Китайски билкови тампони - 3 дни?!

  • 916
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, някой използвал ли е подобни тампони? Притеснява ме, че трябва да престояват по 3 денонощия в мен.  СТШ и т.н.
Някой с опит или мнение?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 579
Ами аз не бих си сложила такова нещо. Общо взето, там не слагам нищо, което не е от аптеката.

# 2
  • Мнения: 42
Предписа ми го билкар за рана на шийката на матката.

# 3
  • Мнения: 11 371
А бе хора, как ще правите такова нещо? Тампон чист престоял над 4 часа се води опасен, камо ли да сложите това нещо там ТРИ ДНИ!
Билкаря е мъж, нали? За него там е хралупа и може да складираме съчки и билки. Извън шегата сега не ви трябва вагиноза, която да лекувате с месеци и тогава да обгаряте раничката.
Медицината има добро лечение на раничките. Второ лекарско мнение и обгаряне. Биопсия ако са преценили и така. Без глупости с тампони с билки, мед и тем подобни!


Ето нещо по темата - Модел загуби крака си, заради тампон - https://pik.bg/%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B0- … F-news714184.html

# 4
  • София
  • Мнения: 7 995
Не е никак добра идея да използвате това. Първо, че е безумие да преседи тампон толкова време, второ, че хабер нямате какво съдържа и как се отразява. Обърнете се към квалифициран АГ за ранички и пр.

# 5
  • Мнения: 761
Никога не съм била против алтернативната медицина, но само за конкретни случаи. Я някоя настинка, добавки, косопад и т.н. Това си е сериозно, а и не мога да разбера нещо, отишла си на лекар, който е диагностицирал раничката, обаче търсиш билкар за помощ.

# 6
  • Melmak
  • Мнения: 3 065
Този нещо не е в ред. Не го слушайте и ходете на АГ! Как с дни ще слагате рази незнайни билки… ужас!

# 7
  • Мнения: 3 211
Дори и престоял обикновен тампон може да причини токсичен шок и смърт. Раничка с билки няма да ви мине, наистина може да си докарате и инфекция и да ви се влоши положението.

# 8
  • Мнения: 8 896
Раничка на шийката на матката трябва да се третира от АГ. Има жени, които с години карат без да вземат мерки, получават кървене и т.н.. А раничките могат да бъдат опасни и е хубаво да бъдат обработени по правилен начин.
За тампаните са казали и преди мен. Изобщо не бъдете безотговорна, а посетете лекар.

# 9
  • Мнения: 42
Бях на 3ма гинеколози -всички са на мнение -обгаряне със Солкожин, който липсва от пазара от 3 години, защото заводът-,производител е затворил врати. Ня а количества и наличности, а алтернативни обгаряния могат да затруднят допълнително шансът ми за успешна бременност. Именно заради това и потърсих алтернатива. Честно казано - отчаяна съм ...

# 10
  • Мнения: 25 664
...а алтернативни обгаряния могат да затруднят допълнително шансът ми за успешна бременност.

Това лекар – АГ специалист – ли ти го заяви?

# 11
  • Мнения: 42


Това лекар – АГ специалист – ли ти го заяви?
[/quote]

Да, имам и други заболявания.

# 12
  • Мнения: 11 371
Моля те не се вкарвай сама в някакви филми. Алтернативните медикаменти за обгаряне са си съвсен нормални със същото действие и няма как да ти навредят, че и да ти попречат за бременост.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 583
Според мен отиди на 4ти тогава. Не може да разчиташ на билки да ти излекуват проблема. Правиха ли ти изследване за HPV? Ако не са, това е изключително важно да се направи, защото някои по-опасни щамове в комбинация с “раничка” водят до рак на шийката. Не оставяй така нещата и не разчитай на билкари.

# 14
  • Мнения: 25 664

Леко не ти вярвам.
Значи, обгарянето на раничката е вредно, но пъхането на съмнителни треволяци с още по-съмнителна стерилност е полезно?
Добре, щом казваш...

Общи условия

Активация на акаунт