Рецепти с бекон

  • 20 471
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 767
Извинявай,голяма съм блейка..течна готварска сметана.
Значи правила съм ги и със заквасена,обаче  не е съвсем същото,но пак стават мнго вкусни.Забравила съм да спомена ,че от мен си добавям босилек и черен пипер.
Хубаво е да се изядат незабавно ,защото после се стягат и стават малко по тежички.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Благодаря Courage, изглеждат много апетитни и задължително ще ги пробваме тази седмица Wink

# 17
  • Мнения: 344
ХИЛЯДОЛИСТНИК ОТ КАРТОФИ
                                   ( Ив. Звездев)

1кг. картофи
100 гр. бекон (аз слагам повече)
100гр. кашкавал
300мл. пр. мляко
300мл. готварска сметана течна
2 яйца
2 стръка праз
1с.л. олио
1/2ч.л. сол
2-3 щипки инд. орехче
масло за намазване

Праза и бекона се нарязват и се задушават. Яйцата, млякото, сметаната, инд. орехче и солта се разбъркват. Тази смес се прибавя към охладените праз и бекон.
Kартофите се обелват и се нарязват на много тънки колелца и се нареждат 1/2 от тях в йенска тенджера намазана с масло отгоре се изсипва 1/2 от сместа, пак картофи и отгори останалата смес.
Настъргва се кашкавала и се пече, Като поизстине се нарязва.
Много е вкусно дано да ти хареса.

# 18
  • Мнения: 1 771
Valeria, за да не се мъчиш с боба да го лющиш в маг.345 съм виждала готов излющен от ципата боб. Така, че можеш максимално да се улесниш. Ако не се сещаш къде има маг.345, бих могла да ти дам три адреса.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Илиана
Valeria, за да не се мъчиш с боба да го лющиш в маг.345 съм виждала готов излющен от ципата боб. Така, че можеш максимално да се улесниш. Ако не се сещаш къде има маг.345, бих могла да ти дам три адреса.

Аз знам къде има до нас такъв магазин и знам, че продават, но по закона на Мърфи точно когато аз съм решила да готвя боб от олющения в магазина няма Twisted Evil
И понеже нали съм си умничка никога не се сещам да си купя предварително и да си имам в къщи #Silly

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
tonyny, благодаря това ми звучи вкусно Wink
Жив и здрав да е тоя Звездьо, че измисля такива рецепти Grinning
И по повод неговите рецепти имаше веднъж на гости при него някой от Ку Ку Бенд /не помня кой Embarassed / и прави нещо от рода на свинско с праз задушено предварително и след това го слагаше в някакви кори и го запичаше. Та идеята ми е че това принципно мога да го направя и с бекон, но като не помня кое как и защо се слага Confused
Някой знае ли я тази рецепта Confused:  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
Картофи по селски / с бекон/

Продукти

6 големи картофа
100 г гъби
4 филиики бекон
40 г масло
100 г сметана/ или гъсто кисело мляко/
3 ск. чесън
3-4 стръка зелен лук
черен пипер,сол

Измитите картофи се увиват във фолио и се изпичат.
Отрязва се капаче по дължината.Издълбават се.
Нарязват се на ситно гъбите,бекона,чесъна.Задушават се в маслото,до порозовяване и се прибавят към издълбаната част на картофите,сметаната,лука,черния пипер и солта.
Напълват се картофите.Препичат се за няколко минути.
Поднасят се топли.
 Grinning

# 22
Валерия, количеството, за което пишеш, наистина е огромно. Ако го изядете набързо, няма да е особено полезно. Мислила ли си да нарежеш бекона на филийки и да го замразиш?

# 23
  • Мнения: 3 927
Сега се сетих да ти предложа нещо много апетитно:

Рачешки ролца с бекон

Нарязваш само леко размразените (иначе омекват прекалено много) рачешки ролца на по-малки парченца, увиваш ги в бекон и го нанизваш на шишчета. После мяташ за малко на скарата и готово Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: karamel
Валерия, количеството, за което пишеш, наистина е огромно. Ако го изядете набързо, няма да е особено полезно. Мислила ли си да нарежеш бекона на филийки и да го замразиш?

Ако го замразя няма ли да му се наруши вкуса Confused:
Искам да ви кажа, че повечето рецепти ги тествахме, утре ще правя спагетите и половината парче бекон е изядено Mr. Green

# 25
Valeria, нищо няма да му стане, само трябва да е добре опакован, за да не се вмирише всичко на бекон. Пък после вадиш само колкото ти трябва.
Цитат
половината парче бекон е изядено

Направо се възхищавам на темпото ви!

# 26
  • Мнения: 2 567
tonyny, това става ли за студено предястие?  Thinking Трябват ми идеи за нещо подобно, та се чудя...

# 27
  • Мнения: 344
Цитат на: 6o6i
tonyny, това става ли за студено предястие?  Thinking Трябват ми идеи за нещо подобно, та се чудя...

Ами не, нестава, трябва да се яде топло. Писала съм че трябва малко да поизстине за да може да се нареже, но в никакъв случай судено.

# 28
  • Мнения: 1 382
Ето оригиналната рецепта за карбонара,правила съм я хиляди пъти,докато работех в италианска кухня.Без мерки ще я представя,защото всичко зависи от вкуса ви.
Спагетите след като се сварят се измиват със студена вода, за да не се слепват се разбъркават със малко зехтин,по този начин могат да се съхранят поне 4-5 дни в хладилника.и така -
Карбонара: бекон и шунка на парченца се запържват,прибавят се спагетите,жълтък-на порция по един и течна сметана,разбъркава се и воалла.На дъното на чинията се настъргва малко пармезан,може и кашкавал и горещата карбонара се изсипва отгоре.Това е оригиналната рецепта,но всеки може да си добавя каквито продукти си иска,стига да му харесват.
Целувки

# 29
  • Мнения: 532
Наскоро ядах шишчета от гъби с бекон на скара,направо превъзходно ,ако добавиш и чесново хлебче е фантазия.
Всяка гъбка е увита в парче бекон и нанизана на шишчето.  chef

Общи условия

Активация на акаунт