Отговори
  • Мнения: 644
Интересувам се от ефикасни имуностимуланти, които приемате вие и децата ви и преборихте грипа!
Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 5 362
Записвам се и аз да следя темата,защото и ние се причисляваме,за сега,към тази групичка Wink

# 2
  • Мнения: 2 082
мед лимони и орехи за децата,а за мен чесън -само че във вид на добавка

# 3
  • Мнения: 3 447
Ваксина  Simple Smile Досега си мислех, че е глупост, но миналата зима се ваксинирахме с мъжа ми заради детето, тази също. Е, ами страхотно е. Две години вече не знам що е хрема, що е температура. Иначе на детето нищо не съм му давала, избягваме места със струпвания на много хора, разхождаме се на открито повече...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние пием витамини, децата също. Избягваме безпричинно да присъстваме на места където има струпване на много хора и не използваме градският транспорт.

# 5
  • София
  • Мнения: 938
Нас грипът ни подмина този път. Не знам дали е от имуностимулантите (ползвам AD Liquid for Kids, в почивките сменям с Ескимо Кидс). И през грипните епидемии играем или в къщи, или правим дълги разходки без да се събираме с деца.

# 6
И аз ползвам този сироп за децата. само че имам малки притеснения, защото синът ми сега ще направи 3 г.-, а аз вече втораа година му го давам. Знае ли някой - има ли някакъв проблем.

# 7
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Aз давам Цитросепт.Исках да започна Рибомунил,но така и не се появи по аптеките,та затова Цитросепт.За сега не сме се разболяли,дано да е така.Иначе и аз избягвам контакти с много деца,давам  и много плодове.
Аз вече няколко години си слагам ваксина и наистина има ефект-не съм се разболявала.

# 8
  • Мнения: 167
На малкия давам ЦИТРОСЕПТ вечер. Засега се разминахме с грипа, а каката беше болна - на нея нищо не давам. Опитах да ги разделя, чести проветрения в къщи и много пресни плодове. Ние досега не сме се ваксинирали.

# 9
  • Мнения: 644
Aз давам Цитросепт.Исках да започна Рибомунил,но така и не се появи по аптеките,та затова Цитросепт.За сега не сме се разболяли,дано да е така.Иначе и аз избягвам контакти с много деца,давам  и много плодове.
Аз вече няколко години си слагам ваксина и наистина има ефект-не съм се разболявала.

На малкия давам ЦИТРОСЕПТ вечер. Засега се разминахме с грипа, а каката беше болна - на нея нищо не давам. Опитах да ги разделя, чести проветрения в къщи и много пресни плодове. Ние досега не сме се ваксинирали.

А как го давате цитросепта,за  да не горчи на детето? И по колко пъти на ден? И по колко капки? И разбивате ли го преди да сипвате капките? Калко пъти?

# 10
  • Мнения: 167
Давам го вечер, като го поставям в адаптираното мляко. Знам, че обикновено го поставят в сладки напитки - напр. сокове. Аз капвам капките в АМ, непосредствено преди да го дам и го разклащам добре.
В листовката на ЦИТРОСЕПТ пише за малки деца - по 1 капка на 1 кг тегло. За профилактика - на половина.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никакви! Прибягвам до имуностимуланти само при нужда, без причина нищо не пием.
Предпочитам да си давам парите за пресни плодове и зеленчуци вместо в аптеката. Другото което правя е да не претоплям помещенията и да проветрявам редовно. Не сме хващали дори хрема вече една година.

# 12
  • Мнения: 2 700
Ние всички се ваксинирахме (с Инфлувак), но аз и детето се разболяхме. Мъжът ми удържа фронта, при положение, че работи сред много хора, а в къщи беше ужас. За мен го спаси чесъна. На вечер изяждаше по една глава.

# 13
  • Мнения: 539
Ние пием цитросепт. ние с таткото по 5-10 капки в чая. На Ивана, понеже и давам Мултисаностол (след пневмонияе), и слагам само по 2 капки в чая. Слагам повече мед да е по-сладък и тя обикновено го обича кисел, с повече лимон, така че и 5 капки да и сложа пак не се усещат.

# 14
  • Мнения: 46 536
Не съм давала никога.
Бяхме в контакт с болни, ние с мъжът ми се заразихме, изкарахме го, но детето не, давах й само много портокали и киви, както и Витамин Ц (докато ние бяхме болни- от мултивитаминен сироп).

# 15
  • Мнения: 656
Аз давам всяка сутрин по една лъжичка мед и през ден "осцилококцинум" Peace

# 16
  • Мнения: 1 425
Ваксина, трета поредна година и резултата е както и предните години- нито един ден отсъствие от градина.Без сополи и кашлици,НИЩО. Peace Party

# 17
  • Мнения: 1 113
Аз давам Зелена енергия, Коластра и по една доза Осцилококцинум един път седмично. За сега всички в къщи сме здрави.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отмина ли грипната вълна  newsm78 .... ох .... току- що четох, че пак са открили случаи на болни птици в южна Унгария. ...... иначе ние не сме боледували от грип,  Praynig дано ни подмине ...... нищо не давам ......

