Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 12

  • 16 143
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 72
Здравейте!

Моля за съвет 2х1 Нотроклот добър препарат ли е да се ползва превантивно по време на бременност?
Нямам тромбофилия. Благодаря!

# 46
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте!

Моля за съвет 2х1 Нотроклот добър препарат ли е да се ползва превантивно по време на бременност?
Нямам тромбофилия. Благодаря!
Здравей!
Според мен, не трябва да се ползва при бременност, но ако искаш се консултирай с наблюдаващия АГ ... или с АГ, който ще прави ФМ, напр., ... кардиолог...
Лека и безпроблемна бременност

# 47
  • Мнения: 127
По време на прием на метформин може ли да се забременее?

# 48
  • Мнения: 72
Здравейте!

Моля за съвет 2х1 Нотроклот добър препарат ли е да се ползва превантивно по време на бременност?
Нямам тромбофилия. Благодаря!
Здравей!
Според мен, не трябва да се ползва при бременност, но ако искаш се консултирай с наблюдаващия АГ ... или с АГ, който ще прави ФМ, напр., ... кардиолог...
Лека и безпроблемна бременност

Благодаря ти, Денис 💐
От АГ ми е назначен превантивно, но още се колебая при все че всичко е наред. Ще се консултирам и с още един Аг дали е нужно. Весели празници ❤️

# 49
  • София
  • Мнения: 35 950
По време на прием на метформин може ли да се забременее?
Да, но трябва да се спре приема след като се установи бременност ... или се консултирай с лекар ( за по-тежките случаи) - той да прецени ползи-риск.
От мен съвет - оправи храненето още преди зачеване, за да ти е по-лесно при бременност и да намалиш риска за бебето и бременността. Следи триглицеридите - те най-рано показват, ако има риск ... напр. от прееклампсия, гестационна хипертония и т.н. ... следи и диастоличното налягане, че много хора не му обръщат внимание Simple Smile
И още един съвет - поддържай оптимална функция ( за бременност) и на ЩЖ, че повечето проблеми с метаболизма и от там другите проблеми, идват от нея.

# 50
  • Мнения: 22
Здравейте, не знам дали е за тази тема (ако не е може да ме насочите за друга). Имам пр@фекунд 6кутии- 3 за мъже и 3 за жени (само от едната кутия за мъже липсват 10 хапчета), които бих искала да ги продам на доста по-ниска цена т.к вече съм бременна и няма да ги пием.
Бяхме ги приемали преди първата бременност и бях доволна, но сега забременяването се случи спонтанно

