Помощ _взеха ни вичко

  • 5 800
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 233
Мисля, че и тук, във форума, имаше безплатни консултации с адвокат. Ако може някой да помогне с линк.
А момиченцето ученичка ли е вече или тази есен ще бъде?

# 16
  • София
  • Мнения: 13 155
Имаш право на безплатна правна помощ. Можеш да се консултираш по въпроса с развода и издръжката и да заведеш дело със служебен адвокат.
Обърни се към адвокатската колегия към Районния съд в Кнежа.
ул. Марин Боев №71
+359 (9132) 72 36
По отношение на кредита, свържи се с кредиторите и договори разсрочване.
Дъщеря ти няма ли да е в 1ви клас? Би трябвало за учениците в 1, 2, 3, 4 и 8 клас да се предоставят еднократни помощи. Дават се на 2 пъти по 150 лв, но не съм запозната, защото не съм ги ползвала, но можеш да провериш кога най-рано можеш да получиш сумата.

# 17
  • Мнения: 2 887
Потърси адвокат, който да те посъветва дали може първо да го съдиш за издръжка, а след това да заведеш дело за развод и родителски права.

Може.

# 18
  • Мнения: 12 031
Потърси адвокат, който да те посъветва дали може първо да го съдиш за издръжка, а след това да заведеш дело за развод и родителски права.

Може.
А как се процедира, когато бащата е в чужбина? Това ще бъде ли проблем, защото предполагам той няма да се появи за връчване на призовката и после на делото, нито ще покаже доходи. И все пак дължи издръжка на децата си, нали?

# 19
  • Мнения: 2 887
Призовават го чрез ДВ. Това забавя нещата. Съфорумката може да се допита и във форума до адвокат, има такава тема.

# 20
  • Мнения: 612
Разгледай olx.bg, по-специално обяви с опция "безплатно", ако нещата се проточат и ти потрябват дрехи. Подарявала съм с обява там.

# 21
  • Мнения: 2 873
Аз бих помогнала с храна и парична сума за 1 или 2 вноски, за да не ви тормозят от Сити кеш, както и дрехи за вас и децата.

Кредитът от 600 лв. не е толкова висок, затова предлагам да се съберем хората, които сме писали в тази тема и да покрием каквато сума успеем. По 20-30 лв от човек, ще се събере една добра сума.

# 22
  • Мнения: 1 259
Ако мъжът ви работи в Германия имате право на детски от там, документите подаване вие от тук, защото децата не са в Германия. Детските са 500 Е на месец за двете деца. Формулярите са двуезични, но ще трябват документи и от мъжът ви. Скоро не съм си занимавала по този въпрос, но ако имате нужда от помощ в тази посока пишете.

Ето и линк с пълна информация и формуляри:
https://rodenivbg.com/index.php?/topic/590-podavane-na-dokumenti … geld-v-germaniya/

Дайте адрес на който  може да ви се изпрати пратка.

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 00:34 от Sephora

# 23
  • Мнения: 1 033
Здравей Мона, аз също подкрепям КРР и съм готова да помогна с пари. Дрехи нямам, моето дете е малко, но с пари ще ударя едно рамо. Обаче, този последният коментар ми се струва съмнителен. И ако все пак решите да събирате пари, имайте ме впредвид. Няма да обеднея с 100тина лв. Важно е, да сме хора.

Общи условия

Активация на акаунт