Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 123 950
  • 2 605
  •   1
Отговори
# 2 490
  • Мнения: 9 383
Само престилка с дрехи отдолу съм носила, шорти не помня. Никога не ме е било срам от спортен екип. Съвременните са също толкова разголени.

# 2 491
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 901
По време на аварията живеех на село и бях бременна. Всичко, което се отглеждаше в двора се ядеше, на манифестация се ходеше, никакви хапченца, витаминчета и др. подобни не са ми давани. Ако тогава властите съзнателно са скрили, сега биха ни излъгали пак съзнателно.

Часовете по физическо помните ли?

# 2 492
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 099
Към по-паметните. Какво знаете/помните от аварията в три Майлс Айлънд?
А ядрените опити на САЩ и Франция?
А за опитите с биологични оръжия?
Кога разбрахте за тях и за последствията?
Всяка държава криеше проблемите и последствията от инцидентите. Това не е запазена марка на комунизЪма.
И не става въпрос само за инциденти - ако нещо в историята на държавата не им харесва просто се правят, че не съществува.
Затова филмът "лъвът на пустинята" е забранен в Италия, затова "чичо томовата колиба" и "Хъкълбери Фин" са извадени от библиотеките в САЩ...

Simple Smile кой от вас е чел и си спомня индианските романи? Детско-юношеска приключенска литература Wink
Как мислите, дали се четат сега?
С всичките метиси, мулати, квартеронки...

# 2 493
  • Мнения: 23 047
Само престилка с дрехи отдолу съм носила, шорти не помня. Никога не ме е било срам от спортен екип. Съвременните са също толкова разголени.
С късите впити шорти ли? Не съм видяла такива сега да се носят, освен от лекоатлетките на състезания.Едно е клин, друго шорти, тип гащи, плътно в ингвиналните гънки и дупето.Особено за по-пълните деца беше много неприятно.

# 2 494
  • Мнения: 24 422
Това е трико, не шорти

# 2 495
  • Мнения: 23 047
Това са бели тениски и черни шорти.Трикото е цял екип.

# 2 496
  • Мнения: 24 422
Ok. При нас това беше трико, а шортите бяха къси панталонки

# 2 497
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 099
Моите спомени са за доста "обемни" черни гащи с ластици в детската градина и не толкова обемни, но пак доста свободни шорти в училище.
Нямам спомен нещо да се е впивало в телесната ми, а никога не съм била Туиги.

# 2 498
  • Мнения: 23 047
По мое време само тези шорти, тип гащи, бяха за момичетата.🤦🏻♀ Ужасни.

# 2 499
  • София
  • Мнения: 1 244
Към по-паметните. Какво знаете/помните от аварията в три Майлс Айлънд?
А ядрените опити на САЩ и Франция?
А за опитите с биологични оръжия?
Кога разбрахте за тях и за последствията?
Всяка държава криеше проблемите и последствията от инцидентите. Това не е запазена марка на комунизЪма.
И не става въпрос само за инциденти - ако нещо в историята на държавата не им харесва просто се правят, че не съществува.
Затова филмът "лъвът на пустинята" е забранен в Италия, затова "чичо томовата колиба" и "Хъкълбери Фин" са извадени от библиотеките в САЩ...

Simple Smile кой от вас е чел и си спомня индианските романи? Детско-юношеска приключенска литература Wink
Как мислите, дали се четат сега?
С всичките метиси, мулати, квартеронки...

Стотици хиляди американски войници са наблюдавали ядрените опити в Невада през 70-те и 80-те и то n-брой пъти. Не че в Русия е било различно,

# 2 500
  • София
  • Мнения: 5 799
 Тоест, Добри, оправдаваш ги. Така ли? Все ми е тая дали е запазена марка на комунизма или не. Излъгаха ни безсрамно и обрекоха поколения наред на болести, свързани с радиацията. Не очаквам от САЩ  Франция да мислят за България. Очаквам българските политици и управялващи да мислят за нея. А, не да изкарват децата по манифестации, а група властимащи да пият бутилирана вода и да ядат вносни продукти, докато масата "щастливо" вее знаменца марширувайки. Нали комунизмът беше обещаваната утопия. Или не?

# 2 501
  • Мнения: 23 047
Беше за простолюдието, за тези, които можеха да го заобиколят-не беше.

# 2 502
  • София
  • Мнения: 1 244
Към по-паметните. Какво знаете/помните от аварията в три Майлс Айлънд?
А ядрените опити на САЩ и Франция?
А за опитите с биологични оръжия?
Кога разбрахте за тях и за последствията?
Всяка държава криеше проблемите и последствията от инцидентите. Това не е запазена марка на комунизЪма.
И не става въпрос само за инциденти - ако нещо в историята на държавата не им харесва просто се правят, че не съществува.
Затова филмът "лъвът на пустинята" е забранен в Италия, затова "чичо томовата колиба" и "Хъкълбери Фин" са извадени от библиотеките в САЩ...

Simple Smile кой от вас е чел и си спомня индианските романи? Детско-юношеска приключенска литература Wink
Как мислите, дали се четат сега?
С всичките метиси, мулати, квартеронки...

Стотици хиляди американски войници са наблюдавали ядрените опити в Невада през 70-те и 80-те и то n-брой пъти. Не че в Русия е било различно, намирали са се на неподходящото място в неподходящото време. Студената война, дала жертви като действителна.
Какво да кажем за нашите дядовци и прадядовци, оставили костите си в героичните, но безрезултатни войни за национално обединение. БОГ да ги прости!

# 2 503
  • Мнения: 10 399


Лили Иванова с кучето ѝ Топчо.
Снимката е 70-те години

Тази снимка е на нашата улица. Помня я Лили Иванова как подскачаше с кучето.

# 2 504
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 099
Артемис, къде точно съм писала, че оправдавам мълчанието и бездействието?
Между другото, много подобно беше поведението на висш японски кадър, хрупаш пред камерите домат от Фукушима след инцидента.
Не знам защо им е толкова трудно да признаят за съществуващ проблем, за това си има специалисти психолози.
Ще се опитам да намеря заглавието на една книга за Чернобил и България. Писана е от професионалист, военен, участвал в организацията в България навремето заедно с професор Бончев.

Не само ние, и те са лъгани.
В книгата човекът пише, че са се преборили децата са не ходят на НВО лагери след аварията. И е горд, че са успели.
Но ние бяхме.
Значи някой ги е заблудил.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:49 от st. Dobri

Общи условия

Активация на акаунт