# 51
  • Мнения: 31
Здравейте Denis, първо да се извиня, че сигурно питам за нещо, на което със сигурност вече е отговаряно. Но все пак нещата са индивидуални.
На 09.11.23 - на 3-ти ден от цикъла
LH-9.6(реф.-2.4-12.6)
FSH-10.3(реф.-3.5-12.5)
Пролактин-564(реф.-102-496) - правя уточнение, че от лабораторията ме пришпориха и този показател не е измерен правилно.Преди 1 година беше 202
Екстрадиол - 171.6(реф.-19.1-637)
Тестостерон-0.42(реф.-0.29-1.67)
АМХ-0.66(реф.0.1-6.35) - според АГ абсоллютно нормален показател за възрастта ми
Инхибин не съм изследвала, но е правена фоликулометрия - 09.12 -4 фоликула в десния яйчник и 1 в левия яйчник.
Хормони на щитовидна жлеза
Т3-3.51(реф.-3.1-6.8 )
Т4-16.47(реф.-12.0-22.0)
TSH-2.42(реф.-0.27-4.2)
ТАТ-291.8(реф.по-малко от 115)-2.5 пъти над нормата
МАТ-227.7(реф.-по-малко от 3)-6.5 пъти над нормата
От прочетеното тук разбрах, че ТАТ и МАТ оказват влияние на износване на бременността. Започнах диета и назначавам консулт с ендокринолог.
Този месец ще пускаме спермограма по Крюгер - съпругът ми пие витамини -
 https://factors.bg/uebr-neychrls-multishur-multivitamini-za-mzhe … 0-kaps.-h-80.html
и
https://remedium.bg/zhen-shen-maka-dzhindzhifil-amp-10br-bio-fam … lle-mary-065838/p
Аз пия Китайска ангелика, мио инзитол, калций,магнезий, цинк - всички на nature's way, вит.А до овулация, вит.Д, вит.Е.
Да не забравя и фолиевата киселина 1/2 таблетка на https://www.iherb.com/pr/natural-factors-biocoenzymated-methylfo … _BwE&gclsrc=aw.ds
Как мога повиша АМХ и качеството на яйцеклетките, а евентуално и да се подобри спермограмата(там може и да няма съществен проблем, но все пак да се подготвим), защото АГ иска да правим таймиране на овулация с Кломид и как да не се повлияе ЦС от Кломид т.е. да запази пропускливостта си, защото рабрах, че се повлиява.
След като излезе спермограмата, ще проверя и проходимост на тръбите - не съм имала интервенции в тази област. И двамата нямаме хронични заболявания, не пием никакви лекарства, нормални показатели на здравословното състояние в общия смисъл.
Предвид възрастта ми  - 43 г. и тази на съпруга ми - 49 г. нямаме особено много време за експерименти.
Благодаря предварително!

# 52
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте Denis, първо да се извиня, че сигурно питам за нещо, на което със сигурност вече е отговаряно. Но все пак нещата са индивидуални.
Скрит текст:
На 09.11.23 - на 3-ти ден от цикъла
LH-9.6(реф.-2.4-12.6)
FSH-10.3(реф.-3.5-12.5)
Пролактин-564(реф.-102-496) - правя уточнение, че от лабораторията ме пришпориха и този показател не е измерен правилно.Преди 1 година беше 202
Екстрадиол - 171.6(реф.-19.1-637)
Тестостерон-0.42(реф.-0.29-1.67)
АМХ-0.66(реф.0.1-6.35) - според АГ абсоллютно нормален показател за възрастта ми
Инхибин не съм изследвала, но е правена фоликулометрия - 09.12 -4 фоликула в десния яйчник и 1 в левия яйчник.
Хормони на щитовидна жлеза
Т3-3.51(реф.-3.1-6.8 )
Т4-16.47(реф.-12.0-22.0)
TSH-2.42(реф.-0.27-4.2)
ТАТ-291.8(реф.по-малко от 115)-2.5 пъти над нормата
МАТ-227.7(реф.-по-малко от 3)-6.5 пъти над нормата
От прочетеното тук разбрах, че ТАТ и МАТ оказват влияние на износване на бременността. Започнах диета и назначавам консулт с ендокринолог.
Този месец ще пускаме спермограма по Крюгер - съпругът ми пие витамини -
 https://factors.bg/uebr-neychrls-multishur-multivitamini-za-mzhe … 0-kaps.-h-80.html
и
https://remedium.bg/zhen-shen-maka-dzhindzhifil-amp-10br-bio-fam … lle-mary-065838/p
Аз пия Китайска ангелика, мио инзитол, калций,магнезий, цинк - всички на nature's way, вит.А до овулация, вит.Д, вит.Е.
Да не забравя и фолиевата киселина 1/2 таблетка на https://www.iherb.com/pr/natural-factors-biocoenzymated-methylfo … _BwE&gclsrc=aw.ds
Как мога повиша АМХ и качеството на яйцеклетките, а евентуално и да се подобри спермограмата(там може и да няма съществен проблем, но все пак да се подготвим), защото АГ иска да правим таймиране на овулация с Кломид и как да не се повлияе ЦС от Кломид т.е. да запази пропускливостта си, защото рабрах, че се повлиява.
След като излезе спермограмата, ще проверя и проходимост на тръбите - не съм имала интервенции в тази област. И двамата нямаме хронични заболявания, не пием никакви лекарства, нормални показатели на здравословното състояние в общия смисъл.
Предвид възрастта ми  - 43 г. и тази на съпруга ми - 49 г. нямаме особено много време за експерименти.
Благодаря предварително!
Здравей!
Да, точно така - подхода е индивидуален, за да може да се постигне максимален ефект Simple Smile
Е2, ЛХ и ФСХ показват, че има проблем с ЯР (НЯР), АМХ - също, но за твоята възраст, това се приема за нормално.
Шанс има, но трябва да побързате Simple Smile
За ЩЖ - имаш Хипофункция на ЩЖ и най-вероятно Хашимото, но това лекар трябва да констатира ( след УЗ преглед на ЩЖ).  Да, тези две състояния носят известен риск при бременността, но хубавото е, че могат да се контролират... и моят съвет е това да се случи преди зачеване.
Тези състояние предполагат различни дефицити на витамини и минерали - ако се попълнят и се поддържат в оптимални граници, това подпомага репр. функция и кач-вото на яйцеклетките  ( образно казано).
Добавките, които приемаш са Ок., но не са достатъчни, защото годините ти + НЯР изискват по-силно действие - добре е да се включат повече антиоксиданти напр. Астаксантин, R-ALA, Ресвератрол, CoQ10, PQQ, вит. С, Биофлавоноиди  ... към Инозитол добави Аргинин и NAC ( eфекта от трите е много по-добър)... В комплекс и т.н.
Шанс има, действайте! ...  от мен Успех! и  стискам палци Peace

