Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 11

  • 20 487
  • 755
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 344
А как доказа свръхактивния мехур?
Цистоскопия ? Уродинамика правени ли са до тук?
Раждането какво е било? Нали инконтиненцията е започнала след него или греша?
Възрастта близо ли е до менопаузалната?

# 16
  • Мнения: X
А как доказа свръхактивния мехур?
Цистоскопия ? Уродинамика правени ли са до тук?
Раждането какво е било? Нали инконтиненцията е започнала след него или греша?
Възрастта близо ли е до менопаузалната?
Е, как!? На думи. Така предполагала. Е, да, ама аз такива оплаквания не съм имала досега. Отидох заради инконтиненцията главно. Раждане - нормално, но инконтиненцията започна веднага след него, защото се разболях и още в родилното започнах да се напишквам. На 46 години съм.
*Изследванията, които споменавате не са ми правени, не са ми и предлагани.

# 17
  • Мнения: 4 344
Сменете уролога,дано сте в голям град .София!
През тези 15 год не е ли изследвана инконтиненцията?

# 18
  • Мнения: X
Сменете уролога,дано сте в голям град .София!
През тези 15 год не е ли изследвана инконтиненцията?
Не, никога не е изследвано нищо. В София съм, ще потърся второ мнение, благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 1 423
Има ли начин тук в Бг да се снабдя с турския пиелосептил? Той в каква форма е-таблетки или сироп?

# 20
  • Мнения: 4 344
В старата тема публикувах сайт за турски лекарства .На сироп е за деца.
В момента не се сещам името му.

# 21
  • Мнения: 1 423
Благодаря,Sun! Ще потърся.

# 22
  • Мнения: 4 344
Сетих се -verutol.net

# 23
  • Мнения: 515
Здравейте, случайно открих темата и прочетох последните мнения. Моята история е малко дълго, затова се извинявам предварително! Винаги съм имала проблеми с чести цистити, буквално съм забравила какво е "нормално" уриниране, без болка, без дискомфорт, без парене. През 2018 забременях с първото ми дете, роди се 2019, като по време на бременността неколкократно лекувахме бактерии в урината, различни щамове се изолираха. През февруари 2022 се роди второто ми дете и от тогава всичко е направо ужасно с моите уро-проблеми ...... 40 дни след раждането направих първия пиелонефрит следствие от цистит, 10 дни пих АБ и от тогава съм на различни уроантисептици. Миналата година лятото не съм имала повече "инциденти". Така до септември месец, направих цистит отново, пих Таваник за 5 дни, не мина, пак започна да ме боли бъбрека, приеха ме в нефрологично отделение и 5 дни ми слагаха венозно Меропенем, след това пих 20 дни Нитроксолин, различни хранителни добавки с червена боровинка, Уростим също. 20-25  дни всичко беше наред, след това направих ужасна инфекция, отново пиелонефрит със страшни болки и 39° температура. Приеха ме пак в нефрология 5 дни ми слагаха Левокса, след това 5 дни Меропенем. Вкъщи отново пих Нитроксолин, отново хранителни добавки, отново Уростим. Февруари 2023 направих трети пиелонефрит, отново болница, 7 дни ципрофлоксацин, после вкъщи отново опашки, отново хранителни добавки. Правиха ми скенер и ЯМР за да се види дали имам някакви аномалии заради които се получават тези инфекции, нямат отговор, не виждат нищо. Юни месец тази година, четвърти пиелонефрит, АБ през устата, неуспешно лечение и отново в нефрология 7 дни на Меропенем. Преди 2 седмици бях в София при нефролог, който ми изписа Нитроксолин за 4 месеца по схема + Неоренал СР (за постоянно) + Цистиклийн по схема за 4 месеца. В момента въпреки лечението имам ужасни оплаквания, ходя до тоалента през 20-30 мин, ужасно парене, силна болка. Страх ме е, че отново ще стане пиелонефрит... от ноември месец миналата година съм с постоянна субфебрилна температура (37.3-37.6). Изследванията на урината винаги са ми не добре, белтък в урината, кръв в урината, еритроцити, нитрити, левкоцити, епителни клетки, всичко е положително ... бактериите които се изолират в повечето случаи са е.коли, но са се изолирали и други щамове. Вече съм отчаяна и не знам какво да правя. Първия ми въпрос е, някой от вас лекувал ли се е 4 месеца с Нитроксолин? На мен това ми изглежда много време.
Втория ми въпрос е, може ли да ми препоръчате добър лекар в Пловдив, аз съм от тук, но съм ходила при всички нефролози в града и нямах решение на проблема, затова преди две седмици ходих в София.
Трети въпрос, на уролог ли трябва да отида? До момента винаги са ме изпращали при нефролози, защото ако не взема мерки на време за цистита става пиелонефрит.
Притеснявам се, че когато времето стане отново хладно, ще се започне отново с постоянните пиелонефрити и болници, антибиотици ... през последната година съм изпила адски много антибиотици и адски много венозно вливани антибиотици.. благодаря, че ме изчетохте и благодаря за дадените съвети, предварително! Здраве пожелавам на всички! 🍀

