Раждане в МБАЛ Вита, гр. София - тема 11

  • 11 656
  • 247
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 218
Здравейте, аз родих март секцио при д-р Дойчиновски и също не останах доволна от някои неща. Докторът е страхотен, отлично се справи с операцията и е много внимателен и отзивчив. Не ми допадна отношението на някои от акушерките от неонатология и родилно. Преди година правих лапароскопия в гинекологично отделение във Вита и честно казано там бяха супер мили. Мислех, че и тук ще бъде така, но уви...

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 6 023
Изобщо не съм разчитала на тях за съвети за кърменето и затова не мога да преценя дали са добри или не. Само ми казаха да слагам бебето върху  възглавница в скута ми докато го кърмя и това се оказа много удобно за мен. Така ми започна кърменето и с трите бебета.

Четох много. Разчитах на съвети от братовчедка ми, която имаше опит с две деца преди мен. И също така слушах собственото си тяло.

После при проблеми (бучки по време на кърменето) се съветвах с педиатърката.

Нямах проблеми с кърменето в болницата и трите пъти. Започнахме да се кърмим още там и даже съм благодарна, че не ми се месеха за това. Първите две ги кърмих 1г, третото само 6м., защото е хипер злоядо и не наддаваше.

На мен помпата за кърма много ми помогна в болницата. Защото кърмата слизаше нощно време, когато бебетата не бяха при мен. Никакви компреси не помагаха, само помпата ме облекчаваше.
Някои казват, че помпата им е била абсолютно излишна. Така че, индивидуално е.

А това, че не допускат много-много таткото - така е. Това го нищим постоянно. Особено сега с тоя коклюш... Предпазват всички новородени в отделението. Такава им е политиката. Знаех го преди да влезна да раждам и това ми носеше доза спокойствие.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 13:48 от Brin de muguet

# 227
  • София
  • Мнения: 868
За кърменето също не съм разчитала на тях. Още преди да родя първото дете знаех колко е трагично в българските болници относно помощ при кърмене. Първото дете кърмих две години, второто е на 2 седмици, но се надявам и него така дълго.
А с първото имах отчайващ старт, защото още на втория ден я трансферираха в Токуда, така че даже не беше при мен в болницата.

Аз имам други впечатления от акушерките в отделението. Не са били много мили, но не са и груби. По-скоро неутрални. Затова пък в неонатологията бяха много мили всички. В неделя наистина са само по една жена на смяна там, не знам защо... Но в другите дни са повече и тогава са отзивчиви.

# 228
  • София
  • Мнения: 1 188
А при секцио кога изписват?
Срещала съм информация, че са груби в отделението, дано моят късмет е друг. Най-ме е страх от груб персонал.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 12:53 от NadezhdaML

# 229
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 433
Отношението е двупосочно все пак. Аз също не съм видяла грубости към мен или към “съкилийничките”, но имаше моменти в които персоналът (всички) бяха видимо претоварени и бързаха, вкл за даването на информация. Но при пълно отделение е така, за съжаление. Абсолютно съм на мненията на Брин и Елейн. С това не искам да я прехвалвам болницата никак, има си кусурите, но в държавните не е по-розово положението откъм комуникация. Там ходиш да ги дириш под камък.

# 230
  • Мнения: 2 631
АА и с това съм съгласна но цената която се плаща не е малка за това отношение ще ме прощават. Аз съм при Дойчиновски и нямам забележки към него много го обичам този човек ако не беше той едва ли щях да мина целият път за да държа здраво бебе в ръцете ми я предвит историята. В токуда цената е същата но има много повече доволни майки от личен опит го казвам покрай познати.
При секцио броиш 4 нощувки от деня на операцията.

# 231
  • София
  • Мнения: 278
Ева Павлина от видеата за Вита беше на смяна два пъти по време на моя престой. Кисела и крива. Не съм искала нищо от нея, не съм я и питала нищо. Рената Кенанова обаче беше страхотна. Много приятна и мила, помогна ми и с кърменето малко, че се мъчех със засукването в началото. За дреболии като чиста нощница на пример съм се обръщала само и единствено към санитарките.

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 6 023
Срещала съм информация, че са груби в отделението, дано моят късмет е друг. Най-ме е страх от груб персонал.
Раждала съм и трите пъти секцио във Вита - 2013, 2015 и 2022. Никога не съм срещала грубо отношение. Само вторият път една акушерка ме попита, като толкова ме боли при раздвижването, защо раждам! Стана ми странно що за въпрос, но не го сметнах за грубо отношение - помогна ми да се раздвижа (да отида до банята да се измия, подаваше ми всичко, от което имах нужда). Беше внимателна.
Но последния ми опит е от преди две години все пак. Персоналът може да е друг.

Тази година бяхме хоспитализирани с малката (1г10м) в педиатричното отделение на болница Лозенец - ето това там намирам вече за грубо, непрофесионално и неадекватно отношение. Няма да навлизам в подробности, защото не е това темата. Аз вече бягам с 300 от тази болница.

Пак тази година лежахме с малката два пъти и в педиатричното отделение на Токуда. Тяхното отношение се доближаваше до това, което получих в родилното на Вита. Определено останах доволна.

# 233
  • Мнения: 933
Чета и направо се изумявам. Единствената леко по-дръпната дама беше тази, дето ме раздвижи на сутринта след секциото и дори тя не мога да кажа, че беше груба. По-скоро студена. Всички бяха супер мили с мен. Все едно описвате коренно различен персонал, а не съм раждала чак толкова отдавна - само преди 3 месеца.
Аз имам кошмарен опит с Шейново преди и тук ми се видя 5 звезди и базата, и отношението.