# 53
  • Мнения: 57
Здравей, Денис!Имам нужда от съвет..какви добавки следва да пия за подобряване на месечния цикъл, поради предстоящо инвитро..От доста време взимам Профертил?

# 54
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей, Денис!Имам нужда от съвет..какви добавки следва да пия за подобряване на месечния цикъл, поради предстоящо инвитро..От доста време взимам Профертил?
Здравей!
Дай да погледна поне някакви изследвания, моля Simple Smile . Ако имаш и актуални ( от последните 1-2 седмици) ще бъде най-добре.
Това ще ми помогне да се ориентирам какви точно са проблемите при теб.
Профертил се назначава много често при СПКЯ, но при теб е възможно да не е това Simple Smile
Важни са и год. и т.н.
Има теми за Хормоните може да пишеш и там.

# 55
  • Мнения: 152
Здравейте!
Пуснах си изследвания профилактично. Стойностите на Витамините са ниски  Исках да видя и щитовидната жлеза, тъй като последната година и половина цикъла ми не е редовен. 3 пъти няма по няколко месеца, като сега последно август имах цикъл. На 42 г. съм. Посетих АГ, който каза че имам задържани фоликули и занижен кръвоток. В амбулатория лист е писал 4 бр в десен яйчник и 2 бр. в ляв яйчник /лутеинизирал 20 мм/. Изписа ми примолут нор  3х1 за 7 дни. Понеделник ги приключих, сега се моля да ми дойде цикъл. Чувствам се ужасно надута, подпухнала. Възможно ли е от приема само на 7 дни да се чувствам така? Не искам да пия повече хормони Sad
АГ каза, че ако не дойде цикъл...менопауза и да изследвам плътност на костите.
Със сърдечна операция съм, следят ми стеноза на митрална клапа.