# 24
  • Мнения: 1 102
Помагайте, с цистит съм. Според мен го предизвика, фактът че 1 седмица почти не пих вода и то по време на цикъла, защото зверски ме болеше гърло. Мн е тежко положението, вече пия вода, но паренето е ужасно, щом пишс и в 3 през нощта 😭 Имах такава криза преди около 8м., Самолекувах се с нолицин помогна, но после се сдобих с гъбички 😭 Този път си мисля да пробвам Монурал, какво мислите? С две малки деца съм и съм закотвена вкъщи, нито мога да ходя до лаборатории, нито до лекари, но и да можех паренето е толкова гадно, че пак не бих чакала. Трябва ми нещо, което да си купя утре 😭 Преди доста доста години се започнаха моите цистити ходила съм по доктори много , нямаше траен резултат.. После от самосебеси спряха няколко години не съм имала проблеми но ето, че пак съм в това положение ...

# 25
  • Мнения: 393
На мен Монурал никога не ми е помагал. Някакси намерете време да отидете до някоя лаборатория, за да занесете стерилна урина за изследване, а след това на нефролог, който да Ви предпише антибиотик + задължително пробиотик и противогъбично лекарство. Не е никак добра идея да пиете антибиотици, които не е ясно дали ще Ви помогнат, защото така може да си докарате хроничен цистит и пак няма да се оправите. Трябва да се види кой антибиотик би подействал на бактериите (най-вероятно имате ешерихия коли). През това време пийте нещо на билкова основа и мнооого вода - без кафе, газирани напитки и сладки неща, които влошават положението.
Много добре Ви разбирам и знам колко е неприятно, но откакто лекарите ми докараха хроничен цистит с безразборно предписване на антибиотици без изследване, вече не пия нищо без да съм дала стерилна урина и да се види кой антибиотик би убил тези бактерии. Иначе става един омагьосан кръг, от който няколко години нямаше излизане и много се измъчих с тоя цистит..

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 07:54 от Love💗sea

# 26
  • Мнения: 5 059
Love💗sea, то и иначе става омагьосан кръг, за съжаление.
Аз имам за 1 година 12 изпити антибиотика, всичките по антибиограма и с взета стерилна урина...Дълги курсове, опашки, уробиотици, тц.

blue_eyez трябва да идеш да дадеш стерилна урина и на консултация с добър специалист.Именно, че имаш дечица, не можеш да си позволиш това да прерасне в нещо по-голямо, от което може да те вкарат и в болница.
Монуралът е добро решение, ако е ешерихия коли, рядко развива резистентност към него, но пък не го и лекува добре.Има голяма вероятност след това пак да се появи, да хронифицира и...сещаш се.
Ако вземеш Монурал, имай предвид, че после не можеш да даваш проба, няма да е реален резултатът.Поне 2 седмици трябва да се изчака.

Tanq6 аз мисля,че Нефрологът е точният човек, особено, че при теб стига до бъбреците.
Според мен последното решение да взимаш Неоренал СР (за постоянно) е добро.Може би можеш да си намериш и някой чай или тикнтура, които също могат да се пият постоянно.
Аз ходих и на биорезонанс.Не знам дали е от него, защото успоредно с това почнах и тинктура, уробиотик и Д маноза да взимам и вече над година и половина не съм ги спирала.Но след всичко това, за сега нямам кризи.
Може ли да те помоля, ако ходиш скоро пак на лекар, да попиташ Д манозата дали може да се пие без прекъсване години наред?
Аз съм питала уролози разни, но звучат несигурни, вдигат рамене и казват- не би трябвало да е проблем.

# 27
  • Мнения: 515
Vervam, сега от вас я чувам тази Д-маноза, прочетох доста за нея, май помага? Коя си купуваш ти, на коя фирма и как се приема? Иначе ако ходя скоро на нефролог, ще попитам 😊

# 28
  • Мнения: 1 102
Давала съм десетки стерилни урини, първите пъти излизаше еколи, после спря да излиза каквото и да е после имах затишие много дълго време. Просто подозирам, че и този път нищо няма да излезе, урината ми изобщо не е мътна, бистра си е като вода, просто ужасното парене 😢 Ами ще взема нещо билково и ще пусна все пак да видим. Имаше период, в който ходих на нефролог и тн консултирала съм се и с много гинеколози и съм си правила всевъзможни изследвания и съм загубила вяра, иначе ви разбирам и знам, че така е правилно, просто съм го минала толкова пъти , че и аз нз вече на какво да се доверя. Може би ще пробвам с хомеопат

# 29
  • Мнения: 4 344
Tanq6,от Пловдив съм,но съм с тежки урологични проблеми ,обиколила съм Пловдив,Варна,София при уролози и нефролози,с много операции,последната в чужбина.
Също съм с хрон.пиелонефрит.Д-рът,който се справя с бактериите ми е д-р Костадинова .Преди нея 13-14 години не съм виждала стерилна урина.
Д-манозата може да ти бъде само подкрепяща,но при пиелонефрити -чудеса от нея не очаквай.

Общи условия

Активация на акаунт