# 234
  • Мнения: 15
Моят опит с Вита също е на 180 градуса от последните негативни мнения. Впечатленията ми никак не са отдавна. В родилно отделение бяха страхотни, но от неонатологията не бях очарована. Споменатите поименно и двете бяха чудесни. xSmurfettex, малко странно се включвате директно с коментар за акушерка, от която дори нямате преки впечатления…И с това ЗАПОЧВА коментара ви?! Ами започнете с акушерката, от която имате пряко впечатление и най-вече, която ви е помогнала… Просто манталитета ПЪРВО да нахейтиш, ме вбесява! Недоумявам как някой може да определи като кисела и крива точно тази акушерка 😂  Но вие сама си го пишете :”Не съм искала нищо, не съм питала нищо”. Как определяте тогава кой е кисел и крив, като дори нямате контакт с този човек?! Същото момиче за мен е много слънчево, лъчезарно и възпитано. И, за разлика от Вас, питах и получих прекрасно отношение от нея. Ще спомена още Рени Кенанова, Деси и Иванка.
Всички в родилното бяха отзивчиви и никога за 4-те ми престоя (тук включвам и 3 пъти престой за задържане), не съм усетила кофти хора там. Особености някои си имат, но и тях не бих ги определила като хора с недопустимо поведение. За пореден път се убеждавам, че по форумите стоят хора, които са предимно негативни. За съжаление, тези с комплиментите, рядко влизаме да коментираме, а трябва, защото се създава СПОРЕД МЕН некоректно описание и ненужно плашене на бъдещи пациенти.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 19:34 от Qnichka94

# 235
  • София
  • Мнения: 278
Присъстваше на раждането ми. По преки впечатления от това нямам и по-добре Simple Smile

Радвам се, че имаше и готини акушерки като другата, която споменах. А момичетата в неонатологията бяха мили с едно изключение.





Моят опит с Вита също е на 180 градуса от последните негативни мнения. Впечатленията ми никак не са отдавна. В родилно отделение бяха страхотни, но от неонатологията не бях очарована. Споменатите поименно и двете бяха чудесни. xSmurfettex, малко странно се включвате директно с коментар за акушерка, от която дори нямате преки впечатления…И с това ЗАПОЧВА коментара ви?! Ами започнете с акушерката, от която имате пряко впечатление и най-вече, която ви е помогнала… Просто манталитета ПЪРВО да нахейтиш, ме вбесява! Недоумявам как някой може да определи като кисела и крива точно тази акушерка 😂  Но вие сама си го пишете :”Не съм искала нищо, не съм питала нищо”. Как определяте тогава кой е кисел и крив, като дори нямате контакт с този човек?! Същото момиче за мен е много слънчево, лъчезарно и възпитано. И, за разлика от Вас, питах и получих прекрасно отношение от нея. Ще спомена още Рени Кенанова, Деси и Иванка.
Всички в родилното бяха отзивчиви и никога за 4-те ми престоя (тук включвам и 3 пъти престой за задържане), не съм усетила кофти хора там. Особености някои си имат, но и тях не бих ги определила като хора с недопустимо поведение. За пореден път се убеждавам, че по форумите стоят хора, които са предимно негативни. За съжаление, тези с комплиментите, рядко влизаме да коментираме, а трябва, защото се създава СПОРЕД МЕН некоректно описание и ненужно плашене на бъдещи пациенти.

# 236
  • Мнения: 15
Не ми се влиза в коментари в негативен аспект, но точно тя води моето раждане и затова си позволявам да се обаждам и може би съм по-рязка. Впечатленията, разбира се, са субективно нещо, но тази акушерка беше на смяна в родилна зала, когато аз раждах. Другите, които наминаваха и акушерката, която се появи, за да обработи пъпчето на Дария, дори не ги забелязах. 8 часа бях в предзала с Ева и тя не се отдели и за 10 минути от мен. Чувствах се спокойна. Следващия ден беше нощна смяна и когато я попитах нещо, беше отзивчива и ми отговори на конкретния въпрос, но по нейна инициатива, ми обясни и за други важни неща, около възстановяването ми, за изписването, за епикризата и т.н.

Хубавото и при вас е, че акушерката, която е била отговорна за вашето раждане, е била мила и сте останали с хубави впечатления от нея. Присъстващите и просто наминаващи, аз дори не ги забелязах. Разбрах, че се делят на всяка смяна по отделенията и всеки си има неща, за които отговаря в този ден.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 08:04 от Qnichka94

# 237
  • Мнения: 99
Ева Павлина от видеата за Вита беше на смяна два пъти по време на моя престой. Кисела и крива. Не съм искала нищо от нея, не съм я и питала нищо. Рената Кенанова обаче беше страхотна. Много приятна и мила, помогна ми и с кърменето малко, че се мъчех със засукването в началото. За дреболии като чиста нощница на пример съм се обръщала само и единствено към санитарките.
Абсолютно на същото мнение съм. Рената Кенанова е  фантастична. Единствената, която обяснява спокойно и мило. Детето ми засука за 2 минути. Когато помолих  Ева Павлина да ми помогне, тя ми отговори-(с кафе в ръка, тръгнала към покрива) - колежките от другата смяна ще ти помогнат... Бях изключително изненадана от поведението и, предвид, че съм изгледала доста видеа с нея и си мислих, че е мила и любезна, но ... не и с мен🤷‍♀️

# 238
  • София
  • Мнения: 278
Рената на визитациите казваше на лекарите, че съм "една малка сладурка" 😄😁 (аз съм на 38 години)

# 239
  • Мнения: 99
Рената на визитациите казваше на лекарите, че съм "една малка сладурка" 😄😁 (аз съм на 38 години)
Просто е фантастична!
Де всички да бяха като нея ...

Общи условия

Активация на акаунт