Политиката в България - Тема 5

  • 460 964
  • 17 108
  •   10
Отговори
# 12 675
  • Мнения: 12 013
Ахам, добре Лорде, щом казваш.

# 12 676
  • София
  • Мнения: 2 136
Разбирам ви, че много искате да е иначе, но въпросните санкции нямат стойност извън САЩ и това е факт. По тази причина и самият Европейски съюз не им отдава голямо значение. Просто нямат правна стойност в ЕС.

То навярно за това ни бутат Горанов и Пеевски по медиите. Явно трябва да свикваме с факта, че санкционирани за корупция ще ни управляват и да не задаваме излишни въпроси, ако случайно и Борисов попадне там да продължаваме да му се възхищаваме.

# 12 677
  • Мнения: 12 302
Разбирам ви, че много искате да е иначе, но въпросните санкции нямат стойност извън САЩ и това е факт. По тази причина и самият Европейски съюз не им отдава голямо значение. Просто нямат правна стойност в ЕС.

То навярно за това ни бутат Горанов и Пеевски по медиите. Явно трябва да свикваме с факта, че санкционирани за корупция ще ни управляват и да не задаваме излишни въпроси, ако случайно и Борисов попадне там да продължаваме да му се възхищаваме.

Аз изобщо не виждам защо са санкционирани Горанов и Божков без Борисов. Докато той е в управлението, а ДП в парламента и начело на партия, осигуряваща евроатлантическото мнозинство, не виждам причина Горанов да не се изявява по медии.

# 12 678
  • Мнения: 2 084
Кое беше по-добре при ПП-ДБ (и в първото им правителство, и сега)? Примери?

Тук следва мълчание.Simple Smile
Не, не следва мълчание ! Бе променен прага за регистрация по ДДС от 50 хил. на 100 хил. лв. Пенсиите бяха значително повишени. В предходните 12 години бяхме на дъното по доходи в ЕС. Лека полека започваме да изплуваме. Бюджетите на ББ и ВГ ги знаем.

# 12 679
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Разбирам ви, че много искате да е иначе, но въпросните санкции нямат стойност извън САЩ и това е факт. По тази причина и самият Европейски съюз не им отдава голямо значение. Просто нямат правна стойност в ЕС.

То навярно за това ни бутат Горанов и Пеевски по медиите. Явно трябва да свикваме с факта, че санкционирани за корупция ще ни управляват и да не задаваме излишни въпроси, ако случайно и Борисов попадне там да продължаваме да му се възхищаваме.

Ама кой ни ги набута, особено Пеевски, по медиите? Кой? Той не се вясваше в НС с години. Сега иска място на софрата. Христо Иванов му го даде като отиде да пие кафета и да се договаря с него за тези глупави поправки в Конституцията. Дадоха му право да се появава и да говори едва ли не от името на Правителството. Всеки ден ни обяснява какви приятели са му в ГЕРБ и ППДБ. Как си ги обича. Как Петков ходи да договарят точки от споразумението между ГЕРБ и ППДБ.

# 12 680
  • Мнения: 972
Дадоха му право да се появава и да говори едва ли не от името на Правителството.
Чак пък право да са му дали... Човекът излиза и си говори, никой не може да го спре или да му забрани. Единствено медиите могат да не го отразяват, ама те едва ли ще го направят. Добър, лош, той е председател на парламентарна представена партия.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 22:05 от innasn

# 12 681
  • Пловдив
  • Мнения: 4 701
Дадоха му право да се появава и да говори едва ли не от името на Правителството.
Чак пък право да са му дали... Човекът излиза и си говори, никой не може да го спре или да му забрани. Единствено медиите могат да не га отразяват, ама те едва ли ще го направят. Добър, лош, той е председател на парламентарна представена партия.

Само че преди не се виждаще никакъв. Откакто се сформира кабинетът Денков, ДП е навсякъде. Simple Smile

# 12 682
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Асен Василев в пленарна зала каза, че сме на крачка от Еврозоната. Само покриваме инфлационния критерий, приемаме един напълно готов закон, даваме един доклад и България е в ЕЗ. Лесна рабата. Малко ми напомни за оная барака, дето още не е боядисана, та не ни взимат в Шенген.
А на мен ми напомня на това меме:
Скрит текст:

# 12 683
  • Мнения: 18 154
Вярвай в каквото искаш. Но не мисля, че на етническите турци и циганите им пука за Магнитски. На тях навремето не им пукаше и когато  Догат каза, че разпределя парите.

Лунна Соната, Магнитски не е за корупция, а осветява враговете на САЩ. Малинов за корупция ли бе осветен или за връзки с Русия? Това е лустрационен списък. А лустрацията не е законна в България.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 20:51 от Лорд Сняг

# 12 684
  • Мнения: 972
Само че преди не се виждаще никакъв. Откакто се сформира кабинетът Денков, ДП е навсякъде. Simple Smile
Това не означава авточатично, че те са го легитимирали. 🙂 Той просто запълни вакуум, останал след отстраняването на Карадайъ. Почетният председател на ДПС запълни този вакуум с ДП. Или някой мисли, че ПП могат да кажат на Доган кого да сложи начело на партията си?

# 12 685
  • Мнения: 5 553
Само че преди не се виждаще никакъв. Откакто се сформира кабинетът Денков, ДП е навсякъде. Simple Smile
Това не означава авточатично, че те са го легитимирали. 🙂 Той просто запълни вакуум, останал след отстраняването на Карадайъ. Почетният председател на ДПС запълни този вакуум с ДП. Или някой мисли, че ПП могат да кажат на Доган кого да сложи начело на партията си?
Аз с голяма радост бих чула някой друг от ДПС. Данчо Ментата, например,  е симпатяга, но по ТВ ми излъчват Пеевски.
Считам, че голяма/единствена заслуга затова имат журналята в търсене на сензация.

# 12 686
  • Мнения: 18 154
ми то и Дянков се вясва всяка седмица. Пак е бивш финансов министър на България. А Магнитски в ЕС не е нищо повече от един пожелателен списък  - в смисъл, че американците са срещу едно лице, но този закон няма правна стойност в Европа. Аз нещо се бях уплашил, че Пеевсщи ще остане гладен и ще трябва да му пускат заплатата като депутат в пликче, понеже няма да може да правят банкови преводи. Нищо подобно.

# 12 687
  • София
  • Мнения: 2 136
"Един пожелателен списък" Blush
Явно Борисов си свърши задачата. То не се и чудя де. Примирихме се и похвалихме некачествените ремонти като добре свършена работа, та един магнитски ли ни прави впечатление?

# 12 688
  • Мнения: 972
Аз мисля, че Данчо Ментата нарочно е посъветван да не се появява по медиите. Иначе журналята са виновни, че се трупат пред ДП да му слушат тъпотиите за мазни турски кафета.

# 12 689
  • Мнения: 395
Чета тия дни и се чудя как е възможно да се случва всичко това.
Абсурд след абсурд.
Избраните 240 не знаят какво гласуват.
А аз не знам защо гласувам.
И за кого ще гласувам.

Общи условия

Активация на акаунт