Прилагам кръвните резултати
https://prikachi.net/image/Xxn9i

Денис, моля те за разчитане на резултатите и за насоки 🤗
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 07:31 от Valneta

# 56
  • Мнения: 54
Здравей Денис, искам да се включа и аз да попитам относно моето състояние и изследвания какво би ме посъветвала.
1. На 25г. съм, съпругът ми е на 29. От 2г правим опити за бебе без успех.
2. С обърната матка съм. МЦ ми е редовен - на 28-30 дни всеки месец.
3. Съпругът ми е правил 2 спермограми - диагноза Тератозооспермия. Той е спортист, не пие и не пуши и не използва забранени вещества. Пиеше Ортомол Фертил Плюс известно време, после Уелман Консешълн, после Профертил, но се отказа и ги спря.
4. Поради тежко акне (временно се подобри през 2021 когато приемах Иногинол около 6 месеца, но после се върна когато го спрях) вече 2 години в областта на брадичката, отидох на консултация с ендокринолог. Имам Аденом на Хипофизата открит Юни тази година  - 3.2мм след ЯМР, и пия Достинекс по 1/2 таблетка на 10 дни по инструкциите на моята ендокиноложка.
5. Най-вероятно имам и ЛУФ синдром, коментиран с репродуктивен специалист в Гърция, тъй като образувам естествено фоликули, които достигат между 21-23мм всеки месец (ходя на фоликулометрия всеки месец, даже някои месеци имам по 2 ДФ), но не се пукат.
6. Последно Декември имах ДФ с р.р 21мм на 5.12 (15 ден от МЦ) , а на 8.12 (18 ден от МЦ) беше станал 23.5мм. На 9.12 инжектирах Прегнил, и сега чакам да видя дали ще ми дойде МЦ. Специалистът каза, че ако ми дойде, от 2-6 ден вкл., да пия Фемара, след което на преглед и отново ще инжектираме Овитрел/Прегнил.

Прилагам всички изследвания които сме направили до сега.

11/3/2021 - 3 Ден от МЦ
ТСХ - 0.881
ФСХ - 7.8
ЛХ - 8.0
Пролактин - 8.3 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон - 19 (реф. ст- 12-50)

07/04/2021 - 3 ден от МЦ

ТСХ - 0.881
ФСХ - 7.8
ЛХ - 8.0
Естрадиол - 42 pg/ml
Пролактин - 8.6 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон - 19 ng/ml (реф. ст- 12-50)

03/05/2023 - 3 ден от МЦ
ТСХ - 2.22
ФСХ - 7.26
ЛХ - 7.99
Естрадиол - 127.5 pmol/L (реф. ст - 46-607)
Пролактин - 39.95 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон -  1.32 nmol/L (реф. ст - 0.29-1.67)
АМХ - 7.05 ng/ml (реф. ст - 1.2-9.05)
17OHP - 1.40 ng/ml (реф. ст - 0.1-0.8 ng/ml)

27/05/2023 - 21 ден от МЦ
Пролактин - 36.23 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)

21/06/2023 - 21 ден от МЦ - Тук бях на ендокринолог, който ме прати на ЯМР и се оказа, че имам Аденом на Хипофизата 3.2мм. Приемам Достинекс по 1/2 таблетка на 10 дни от Юни месец.
ТСХ - 2.01 IU/ml (реф. ст - 0.27-4.2)
Пролактин - 58.95 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Прогестерон - 7.4 ng/ml (реф. ст - 1.7-23.9)

18/08/2023 - 21 ден от МЦ
ТСХ - 1.89
ФСХ - 3.0
ЛХ - 3.52
Естрадиол - 196 pg/ml (реф. ст - 29.8-300)
Пролактин - 7.14 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Прогестерон - 14.69 ng/ml (реф. ст- 1.7-23.9)

30/08/2023 - 4 ден от МЦ

ФСХ - 6.89
ЛХ - 12.29
Естрадиол - 46 pg/ml (реф. ст - 12.4-195)
Тестостерон - 0.38 ng/ml (реф. ст - 0.06-0.48)

Ще съм ти изключително благодарна ако може да дадеш мнение. Благодаря!

