Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №24

  • 38 538
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз съм на 51 и от десетина години се скъси и стана обилен. Видях в календара, който водя,че миналата година съм имала цикъл 11 пъти. Тази година 6. Бавно вървя към спиране.

# 16
  • Мнения: 448
Аз съм от тези изтеглили късата клечка. Цикъла ми се скъси на 24дни , а продължителноста стана 7дни , че и повече последните 3месеца. Ако не го спра имам чувство, че няма да спре от самосебе си. Ахххх .... искам, не да спре съвсем, но малко да прескача , да видя спокойствие от него. Корема ми е като балон и не спада, а не съм пълничка.

А как го спирате принудително, при мен само с Метергин инжекции спира.
Ако не спира почвам да мажа Прогестогел и пия примолут нор или Утрогестан. Изписват прогестини , аз вече знам или прогестин или абразио, няма друго решение.

 За професора  ...един в Пловдив хематолог - Стефан Горанов, той ми каза да си го махна за собствено спокойствие , не че е толкова голям или е неотложно. А то се оказа дори не и лимфен възел, а гнойна торбичка от работещ мъдрец. Обаче с нея ми махнаха и съседните два лимфни , за да има материал за изследване, понеже съмнението беше за лимфом. Оперирах се в лицево челюстна хирургия Пловдив при проф. Печалова. Хематолога не прави операции, само много ъкъл дава. Накрая два пъти още лежах в хирургията , защото не спря да гнои, цепиха ме , шиха ме и изядох сумати системи и антибиотици. Направих си операция нова за изваждане на ретиниран мъдрец и се оказа , че всичко е от него било. Ама си дръпнаха пътеката , оперираха ме отдолу и тогава ми казаха аджеба , че може би е от мъдреца. Не ми се говори за стреса докато излезе хистологията от операцията.

# 17
  • Мнения: 129
Здравейте, от два месеца съм с хистеректомия. Яйчниците запазени. Явно си функционира всичко, защото мигрената ми си е по часовник, както ми беше и цикъла...Явно ще чакам да приключат и те и тогава да се надявам да ми изчезне мигрената...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 111
Една такава, съчувствам ти за случилото се. По въпроса с цикъла ти, дали една спирала мирена няма да промени нещата за тебе. Аз много и не разбирам. Просто разсъждавах. Аз ако знаех ,щях да си я сложа.

# 19
  • Мнения: 448
Благодаря ти. За спиралата също си е до човек, на едни понася, на други не. Явно още не ми е писнало, а и аномалиите и кръвоизливите са едва от пет месеца. След още малко време може и да се навия да пробвам. Досега никой лекар не ми я предложи.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 390
В интерес на истината на мен също никой, никога не ми е предлагал спирала, нито сега, когато имам тези проблеми, нито преди.От тук научих за нея, а после се оказа, че имам познати.На едни е свършила работа без съществени проблеми, на други е създала нови проблеми, но са се отървали от тези обилни цикли.

# 21
  • Мнения: 316
Аз съм с Мирена вече 1 година. Да, от кръвоизливите се оттървах, цикълът ми е много лек, но дъъъълъг. Понякога не спира и също пия прогестерон. При мен има и доста странични ефекти. Все се чудя кога ще ми писне и ще се навия на хистеректомия.

# 22
  • Мнения: 217
Седнах да си прегледам някои статии, които стоят на изчакване от доста време, та една от тях се оказа за Таурина. Сигурно някой в темата я е пуснал, но вече съм забравила. 😬
(Ей за това ще си взема холин, откога се каня, то и глицин) и Таурин. Само се чудя как да ги съчетая.
Та, Лара Брайдън за таурина:
Тауринът е една от любимите ми рецепти за перименопауза, менопауза, сън, настроение, инсулинова резистентност и профилактика на мигрена:
https://www.larabriden.com/benefits-of-taurine-for-womens-health … P4kBRv9P9rWO_iydU
Аз пия таурин 500мг, вечер с магнезия 400 мг.

След всичката инф., която съм изчела, не мисля, че спирала Мирена е добра идея, ако сме по- близо до 50 г. Ние сме в хорм. хаос, не ни трябват още неясно количество хормони.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 13:51 от Galina Georgiev

# 23
  • Мнения: 7 223
Седнах да си прегледам някои статии, които стоят на изчакване от доста време, та една от тях се оказа за Таурина. Сигурно някой в темата я е пуснал, но вече съм забравила. 😬
(Ей за това ще си взема холин, откога се каня, то и глицин) и Таурин. Само се чудя как да ги съчетая.
Та, Лара Брайдън за таурина:
Тауринът е една от любимите ми рецепти за перименопауза, менопауза, сън, настроение, инсулинова резистентност и профилактика на мигрена:
https://www.larabriden.com/benefits-of-taurine-for-womens-health … P4kBRv9P9rWO_iydU

От Денис в темата за айхърб знам, че таурина е много препоръчителен при ИР. Все се каня да си взема, ама то кое по-напред от добавките Grinning  но сега съм си поръчала магнезиев таурат, което е магнезий с таурин. Сигурно ще взема и чист таурин по-нататък.

Гале, пия сега МВИ + витекс. Дали е ок, предвид последното ти изречение?
И би ли казала кои магнезий и таурин пиеш?

# 24
  • Мнения: 20 187
Галя, виждаш ли ефект от таурина, и какъв?
Колко време го пиеш?
Стела, какво е МВИ?

# 25
  • Мнения: 7 223
Масло от вечерна иглика.

# 26
  • Мнения: 5 709
Момичета, аз по повод гасртит бих искала да пробвам да пия Женско биле Корен https://remedium.bg/nature-s-way-licorice-root-zhensko-bile-kore … 0-kapsuli-79311/p и се чудя понеже пише, че е фитоестроген. Дали няма да разбутам нещо. Как мислите, някой пил ли е?

# 27
  • Мнения: 7 223
Аз точно в тази връзка се въздържам да си взема една такава добавка, която Аурора беше препоръчала в темата.

# 28
  • Мнения: 20 187
Аурора я пиеше, беше я похвалила, по спомен.
На мен за стомаха много ми помогна чай от Горски слез. Но напоследък не го намирам.
Също съм чела, че хвалят Кора от хлъзгав бряст, на хапчета.

# 29
  • Мнения: 217
Галя, виждаш ли ефект от таурина, и какъв?
Колко време го пиеш?
Стела, какво е МВИ?
Пия го, може би от половин г. и аз след прочетеното в книгата. Помага ми, да се отпусна, вероятно, заедно с магнезия и ме приспива много добре. Пия ги към 21ч.
Допълвам към stella:
От мви,витекс и всякакви др. билкови неща, нищо не разбирам и не ползвам. То с тях, си трябва доста време прием, че да се усети нещо, все пак билки и на какво как действат не е ясно. От гин. имам изписан 100мг  био прог., него взимам, пак вечер.
Моите добавки са от ф. Now, първо че са мах. чисти - без захар, соя, глутен и още, че имат капсули и таблетки. Винаги избирам капсулите, че по- лесно ги гълтам ( иначе знаете магн. колко е огромен, понякога).

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 23:00 от Galina Georgiev

Общи условия

Активация на акаунт