите бебчета. Пробвах Мустела, пробвах Хип, но нещо не ми харесват. Биодерма хубаво ли миришат, четох, че било добро. А на бюбхен?

# 726
  • Сливен
  • Мнения: 4 246
Аз използвам козметиката на Chicco - продукта за коса и тяло, много ми харесва и продукта, който използвам след баня, да го намажа(използвам го и при гимнастиката/масажа му).

# 727
  • София
  • Мнения: 11 779
С юриаж ксемоз къпя, то не мирише на нищо, мажа с бебешкото Юриаж, мен ми харесва

# 728
  • Мнения: 560
И аз използвам Uriage- Bebe и Xemose. Общо взето ги редувам. Шампоан Мустела за крусти, миц вода на Биодерма и на La roche posay имам измивен гел за атопична кожа. Каквото хвана слагам 😅

# 729
  • Мнения: 117
И с баткото и сега ползвам Хип. Аз обаче не прекалявам с къпането. Къпя я през няколко дни, като мажа  с мнооого малко тоалетно мляко( а скоро ще го спра напълно). Вечер и мия само дупето, ръчичките и лицето. И да споделя нещо за крустите: Не трябва да се мажат с нищо, защото когато започнат да изсъхват си падат сами. Ако се мажат с кремчета, това ги овлажнява и падане няма. Батко и така го мажех преди години и се влачеше с крусти до 3 годишен а нейните вече почти паднаха. Според мен не е толкова до марката бебешка козметика а до начина и на ползване. Бебешката кожа трябва  да диша, прекаленото мазане и къпане не е ок. Мои приятелки раждали в други държави казват че  там още в болницата ги предупреждават, че не бива да се прекалява с хигиената на бебето.

# 730
  • Мнения: 560
Моята също не къпя всеки ден, а крустите премахнахме супер бързо с шампоана на Мустела. Много съм доволна, макар и да имам резерви спрямо марката.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 718
И аз Крис го къпя през няколко дни, иначе мия дупе като се наака и бърша с мокра тривка като му сменям дрехите. За къпане ползвам гела на Mixa за атопична кожа, а мажа с тоалетно мляко на Uriage. Къпя го в коритце, за да изпада хубаво мъртвата кожа .
За крустите ползвах крем с невен и маслина и домашно масло с шипки. После го реша с тънко гребенче, тип за вежди и така си изпадат успешно. Често за личицето ползвам памук напоен във флорална вода от лавандула.
Той стана на 4 месеца миналата седмица, започна да пробва да се обръща наляво и надясно. Прекарва доста време на активната гимнастика. Пробва си гласчето и издава силни звуци и крещи. Яде по 150, някой път 180 мл мляко. През нощта яде един път, около 6 часа след последното хранене. В 20.30-21 ч най-късно го слагам да спи за нощния сън. През деня будуванията са дълги, спи основно на разходката навън между 1 и 5ч след обед. Евентуално между 9 и 11 сутрин пак поспива.
Вече е 6 кг, 63 см и очите почнаха да зеленеят. Нещо средно са между синьо, сиво и маслено зелено. Ще видим на 6-тия месец. Тогава май беше окончателният цвят?
Моята коса почна доста да пада в края на 3-тия му месец. Ефектът уау от бременността позамина Simple Smile) Ползвам за това козметика "Конско чудо" препоръчана ми от фризьорката. Доста кератин и витаминен комплекс съдържа и за косопада и пролетта е супер!

# 732
  • Мнения: 373
Матео е на почти 4 месеца и има още малко крусти по главата. Реша със четка за коса с естествен косъм а за къпане ползвам мустела.
И при мен има страшен косопад.

Обаче мен друго ме притеснява. Още от раждане много му трепери долната устна, всички лекари казаха че е нормално, но до кога е това нормално. Сега му трепери порядко, обаче още не е спряло. Как е при вашите бебета односно това треперене?

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 20:56 от Summer.23

# 733
  • Сливен
  • Мнения: 4 246
За крустите - точно с кремчето на Мустела, паднаха за няколко дни.Преди да родя, се колебаех между няколко серии козметика/тази на Мустела, Хип, Chicco и Бочко/ и уж бях на 100% сигурна, че всяка от тях, има продукт против крусти, да ама не 😆. Взех на Chicco и после разбрах, че нямат продукт против крусти.

А нещо "забавно" ако мога така да го нарека - преди месец, влизам в дадена аптека и търся крема на Мустела против крусти.Две млади момичета, започват да го търсят, казват че е свършил и ще заредят тези дни. През това време се чудя дали да взема шампоана на Мустела или друг продукт, на друга марка. При въпрос към тях, как ще ме посъветват, отговора от тяхна страна беше :"Ами ние нямаме деца и не знаем, няма как да Ви отговорим. Най-добре в някой детски магазин да питате и проверите". 🙄😃
Моят мъж чакаше с бебето в колата и като ме видя, как приближавам ядосана, се зачуди какво е станало. 😆😆

# 734
  • Мнения: 8 939
При моето бебе крустите още ги има въпреки рясането. Взех и аз крем за тях, ще видим.
Аз съм от отбор Мустела - харесвам продуктите им още от преди, защото ги ползвам и самата аз, а съм с атопична кожа. Ползвах и крема и олиото им против стрии, мажех два пъти дневно и нямам нито една, а съм предразположена.

Сикрет, аз не разбрах защо си се ядосала на аптекарките - защото не са ти препоръчали кой от двата шампоана да вземеш ли? Честно казано и да имат деца, пак са разнопосочни мненията за марките, а те са били честни към теб.

Общи условия

Активация на акаунт