# 57
  • Мнения: 60
Здравей Денис, от 1 година правим неуспешни опити оказа се че имам НЯР, за друго не се знае тепърва ми предстои тест за проходимост.  АМХ  е 0.500 а съм на 32години и ми се иска поне  да подобря качеството.
В момента пия Б12, Витамин Д, Омега 3, магнезий, пренатални витамини Елевит( не знам колко смисъл има от тях, мисля като свършат да си взема само фолиева ) , витамин Ц, ще поръчам още  Ubiquinol CoQ10,инозитол и NAC. Може ли за последните мнение и по колко да приемам,

https://fitness1.bg/antioksidanti/natural-factors/ubiquinol-acti … oq10-100-mg/30749

https://remedium.bg/gnc-inozitol-za-normalni-niva-na-holesterola … -tabletki-24068/p.

За NAC се колебая между двата

https://aptekamedea.bg/nak-kaps-kh-60-d-r-best-v1
https://galen.bg/natural-factors-n-acetyl-l-cysteine-moshtna-ant … -mg-h90-v-kapsuli

И ако може информация как и кога да приемам всичко, и дали да добавя още добавки за по добри резултати, като се има в предвид че всичко ми е уж в норма.

# 58
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей Денис, искам да се включа и аз да попитам относно моето състояние и изследвания какво би ме
Скрит текст:
посъветвала.
1. На 25г. съм, съпругът ми е на 29. От 2г правим опити за бебе без успех.
2. С обърната матка съм. МЦ ми е редовен - на 28-30 дни всеки месец.
3. Съпругът ми е правил 2 спермограми - диагноза Тератозооспермия. Той е спортист, не пие и не пуши и не използва забранени вещества. Пиеше Ортомол Фертил Плюс известно време, после Уелман Консешълн, после Профертил, но се отказа и ги спря.
4. Поради тежко акне (временно се подобри през 2021 когато приемах Иногинол около 6 месеца, но после се върна когато го спрях) вече 2 години в областта на брадичката, отидох на консултация с ендокринолог. Имам Аденом на Хипофизата открит Юни тази година  - 3.2мм след ЯМР, и пия Достинекс по 1/2 таблетка на 10 дни по инструкциите на моята ендокиноложка.
5. Най-вероятно имам и ЛУФ синдром, коментиран с репродуктивен специалист в Гърция, тъй като образувам естествено фоликули, които достигат между 21-23мм всеки месец (ходя на фоликулометрия всеки месец, даже някои месеци имам по 2 ДФ), но не се пукат.
6. Последно Декември имах ДФ с р.р 21мм на 5.12 (15 ден от МЦ) , а на 8.12 (18 ден от МЦ) беше станал 23.5мм. На 9.12 инжектирах Прегнил, и сега чакам да видя дали ще ми дойде МЦ. Специалистът каза, че ако ми дойде, от 2-6 ден вкл., да пия Фемара, след което на преглед и отново ще инжектираме Овитрел/Прегнил.

Прилагам всички изследвания които сме направили до сега.

11/3/2021 - 3 Ден от МЦ
ТСХ - 0.881
ФСХ - 7.8
ЛХ - 8.0
Пролактин - 8.3 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон - 19 (реф. ст- 12-50)

07/04/2021 - 3 ден от МЦ

ТСХ - 0.881
ФСХ - 7.8
ЛХ - 8.0
Естрадиол - 42 pg/ml
Пролактин - 8.6 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон - 19 ng/ml (реф. ст- 12-50)

03/05/2023 - 3 ден от МЦ
ТСХ - 2.22
ФСХ - 7.26
ЛХ - 7.99
Естрадиол - 127.5 pmol/L (реф. ст - 46-607)
Пролактин - 39.95 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Тестостерон -  1.32 nmol/L (реф. ст - 0.29-1.67)
АМХ - 7.05 ng/ml (реф. ст - 1.2-9.05)
17OHP - 1.40 ng/ml (реф. ст - 0.1-0.8 ng/ml)

27/05/2023 - 21 ден от МЦ
Пролактин - 36.23 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)

