Забременели след инвитро 53

  • 38 807
  • 800
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 904
И на мен ми става вечер студено. Втрисане точно. Освен с лекарствата/хормоните с друго не си го обяснявам. Спря някъде към 9-та г.с. или началото на 10 г.с.

# 376
  • Мнения: 224
И аз имах будения няколко пъти от това ,че умирам от студ Grinning
Не помня точно в коя седмица ,но всичко си беше наред . Hug

# 377
  • Мнения: 110
Здравейте и аз да се запиша при вас въпреки че съм още съвсем в началото едва 6 гс и дори още не мога да повярвам че съм бременна.Но имам следния въпрос някоя от вас ползва ли от тези малките фетални доплери да слуша тоновете на бебето и ако има такива какъв ползвате и от кога започнахте да го слушате с него.

# 378
  • Мнения: 1 271
Аз имах такъв доплер, слушах го винаги когато ме беше страх да не е спряло сърчицето му. Вече като започнах да усещам ритничета и движенията на бебчо го спрях, тогава няма смисъл. Гинеколога който ме следи ми го беше дал да го ползвам, нямам спомен дали беше някаква марка.

# 379
  • Мнения: 481
Обмислях да си взимам домашен доплер, но се отказах. Плюсовете разбира се са ясни, затова ще изброя негативите, които ме отказаха:
- има вероятност да не хванете пулса на бебето, а своя
- има вероятност да не хванете пулса на бебето, а то да си е съвсем добре и се хвърлите в огромен стрес
- ползването на домашен доплер не е препоръчително преди 12 седмица (аз досега не бях стигала до там и исках да ползвам преди това)
Консултирайте се и с АГто си, но като цяло май ще донесе повече стрес и притеснения отколкото утеха.

# 380
  • Мнения: 1 118
Аз ползвах домашен доплер. За плюсовете и минусите всеки сам си решава индивидуално. В моят случай имаше само плюсове, понеже имах хематом с много интензивно кървене. Но и аз един път не намерих пулса, да стрес беше за 2 часа докато поскачах малко и го намерих отново. Във всеки друг момент на силно кървене обаче съм то намирала веднага и това ми е даваше огромно спокойствие.
Но няма как да обърка човек своя пулс с този на бебето. Те са съвсем различни, пулса на майката е около 70 удара в минута, докато този на бебето е средно около 150 удара в минута. Доплера го засича със стойности между 120 и 160. Зависи колко добре го хваща на момента.  Чува се като галопиране на кон, или локомотив. Различни са интерпретациите.

# 381
  • Мнения: 2 831
Аз също имах домашен доплер и в началото само ми беше трудно само първият ден докато намеря бебка къде е. Беше ми супер спокойно,като го ползвам,понеже живеех в страх. Имам две неуспешни бременности и бях си казала,че при следваща бременност,ще си взема. Като почна да рита бебка по интензивно спрях да го ползвам!

# 382
  • Мнения: 1 904
Момичета, намаляли ли са ви прогестерона преди края на третия месец? Моят е 190 при гранична стойност 140 и фибриногенът ми е на горна граница и леко се притесних. Не успях днес да се свържа с репродуктивния доктор. Утре ще продължа с опитите. Днес влизам в 11 г.с.

# 383
  • Мнения: 119
Здравейте,  момичета! Вчера мина моя преглед и установихме едно бебче с тупкащо сърчице ❤️  Докторката каза, че всичко е наред и направихме вливки на интралипид и привиген 5мг, поради високи НК клетки. Също така вчера ми спряха и но шпа, само при нужда.  Снощи получих леко белезникаво(кафеникаво)  зацапване, но викам може да ми се струва и си казах ще изчакам до сутринта да видя как е. Днес продължи при изтичането на прогестерона да е оцветен, но имах вече и леки болки в матката(не само бодежи като преди). Притесних се и писах на моята докторка. Тя ми увеличи дозата на естрофем 4х1 и включи пак но шпа 3х1. Не знам от какво е. Мислех си дали е от привигена или от спирането на но шпа. При някоя случвало ли се е като спре но шпа да започнат болки и зацапване леко.

# 384
  • Мнения: 1 469
Рошето, не знам за вливките, но на мен ми казаха, че е нормално да имам малко зацапване в първите седмици, защото сакчето расте и се захваща по-добре.

# 385
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета,

Какво мислите за д-р Кобаков от Св.София и д-р Дойчиновски от Вита?
Решила съм да се следя при двама лекари, като единия ще е д-р Чучумишев, но за втория се колебая.

# 386
  • Мнения: 119
Момичета, при мен започна да го обръща в розови капки. Моята докторка каза да си бия хориомон и да лежа сега 2-3 дни. Спря ми аспирина и клексана до чист ден. Каза ми да започна магнерот 3х1 и увеличи дозата на но шпа на 3х2. Дано всичко е наред! 🍀🍀🍀

# 387
  • Мнения: 1 469
Рошето, много ли е като количество? Защо не помислиш за спешен кабинет?
Имаше ли вливка преди трансфера?

# 388
  • Мнения: 1 904
roscheto може да е съвпадение, не зная, но имах вливания на 1.03. и на 4 прокървих. На 5-ти се повтори и ходих спешно на лекар, който ми спря клексана за 2 дни и ми каза да лежа няколко дни.

# 389
  • Мнения: 119
Не е много като количество, а само капчици по ежедневката. Първо беше при изтичане на утрогестана примесен с кафеникав цвят, а следобеда започна с розови капчици. И аз си мислех, че може или от аспирина и клексана, или от вливката на привиген и интралипид.  Имах вливане седмица преди трансфера, но до сега не съм имала проблеми с кърменето след вливка. Но привигена ми е за пръв път.

Общи условия

Активация на акаунт