Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 14 228
  • 325
  •   1
Отговори
# 270
  • Русе
  • Мнения: 7 074
Налягане има. Мивка, съдомиялна и пералня са ми в съседство и от един кран идва водата. Пералнята тогава работеше. Между другото по нейната логика - ами тя и пералнята източва в същия канал. Ама не връща водата.

# 271
  • Мнения: 25 731
Ами, щом и пералнята е работела по същото време, нормално е да падне налягането в съдомиялната, щом са на един кран. При нас и при различните кранове се отразява, ако някъде е пусната вода на силна струя.
И нашите са вързани на един кран. Никога не ги пускам едновременно.

# 272
  • Мнения: 11 750
Всичко си тече добре, вързана е за батерията на мивката. Няма проблем с налягането.

Изключвах я и за повече от 10 Мин, но никаква разлика. Почва да пълни и изведнъж спира, почва да мига индикатора.

Купена е от Технополис и като ги знам, колко бързо действат, ми се искаше ако мога сама да отстраня проблема. Обаче не ми е ясно къде е той.

Благодаря на включилите се!
И аз имах същия проблем,но с БЕКО. Започва да пълни и спира и нищо не прави. Накрая извиках техник и се оказа теч. Като я наклони изтече вода. Каза че това я спира да пълни/аквастоп система/. Май смени някакво маркучи. Сега е ОК.
И аз май ще се окажа със същия проблем, само, дето съм с Бош. Звънях на клиентския телефон тази вечер и онази се опитва да ме убеди, че филтърът бил задръснен или каналът бил запушен и връща вода. С мивката са в общ канал. Е, как пък тя нищо не връща? Или пък не съм затваряла вратата плътно. Е, как 4-5 месеца я затварях, а сега изведнъж при над 10-15 опита да пусна машината не успях. Ще се свърже техник с мен, но понеже сервиза на Бош за Русе бил в Разград(ще падна), ако не е технически проблема - скъпо ще ми излезе.
Това показва машината. Чудя се вече какво да я правя. Отварях, затварях, рестартирах, изключвах, включвах, гледах перките, горното чекмедже натисках да е плътно навътре
Скрит текст:
В общ канал казваш е и с пералнята.  На кое маркучът за мръсна е включен по-нагоре- на пераля или на съдомиялна? Ако този на съдомиялната е най-долу, то докато пералнята работи, може да връща вода в съдомиялната.
Ако са включени така е грешно и трябва да размениш местата на маркучите.-съдомиялна горе, пералня долу.

# 273
  • Русе
  • Мнения: 7 074
Как' Сийка, Пералнята вече беше минала последното пълнене на вода за изплакване. Оставаха и 20 мин.

petiaivanov, в У-образна тръба са свързани на едно ниво,.Според ММ не е там проблема.

Днес се обади техника. Връчих телефона на ММ. Даде му инструкции какво да прави. Утре, като се приберем ще видим ще стане ли нещо или другата седмица той ще си направи разходка от Разград до Русе.
Четох преди малко в инструкциите помпата да се извади и да се провери за остатъци от храна. Аз съдовете ги слагам изплакнати, ама, хайде и това ще направя.

# 274
  • Мнения: 11 750
Не бива да са едно ниво. Съдомиялната винаги отгоре.
Ще кажеш после какво е станало.

# 275
  • Мнения: 451
При мен се оправи, но не мога да кажа точно от какво. Откачах и закачах маркуча за водата, както и тръбата към канала. Бръкнах ѝ във всички дупки от вътре с една сламка... Според мен, поне това ми е единственото обяснение, имаше задържана вода някъде, макар че за това уж индикатора трябва да е друг.

# 276
  • Мнения: 1 392
И при мене беше светнал този индикатор. Оказа се много пяна по системата. Трябваше и технологично време да изчезне. Ден два може и повече. Като разбрахме проблема моя мъж напълни с вода отгоре по филтъра и маркучите да мине водата та да прочисти пяната. Дано ме разбра. Пробвайте и това!!

# 277
  • Мнения: 3 495
Момичета, малко ми е по спешност въпросът и се извинявам предварително, ако вече е писано, няма да имам време да търся, че ми предстои и подготовка за пътуване.
На село съм и светна индикаторът за почистване на СМ, а се оказах без препарат - имам няколко за пералня, пък за миялна е свършил и не съм забелязала и понеже ги държа в един контейнер, съм решила, че имам и за двете. Тук по понятни причини няма препарат за почистване на съдомиялна в магазина. 
Та, мога ли да я почистя с капсула Фейри платинум всичко в 1? На самите капсули пише, че са и почистващи за филтъра, за машината не знам как ще е. Следващия път ще си донеса и почистя преди ползване, но засега се чудя какво да направя.

# 278
  • Мнения: 2 140
А защо просто не я зарежеш така и при следващото ходене не си занесеш подходящия препарат?

# 279
  • Мнения: 3 495
А защо просто не я зарежеш така и при следващото ходене не си занесеш подходящия препарат?
Направо не ми хрумна Simple Smile, но и преди пътуване сигурно ще пусна още поне три, не знам доколко е проблемно за машината. Притесненията ми идват от това, че тук продължава режим на водата с месеци и като дойде, не е много чиста, има механични примеси даже. Източвам я, чакам да се изчисти, преди да пусна какъвто и да е уред, но пак не е сигурно какво се изчиства.Уж ще правят сега нов водопровод, но може да си остане с "уж". При ремонт ще сложа филтри, разбира се, но сега няма как и предпочитам да почиствам по-често и пералня, и СМ.

