С какво ви дразнят хората?

  • 32 978
  • 595
  •   3
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 033
А защо жените да имат по 3дни допълнително, само защото са жени?
Равните права трябва да вървят и с равни отговорности.
Защото имат цикъл и за някои болезнената менструация си влиза в категория на болестни състояния. Мъжете нямат менструация.
Преди малко Мат от сериала "Приятели":

"Кое е по-болезнено? Когато жената ражда или ако мъжът бъде изритан в "топките? Никой не може да отговори на този въпрос." Yum

Това е пример насочен към тези,които продължават да дуднат за "равни" права...

# 391
  • Мнения: 972
Преди малко Мат от сериала "Приятели":

"Кое е по-болезнено? Когато жената ражда или ако мъжът бъде изритан в "топките? Никой не може да отговори на този въпрос." Yum
Абсолютно нерелавантен премер. Относно цикъла не само че може да е адски болезнен, ами може да доведе до повръщане, ниско кръвно, виене на свят и още редица неразположения. Отделно от това, първите дни физическото натоварване не е препоръчително и за жени, които извършват физически труд е съвсем в реда на нещата да не са на работа.
Това е пример насочен към тези,които продължават да дуднат за "равни" права...
"Дуднат" за равни права? Това пък какво ще рече?

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 16:30 от innasn

# 392
  • Мнения: 22 436
Нека си излизат отпуск, но да е неплатен.
За тези, които изпадат в тежко медицинско състояние, има болнични.

За повечето хора е ясно, че това евентуално може да се случи в държавна администрация и служби. Докато един частен бизнес изобщо не се интересува кой служител е в цикъл, кой го боли глава, или има други проблеми.

# 393
  • Мнения: 492
Тежкото медицинско състояние е различно от болезнена и тежка менструация, която е по-скоро хронично. Не виждам защо трябва да си взимам неплатен отпуск, за да може тези с топките да се чувстват уважени и с ненарушено равноправие. Изобщо моя болничен по какъв точно начин нарушава нечии права?!

# 394
  • Мнения: 1 131
Подобни закони биха имали значение само за хората в офис. Работата с клиенти в обекти няма как да спре или да се наемат повече мъже (това пък да не говорим как ще се отрази на дискриминацията), за да почива всеки, когато му дойде. Има си болнични, не е като да е нужно дори това да е причината, която фигурира в него.

# 395
  • Мнения: 972
Да, има болнични, за които се изисква да висиш няколко часа пред кабинета на личния и да рискуваш да се заразиш.

# 396
  • Мнения: 22 436
Болничният ти, не бърка никого.
Но да имаш 3допълнителни почивни дни в месеца, само защото си жена - да.

# 397
  • Мнения: 492
Малко се генерализира в спора - в случая законодателството не казва "щом си жена, имаш + 3 дни бонус всеки месец". Въпросното състояния се установява след преглед и документ от лекар, изплаща се от социалното осигуряване. Друг е въпросът, че на каквато и позиция да работи тази жена, работодателят ще е наясно при наемането й и кой каква работа ще покрива зависи от личната им договорка.

# 398
  • Мнения: 972
Болничният ти, не бърка никого.
Но да имаш 3допълнителни почивни дни в месеца, само защото си жена - да.

Това е твърде превратно тълкуване.
Разбира се, че болничният бърка работодателя. Нали плаща първите дни. Аз като не съм в състояние да си свърша работата, не съм. В моя случай аз работя в офис и мога да си остана да работя и вкъщи, но ако трябва да съм на крак, абсурд да мога да работя. Като ида при личната, пак трябва да стоя на крак и вероятно да се разболея от останалите чакащи. Това автоматично ми удължава болничния.

И реално трябва да обследва степента на въздействие на въвеждането на нещо подобно. Не всички жени имат болезнен цикъл и не на всяка всеки месец ще й се наложи да се възползва от мярката или поне не пълните три дни.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 16:29 от innasn

# 399
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
А да получаваш по-висока заплата за същото количество и качество работа, само защото си мъж е по-честно или как?
Видя ми се даже, че 3 дни допълнително за цикъл доста уравновесява нещата...

# 400
  • Мнения: 7 749
Относно цикъла не само че може да е адски болезнен, ами може да доведе до повръщане, ниско кръвно, виене на свят и още редица неразположения. Отделно от това, първите дни физическото натоварване не е препоръчително и за жени, които извървшват физически труд е съвсем в реда на нещата да не са на работа.

Лежала съм в "Пирогов" на системи заради повръщане, неподлежащо на овладяване, провокирано от болки от цикъл.

Иначе се дразня на тотални мрънкалници, на които им е криво дори слънцето от коя страна изгрява, но само и само да са интересни, или защото не са се сбълсквали с определен проблем, отричат съществуването му.

# 401
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
От личният ми опит, защото и аз съм с много болезнен, заради обърнатата матка ли не знам, но от ученичка съм така- винаги мениджърите ми мъже са били по толерантни и разбиращи, докато мениджърите ми жени ми казват "да се стегна".

# 402
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
моят опит също е подобен- мъжете "уж" разбират ситуацията,но пак са го обръщали на дискриминация по- късно...
.." да не са онези дни?!.."
на мен лично, не би ми минало покрай ушите подобно изказване(защото мога да съм серт по всяко време на месеца...), и бих реагирала адекватно според вътрешния правилник на фирмата, но има жени си замълчават...

# 403
  • Мнения: 6 705
Нека си излизат отпуск, но да е неплатен.
За тези, които изпадат в тежко медицинско състояние, има болнични.

За повечето хора е ясно, че това евентуално може да се случи в държавна администрация и служби. Докато един частен бизнес изобщо не се интересува кой служител е в цикъл, кой го боли глава, или има други проблеми.
И какво демонстрират при тази настройка с тези елеци ? Че разбират ама не им пука ?
И защо да са неплатени дни ? Мъжете сякаш не си ги взимат в непрестанни мисли за секс , обсъждане на колежките и непрестанни дрънканици и натяганици около шефа кой е по-по най и с най-най-най ...

# 404
  • Мнения: 13 191

"Кое е по-болезнено? Когато жената ражда или ако мъжът бъде изритан в "топките? Никой не може да отговори на този въпрос." Yum

Естествено, че е равностойно.
Стига, разбира се, да те ритат в продължение на 12-13 часа.

Общи условия

Активация на акаунт