Съвет - бучка в гърдата

  • 1 139
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Трябва ми съвет за следната ситуация - снощи докато се къпах си напипах нещо като бучка в гърдата. Преди 2 месеца една много, много близка приятелка си замина от рак на гърдата и се чудя дали заради това не си въобразявам. И сега се чудя дали да отида на мамолог, аз съм на 17 години, не знам дали изобщо е възможно да имам някакво образувание. Мислех да споделя с мама, обаче тя ще го приеме много тежко, а аз за сега мисля че няма за какво да се притеснява. Как бихте постъпили Вие на мое място?
Предварително благодаря за съветите!

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 00:34 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 79
Отивай на лекар.Имах подутина под мишницата и се уплаших и отидох на мамолог.Не беше онко ,но се наплаших.Кажи на майка си ,все пак е родител.

# 2
  • Мнения: 5 675
Споделете с родител, после преглед.
В този ред .

# 3
  • Мнения: 40 924
Въври на лекар веднага и не се мъчи. Няма смисъл да отлагаш, защото де факто си е win-win  ситуация - или то няма нищо и ще се успокоиш, или ако ти има нещо ще го хванат в ранен стадий.

# 4
  • Мнения: 747
Че сте напипали нещо не означава автоматично рак. Подутини имат много хора на различни места и това, най-често, е съвсем нормална ситуация, не болестна. 98%, че нищо ви няма. Отидете на лекар задължително да ви прегледа и се върнете и пак напишете тук какво ви е казал, за да видим дали съм права. С голяма вероятност си внушавате.

# 5
  • Мнения: 1 281
На твоята възраст и аз имах, която от размер на оризово зрънце стигна до бобово. Аз не отидох никъде и не казах на никого, чак като станах на 20, събрах смелост да посетя лекар. Успокоиме, че не страшно, но ако нараства можело да се оперира. Това ми беше достатъчно и го оставих. Беше хормонално, защото след като родих първото си дете и то изчезна. Пиша ти това, за да не бързаш да изпадаш в паника, но върви на лекар, чуи повече от едно мнение, ако е нужно.

# 6
  • Мнения: 5 675
Не разбирам защо се пропуска съвета да се каже на майката.
Горорим за непълнолетен човек. Родителят носи отговорност за здравето!
Преглед при добър специалист в повечето случаи е платен. По преценка може да се наложат и повече плащания.
Отделно, ако връзката майка - дъщеря е силна но не се каже на майката тя верочтно по поведението ще разбере, че има тревожна ситуация и ще се терзае каква е и как да помогне.

# 7
  • Мнения: 40 924
Ми аз на нейната възраст, че и по-малка, си ходех сама на лекар. Какво ще занимавам нашите ако няма нужда. Вече ако се наложи лечение е друго. А ако няма пари за преглед може да отиде при личната и да и дадат направление. Важното е тя как ще се чувства по-добре за да отиде на лекар.

# 8
  • Мнения: 5 675
Черна станция, с цялото ми уважение към напъна за самостоятелност на младите не говорим за кашлица.

# 9
  • Мнения: 2 495
Не смятам, че е норма момиче на 17 да ходи самостоятелно на мамолог. На ЛЛ за сополи-може. Сподели с майка си, да ще се притесни, но ще предпочита да е информирана и да те подкрепи. Също, ще бъде много разочарована, че не си потърсила нейната подкрепа.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 567
Може и да е доброкачествено образувание, което се маха оперативно, но е лесно и безпроблемно. На 17 не си малка за такива прегледи и е хубаво, че си обръщаш внимание.  Посети мамолог, но заедно с мама.

# 11
  • Мнения: 1 281
Докато не навърши 18, не може да ходи сама, защото не може да взема такива решения без родител. Аз не споменх в поста си майка, просто защото се подразбира, че трябва да каже на родител или настойник.

# 12
  • Мнения: 2 782
Че сте напипали нещо не означава автоматично рак. Подутини имат много хора на различни места и това, най-често, е съвсем нормална ситуация, не болестна. 98%, че нищо ви няма. Отидете на лекар задължително да ви прегледа и се върнете и пак напишете тук какво ви е казал, за да видим дали съм права. С голяма вероятност си внушавате.

Може и да не си внушава. Може да е киста, фиброаденом - моят се появи като бях на около 20. Все доброкачествени, но без преглед няма как да се разбере Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1
здравейте за първи път ви пиша и се възхищавам на задружноста ви сега  е време и аз да се съветвам с ваз преди 10 г си написах малка бучка в дясната гърда от тогава съм ходила пет шест пъти на преглед при хирург направени мамографи и и всеки път няма страшно казват до тази година когато си написах бучки  пред митницата и направих нов мамограф и резултатът е фиброкизтозна мастопатия ходих при доцент гаврилов и постави 2 диагноза дифузнокистознамастопатия и 3 диагнопри хирург пред карцидом нз какво да мисля ако някои има подобен случаи нека сподели нещо

Общи условия

Активация на акаунт