# 19
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Аз давам Цитросепта сутрин и вечер по 4 капки в плодов сок,става и в кисело мляко.(малката е около 14 кг.)Давам малко повече от профилактичната доза,но заради грипа реших така да давам.
Отначало детенцето ми казваше,че пари,но аз опитвах и й казвах-не не пари, и така вече свикна с вкуса и не прави проблем.

# 20
  • Мнения: 644
Аз давам всяка сутрин по една лъжичка мед и през ден "осцилококцинум" Peace

Аз давам Зелена енергия, Коластра и по една доза Осцилококцинум един път седмично. За сега всички в къщи сме здрави.

А как давате Осцилококцинум? Една доза ама как?
А Зелената енергия и Коластра на Аква сорс ли?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 100
Всеки ден по един прясно изцеден грейпфрут с един портокал.
През целия ден поне 2 чая с мед и лимон, Дневна доза 2л цитронада на ден за цялото семейство 2-3 лимона, 3л. мед и 2 литра вода/.
Зелчнчукова супа, задълително в менюто, прясна салата също/ червено цвекло, ряпа, моркови/редувам ги.

Сега по времена епидемията изпиха едно шише мултисанастол и по един оксилококциу, на ден за 10 дни.

Ани това е засега държим фронта, но естесвено не ме ходили на градина от 3 седмици.


По препоръка на педито ще направим и един курс с ехинация, защото по-принцип сме много кекави.

# 22
  • Мнения: 983
Давам по една лъжичка на ден  от витамините "Мулти-Саностол" на децата, обикновенно сутрин. Нищо друго, ядат много плодове. Сина му направих ваксина септември месец.
Ние с мъжа ми нищо не вземаме, за сега всички сме здрави.

# 23
  • Мнения: 1 113
А как давате Осцилококцинум? Една доза ама как?
А Зелената енергия и Коластра на Аква сорс ли?

Зелената енергия и Коластрата са на Аквасорс. А осцилококцинума го сипвам в устата на Лили и тя си го смуче, като бонбонки.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз давам всяка сутрин по една лъжичка мед и през ден "осцилококцинум" Peace
През ден осцилококцинум не е ли много на често?Знам,че веднъж седмично се приема от възрастни за профилактика против грип и настинки,а при децата най-вероятно също.
На малкия му давам вит.С ампула 3-4 дни,след седмица пак и така я караме засега.Аз като усетя,че не съм добре пия парацатамол и витамини,и разбира се плодове. Grinning

# 25
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Давам "Multisanostol" на детенцето и често си хапва мед.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От къде я купувате тази зелена енергия, от дистрибутори ли?Каква и е цената?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз давам цитросепт-по 1 капка на килограм разделени на 3 приема.Марти много ми боледува, сега пак се разболява, но по леко изкарваме всичко и грипа за сега го пропуснахме.Дано да не го хванем че чета ужасни неща за него.

# 28
  • Мнения: 3 537
Имуностимулатор -Бронховаксом  изпи края на миналата година:peace:
От витамините -  давам всеки ден капки от пчелен клей и вит.С от време на време.Мулти саностол също изпи едно шише преди около 2 месеца,сега съм решила да му взема Киди.

# 29
аз давам for kids . вече второ шише пием. не знам как стои въпроса с почивките,пишете ако знаете.също така всяка вечер нарязвам на ситно 1,2 скилидки чесън и му ги слагам в супата

# 30
  • Мнения: 1 357
Респивакс

# 31
  • Мнения: 46 536
... също така всяка вечер нарязвам на ситно 1,2 скилидки чесън и му ги слагам в супата

Колко е голямо детето?

# 32
  • Мнения: 3 042
В нашата къща аз единствено нито пия нещо, нито пък се храня много здравословно, но въпреки това единствено на мен за сега нищо ми няма. /дано и за напред да се опазя Praynig/

Щерката пи Бронховаксом от септември 3м, пие и витамини--------- грип, усложнение почти до бронхоплевмония----------- 2 АБ.
Дребният имуностимулатори не пие, но му давам витамини. И него го хвана грипа. Два дена беше с висока Т, зачервено гърло. Оправи се без АБ.
М ъжът ми също пи Есберитокс есента, но сега и той пие 2-ри АБ.

# 33
Искам да дам на малкия тази "Зелена енергия". Дали ще има резултат? Как се пие? Прекара грипа, преди това настинка, а ходи и на ясла

# 34
  • Мнения: 128
С дъщеричката ми пием РЕСПИВАКС вече 2 г и не ни хваща грипа .

# 35
на въпроса на никол- детето ми  април ще направи 5. има ли някакви противопоказания за чесъна?

# 36
  • Мнения: 1 883
Никакви! Прибягвам до имуностимуланти само при нужда, без причина нищо не пием.
Предпочитам да си давам парите за пресни плодове и зеленчуци вместо в аптеката. Другото което правя е да не претоплям помещенията и да проветрявам редовно. Не сме хващали дори хрема вече една година.
Peace Peace

Литър фрешове ежедневно ,домашен мед  разходки и мноооого любов Rolling EyesОт лекарствата / ако може да се нарече лекарство изобщо/ Осцилококцинум , веднъж седмично в грипния сезон .  bouquet

# 37
  • Мнения: 193
Не давам имуностимулатори без симптоми. Приема естествени витамини - плодове, зеленчуци, редовни разходки, веднъж седмично на Витоша. Дано и това да е причината, освен късмета, да ни подмине грипа засега. 

# 38
  • София
  • Мнения: 1 101
От къде я купувате тази зелена енергия, от дистрибутори ли?Каква и е цената?

Или от дистрибутор или директно от офиса.
Ако не си в София може и с поръчки. Доставят я СПИДИ. 
Цената на дребно е 63 лв, но може да се вземе и по-евтино, ако си регистриран клиент на фирмата.

За повече подробности на лични.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 101
Забравих да кажа за нас.


Ние също сме на Зелена енергия.  Wink Колактива като ваксина и след това Зелена енергия.
Ако се наложи  в комбинация двете + ЕМК три пъти в годината.

 Grinning От три години не съм влизала в аптека.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 145
Цитросепт - 1*10 капки. Junior Pack на  Vision. Не е спирала да ходи на градина, дори, когато бяха останали 4 деца. Преди това, имаше ли болен ние сме втори...

# 41
  • Varna
  • Мнения: 503
и ние сме на Респивак. 

# 42
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Давам Ад Ликуйд фор кидс,не се разболя малкия,незнам дали е от сиропа обаче.

# 43
  • Мнения: 351
Противогрипните ваксини не мога да ги похваля. Със съпруга ми се иминизираме вече втора година. Резултата - аз не се разболявам, ама за сметка на това той боледува по 2 пъти. На бебка есента давах есберитокс, а после като спрях, започнах да й давам мултисаностол. И досега дори гърлото не се е зачервявало, нито пък е протичало нослето.

# 44
  • Мнения: 356
Ние не се разболяхме досега и дай Боже грипа да ми подмине тази година.
На малката не сме били противогрипна ваксина, но и давам всеки ден по една таблетка Енгистол.Това са хомеопатични таблетки, които подсилват и укрепват имунитета.Давам и ги от ноември.Не са скъпи - около 6-7 лв. и в опаковката има 60 таблетки.
Не знам дали те я спасиха от грипа, но факт е че не се разболя, въпреки че ходи на ясла.Ще и ги давам до края на месеца и мисля после да ги спирам.
Ако искате ги пробвайте, но все пак питайте личния си доктор. Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 750
Започнах с рибомунил от септември/октомври, от тогава малкия не се е разболявал, ходеше си на ясла през целия период на грипа, спрях го само за един ден, защото ми се стори че се разболява, но за щастие всичко отмина. Много съм доволна. Мъжът ми е ваксинаран, изкара първи грипа и дори и на антибиотици мина. Дъщерята вдигна температура за няколко часа и това беше.

# 46
  • Мнения: 3 743
Никакви имуностимуланти не давам Stop, 6 години давах Бронховаксом и последната година боледува непрекъснато! Тази година - плодове, зеленчуци, витамини (Вижън).

# 47
  • Мнения: 2 075
Двамата със съпруга ми вече втора година си бием Инфлувак и не сме пипвали нищо. И тримата засега ни прескача грипа. На дъщеря ми давам ЗЕ и Колактив като се сетя - през ден-два. По Коледа изкара една бактериална инфекция и изпи един блистер Изопринозин.

# 48
  • Мнения: 1 069
 Ваксинирана съм, но не мисля, че това ме пази. Бях започнала да се разболявам, дори бях качила малко Т, гърло, хрема..., но ми казаха да взема Ремантадин. Пресече ми болестта като го пих по схемата, след това продължих с една табл дневно профилактично. Много съм доволна! Давам и на децата за сега слава Богу сме здрави!

# 49
  • Мнения: 730
Зелена енергия и осцилококцинум-при нас действат безотказно.Преди да ги открия се бях видяла в чудо,особено за детето.

# 50
  • Мнения: 503
Изопринозин, осцилококцинум и вит. Ц. Избягвам и събиранията в затворени пространства.

Общи условия

Активация на акаунт