21/06/2023 - 21 ден от МЦ - Тук бях на ендокринолог, който ме прати на ЯМР и се оказа, че имам Аденом на Хипофизата 3.2мм. Приемам Достинекс по 1/2 таблетка на 10 дни от Юни месец.
ТСХ - 2.01 IU/ml (реф. ст - 0.27-4.2)
Пролактин - 58.95 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Прогестерон - 7.4 ng/ml (реф. ст - 1.7-23.9)
18/08/2023 - 21 ден от МЦ
ТСХ - 1.89
ФСХ - 3.0
ЛХ - 3.52
Естрадиол - 196 pg/ml (реф. ст - 29.8-300)
Пролактин - 7.14 ng/ml (реф. ст - 3.0-23.5)
Прогестерон - 14.69 ng/ml (реф. ст- 1.7-23.9)

30/08/2023 - 4 ден от МЦ

ФСХ - 6.89
ЛХ - 12.29
Естрадиол - 46 pg/ml (реф. ст - 12.4-195)
Тестостерон - 0.38 ng/ml (реф. ст - 0.06-0.48)

Ще съм ти изключително благодарна ако може да дадеш мнение. Благодаря!
Здравей!
Последното изследване показва ПКЯ... + всички отклонения които имаш, предложението на лекаря е добро. И аз бих те посъветвала Стимулация + ИНСЕ ( за да се увеличи и шанса за зачеване)... НО преди това, тест за проходимост на тръбите.


Здравей Денис, от 1 година правим неуспешни опити оказа се че имам НЯР, за друго не се знае тепърва ми
Скрит текст:
предстои тест за проходимост.  АМХ  е 0.500 а съм на 32години и ми се иска поне  да подобря качеството.
В момента пия Б12, Витамин Д, Омега 3, магнезий, пренатални витамини Елевит( не знам колко смисъл има от тях, мисля като свършат да си взема само фолиева ) , витамин Ц, ще поръчам още  Ubiquinol CoQ10,инозитол и NAC. Може ли за последните мнение и по колко да приемам,

1. https://fitness1.bg/antioksidanti/natural-factors/ubiquinol-acti … oq10-100-mg/30749

2. https://remedium.bg/gnc-inozitol-za-normalni-niva-na-holesterola … -tabletki-24068/p.

За NAC се колебая между двата

3. https://aptekamedea.bg/nak-kaps-kh-60-d-r-best-v1
4. https://galen.bg/natural-factors-n-acetyl-l-cysteine-moshtna-ant … -mg-h90-v-kapsuli

И ако може информация как и кога да приемам всичко, и дали да добавя още добавки за по добри резултати, като се има в предвид че всичко ми е уж в норма.
За да повишиш АМХ - провери за дефицити на вит. и минерали и ако имаш, ги попълни... и поддържай оптимални нива.
1. става... по 2 на ден след по-мазно хранене
2. по 4 капс. 2 пъти на ден... на гладно, с вода, час преди или 2-3 часа след хранене и кафе
3. става, 2х1, на гладно, с вода... на един прием с Инозитол ... към тях може да добавиш и Аргинин 2х500мг. ( получава се по-добра комбинация, с по-силен ефект
4.  не, защото трябва да е 600мг
Добави още антиоксиданти ( Ресвератрол, Астаксантин, PQQ, R-ALA...) EМК - Омега 3, МВИ, Омега 7...вит. С, В- комплекс, вит. А и Е...вит. Д... Желязо ( но преди това е желателно да се изследва т.н. Железен панел)... Kолаген ( тип I&III)... Калциева формула

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 18:54 от denis©

# 59
  • Мнения: 60
Имам дефицит на Вит Д и б12, казаха ми след 3 месеца пак да пусна да видим колко са попълнени липсите, тогава мисля да проверя и дали АМХ се е вдигнало, репродуктивната каза че влиел вит Д на резултата, ендокриноложката беше категорична че нямало значение, та ще видим Януари. Желязото е в норма.Колаген пия, но не мислех че има общо. Много благодаря за информацията, ще включа и останалите неща Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт