Подготовка за малкия човек - тема 24

  • 45 401
  • 884
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 3 533
Икейското е супер, но за дете, което стои стабилно седнало и може да откара и по 20-30мин без да се изхлузва нанякъде. При синът ми това беше към 6-7м възраст, а започнах захранване седмица преди да навърши 5м.

В началото и аз ползвах шезлонга, но той има вариант детето да не е толкова полегнало и да не се притеснявам, че може да се задави в такава поза.

# 826
  • Мнения: 1 764
Съвсем в началото на захранването -при навършени 6 месеца и аз използвах шезлонга в седналата му позиция, а не в полулегнала. Ако нямаше такава позиция, не бих рискувала, защото бебето може да се задави. Скоро след започването се преместихме на столчето, което не е някакво скъпарско и марково, но си има всички функции и екстри, които са ми необходими, докато детето се храни.

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 14:07 от bubastet

# 827
  • Мнения: 1 764
Съвсем в началото на захранването -при навършени 6 месеца и аз използвах шезлонга в седналата му позиция, а не в полулегнала. Ако нямаше такава позиция, не бих рискувала, защото бебето може да се задави. Скоро след започването се преместихме на столчето, което не е някакво скъпарско и марково,
но си има всички функции и екстри, които са ми необходими, докато детето се храни.

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 14:15 от bubastet

# 828
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Ние сме с Peg Perego Prima Pappa  Follow me. Слагах я в него от 4-месечна да си лежи, а на 4+++ започнахме захранване в полулегнала поза. Постепенно през определено време изправях с по една степен гръбчето и когато вече седеше стабилно, го изправих в седнала позиция. Все още си го ползваме и съм много доволна, не е мръднало и се чисти супер лесно само с мокра кърпа.

# 829
  • Сливен
  • Мнения: 4 248
Ние сме с Peg Perego Prima Pappa  Follow me. Слагах я в него от 4-месечна да си лежи, а на 4+++ започнахме захранване в полулегнала поза. Постепенно през определено време изправях с по една степен гръбчето и когато вече седеше стабилно, го изправих в седнала позиция. Все още си го ползваме и съм много доволна, не е мръднало и се чисти супер лесно само с мокра кърпа.

Да попитам - за тези столове ли става дума? Още ни е рано за тях, ама както се казва "следя" какво се коментира.



Иначе ето какво ни подариха - сутринта буквално го сложих за 5 минути, докато правя млякото и вече беше "заклюмал" 😅

# 830
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Да, нашето е като второто, само че оранжево. Като ново е, с изключение на леко намачканата тапицерия. Като знам на какъв тормоз го е подлагала дъщеря ми, направо е желязно.

# 831
  • Мнения: 5 526
С Икейското бяхме ние. Захраних на 6 месеца, тогава седеше, не виждам смисъл от стол с легнало положение, като децата трябва да се захранват на 6 месеца и се предполага, че могат да седят.

# 832
  • Мнения: 5 024
Икейското сигурно е добро, но минусът му е, че няма опора за краката.
Аз отново ще си кажа, че инвестицията в Stokke Tripp Trapp е едно от най-добрите но решения. До 6 месеца беше в приставката за новородено и после сменихме на тези за хранене. Единствената ми забележка е, че никоя купичка не залепва на табличката, но не е болка за умиране.

# 833
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
С Икейското бяхме ние. Захраних на 6 месеца, тогава седеше, не виждам смисъл от стол с легнало положение, като децата трябва да се захранват на 6 месеца и се предполага, че могат да седят.
Децата трябва, но не всички успяват да дочакат да навършат 6 месеца. За някои се налага ранно захранване преди детето да може да седи седнало по медицински причини.
Имаме и Икейското столче у бабата на детето. За мен е компромисен вариант. Особено по-голямо дете трудно се слага и вади, заради преградата отпред, няма опора на краката, таблата е значително по-малка, няма регулиране на височина, самото столче е по-тясно, не се сгъва и така заема повече място.  Плюс е, че е много леко и много евтино и горе-долу май е това.

# 834
  • Мнения: 5 526
Ами не знам какви медицински причини биха наложили захранване на 4 месеца. Моето дете беше с жесток рефлукс и пак не са ме съветвали да захранвам рано.

За ваденето - моето беше дребничко,та проблеми не съм имала. Щом сама си ставаше права на годинка и 2-3 месеца.

# 835
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Точно поради рефлукс. Нашият беше киселинен и по препоръка на гастро и педиатър започнахме захранване рано. Рефлуксът отшумя след захранването. Преди това имаше подобрение от лекарствата, но не и пълно отшумяване.
Дъщеря ми е висока и на 2.2 г е 14 кг. Икейското вече е тесничко. За дребно дете може би няма да е проблем.

# 836
  • Мнения: 5 526
На две беше може би около 11 кг, май до тогава го и ползвахме. После на масата с нещо под дупето, че й беше (той все още й е) нисък стола.

# 837
  • Германия
  • Мнения: 3 454
В икейското столче съм слагала дъщеря ми и на 3г, инцидентно, събираше се без проблем, а не в била от най-дребните

Иначе ние съм имахме Tripp Trapp и за мен това си остава на якото столче, използваемо от новородено до няколко години, че и повече

# 838
  • Мнения: 1 173
При нас положението беше като при blue.angel - по препоръка на гастроентеролог захраних малкия някъде на 4м и половина. И стола ни беше пак Per Perego, само че нашия е siesta follow me с wonder покритие. Ползвахме го някъде до втория рожден ден на детето (+/- 1 месец) и все още му беше достатъчно комфортно там, просто по това време поиска да се храни с нас на масата и му взехме бустерно столче за хранене.

# 839
  • Мнения: 5 190
Обмислях да вземем столче с шезлонг-опция, за да зяпа какво правим в кухнята, но се отказах, както и от обикновените шезлонги. Взехме дървения на киндеркрафт, имитация на трип трап и съм много доволна. Много бързо махнахме масичката и си яде с нас на масата.
За навън имаме kiwi.

Икейското го отхвърлих на ниво масичка и разпростряност на краката. Но за парите си е супер. Както и ако трябва да се мие след ядене.

Общи условия

Активация на акаунт