Проблеми с езика

  • 1 764
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 618
Здравейте, преди дни усетих топче под езика - беше мехурче, което бе пълно с течност. Минах през зъболекарката. Намаза ме с нещо и мехурчето спадна. На следващия ден се появиха още такива, лигавицата ми стана много червена и след това за около още ден нещата отшумяха. Днес отново бях при зъболекарката, за да ми извади един корен. След манипулацията забелязах езика си червен от страната на извадения зъб. Сред червенината има като раничка, обградена с бяло. И преди ми се е получавало така точно в тази част на езика. Какво мога да предприема според вас?

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Може да опиташ първо лесни неща като това да ядеш редовно обикновено кисело мляко, то влияе на флората в устата от която понякога се появяват такива плаки. Може да си вземеш и някаква вода за уста за жабуркане веднъж дневно като Листерин и т.н. Може да жабуркаш и с чаша вода в която е разтлорена 1чл сода за хляб. Често подобни проблеми се появяват и заради намален имунитет, за което може да говориш с личния лекар за съвет.

# 2
  • Мнения: 618
Много се притесних преди малко като прочетох, че това голямо червено петно на езика може да е еритроплакия и рак. Още в понеделник спешно ще търся лекар.

# 3
  • Мнения: 618
10 дни след началото на моите проблеми с езика положението е следното:
1. Посетени двама стоматолози, за които проблем няма. Според тях езикът е раздразнен от ваденето на зъб.
2. Кой знае каква промяна във вида на езика няма.
Трябвало да се чака, за да отшуми - така смятат докторите.
Ето това е положението в момента:

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Изглежда по-добре отколкото на първата снимка, може би се оправя.

# 5
  • Мнения: 618
Изглежда по-добре отколкото на първата снимка, може би се оправя.
Дано! Аз вече съм много притеснена.

# 6
  • Мнения: 618
Към момента след трима доктори и лекарства за стомаха, витамини и разтвори за уста положението е една идея по-добре. Ще приложа и снимка. Последният лекар предположи географски език. Може ли обаче това състояние да обхваща само тази част на езика, не е ли целия език в такива петна?

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Ами възстановява се мястото, спрямо първата снимка е доста по-малко, каквото и да е било, значи си на прав път с витамините и разтворите за уста, продължавай така, дай му още време, важното е че се оправя.

# 8
  • Мнения: 618
Благодаря за съпричастността. Другата седмица съм на проверка при УНГ. Ще водя детето на дерматолог, та ще питам и нея какво мисли. Надявам се да се възстанови напълно.

Общи условия

Активация на акаунт