# 280
  • Русе
  • Мнения: 7 074
Аз да дам отчет за моят проблем.
Ами... какво да кажа. Ако бях писала преди 2 часа, щях да напиша, че проблемът е решен.
Техникът взе присърце проблема. Каза по телефона какво да направим. Няма и няма - седи си този кран на дисплея, пищи миялната и не иска да стартира програма. Пак се чухме, пак предлага какво да правим, пак няма ефект. След ден-два отново се обади, стигнал до извода, че проблема е в налягането. В града ни наскоро приключи проект на В и К "Воден цикъл". Според него след подмяна на тръбите са пуснали водата с по-голямо налягане. Предложи да затворим леко спирателния кран на чистата вода за уреда. 20 дена нямах проблем. Преди 2 часа пускам Съдомиялна - и.. изненадаа - пак пищи, пак крана се показа и не иска да тръгне. Рестартирах, взе, че се оправи. И сега се чудя да му звъня ли утре, за да му кажа. Той поръчката я приключи.

# 281
  • Мнения: 3 495
Аз да дам отчет за моят проблем.
Ами... какво да кажа. Ако бях писала преди 2 часа, щях да напиша, че проблемът е решен.
Техникът взе присърце проблема. Каза по телефона какво да направим. Няма и няма - седи си този кран на дисплея, пищи миялната и не иска да стартира програма. Пак се чухме, пак предлага какво да правим, пак няма ефект. След ден-два отново се обади, стигнал до извода, че проблема е в налягането. В града ни наскоро приключи проект на В и К "Воден цикъл". Според него след подмяна на тръбите са пуснали водата с по-голямо налягане. Предложи да затворим леко спирателния кран на чистата вода за уреда. 20 дена нямах проблем. Преди 2 часа пускам Съдомиялна - и.. изненадаа - пак пищи, пак крана се показа и не иска да тръгне. Рестартирах, взе, че се оправи. И сега се чудя да му звъня ли утре, за да му кажа. Той поръчката я приключи.
Щом пак се е проявил проблемът, му се обади, не виждам защо да се чудиш. Ако е необходимо, да се включат и други специалисти - не само техник на СМ, но ми се струва, че за машината по-скоро е проблем ниското налягане и именно затова индикира, че няма вода, при по-високо не знам как би се държала. Пише ли в упътването нещо за параметри на налягането, диапазон? Впрочем, да не се връщам назад, каква беше машината, че забравих?
В упътването на моите (Бош) пише, че налягането трябва да е най-малко 10 л/s, не помня да пише за повишено налягане. Обикновено във водопроводните системи налягането е в определени граници, не по-високо, иначе не само СМ биха имали проблем.

# 282
  • Мнения: 11 750
viki_1974, този техник го мързи да гледа. Той парите си е взел, без да си мръдне пръста.
Вие сега няма да си играете на надлъгваница с ВИК-то.
Според мен, има проблем с някой сензор в машината.
Защо не вземеш да звъннеш на телефона на Бош и да опишеш проблема.
https://www.bosch-home.bg/service/contact-and-info/contact-pages … rt#tab-navigation

Снимай дисплея и направи кратко клипче, да си имаш доказателство.

За всеки случай, провери ли тези неща?
https://www.bosch-home.bg/service/get-support/water-tap-error-in-display

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 08:07 от petiaivanov

# 283
  • Русе
  • Мнения: 7 074
Бош е съдомиялната.
Причини 1 и 3 са категорично изключени.
И сега - високо ли и е налягането или и е ниско? Според техника грешката е от високо налягане, според сайта на Бош от ниско.
Човек да се побърка с новите електроники.
На село съдомиялната също е Бош, по-стар модел, отпреди 10-15 години е, налягането на водата умишлено е ниско, тъй като водопровода на селото е със стари тръби(да не стават често аварии) и въобще съм нямала подобен проблем.

petiaivanov, на телефона на Бош звънях преди месец. Те подадоха сигнала на техника. Според жената отсреща ми е бил запушен филтъра, канала.. ама не са. Бях писала за това.
Ще звънна на техника тези дни пак да обсъдим проблема.

# 284
  • Мнения: 3 495
За ниското налягане имам личен опит със селската СМ, която работи в условията на воден режим от година (тепърва ще подменят външен водопровод) и често водата е с ниско налягане.
През нощта е нормално, защото бабите спят, пък кака ви пере, суши и мие Simple Smile, а докато чака миялната - глади.
Вече съвсем точно преценявам, като пусна крана на чешмата, дали е достатъчно за СМ или не, първите няколко пъти пълнех кофа с вода и засичах времето, след като прочетох в упътването, че трябва да е около 10 л/s. Сега покрай твоя случай и линка на Петя видях, че препоръчват същия тест и на сайта си, тогава това съм се сетила - това съм направила.
Миналия ден ММ, който не познава тънкостите на селското водоснабдяване, настоя да я пусна, макар и да виждах, че трябва още мааалко налягане...ами, пуснах я и след 2 минути писна, че няма вода, та рестартирах, чаках и наново.
Не знам колко високо се счита, че е неподходящо вече за СМ, казва ли техникът колко л/s се счита за високо, т.е. достатъчно високо, за да е проблемно? 
Това наистина ми се вижда странно като обяснение. Същевременно в упътването не виждам да е посочен диапазон на налягането, което е подходящо, с изключение на минимално такова.

Общи условия

Активация на акаунт