мнения за 18, 32, 56 ОУ

  • 9 750
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 984
би ми се искало да чуя мнение и за госпожите, които ще поемат първи клас есента

# 1
  • Мнения: 507
Не е важно кае училище ще избереш, а по важно е госпожата. Моето дете е в 56 , госпожата е върховна, но няма гаранция че всички госпожи в това училище са такива. За съжаление не познавам нито една от тези които ще поемат първи клас от следващата година.Но 56 училището е като всяко едно днешно училище - нищо особено.

# 2
  • Мнения: 984
аз за това искам да се включат майките на ученици в 4 клас, защото и на мен ми е ясно, че госпожата е от голямо значение

# 3
  • Мнения: 3 886
За 32 и за 18 са супер и е много трудно няма да сбъркаш с  тях .Моля се да ни приемат  в 32 .Абе и в 2 те училища е било трудно влизането ConfusedМоя приятелка има дъщеря 3 клас и е страшно доволна.Много ги стягат в ученето

# 4
  • Мнения: 81
Нашата голяма дъщеря е първи клас в 32 ОУ.Миналата година подадох ме документи в 32 и в 18 и в двете можехме да учим, но предпочетохме 32 заради руския.Когато отидах да подам документите в 32 си насрочих среща с директорката и поговорих с нея за условията и за педагожките, които поемат първи клас и по този начин се ориентирах горе-долу, но и самата директорка ми допадна.Ако ти трябват координати мисля, че имам на директорката и на едната зам. директорка.Относно обучението за сега нямам забележки, но ще видим.За учителките, които ще поемат първи клас не мога да ти помогна.Успех в избора! Peace

# 5
  • Мнения: 2 792
 Аз съм доволна от 32-ро, Димана е там във втори клас, имат си изисквания и ги стягат.

 Момчил и той сега ще е първи и пак там ще го запиша, но нищо не знам за учителките, още не съм разпитвала, записването е чак април, поне така е всяка година (за децата, които се записват по право) Момчил попада в тази група, защото сестра му учи там. Иначе е доста по-сложно и трудно, виси се на опашка цяла нощ, със списък и тн.

# 6
Горещо препоръчвам 18-то СОУ и г-жа Виолета Николова, която мисля започва с първи клас наесен. Има изключителен индивидуален подход към децата, взискателна е, но печели децата. Моята Дамяна дължи много на нея и особено грамотното и правилно писане, което повярвайте, съвсем не е правило за децата, ходещи на училище. Непрекъснато имам повод да оценя каква стабилна основа и е дадена в началния курс - сега се подготвя за кандидатстване след 7-ми клас и съчиненията и са без правописни грешки, което беше подчертано като изключение от госпожата, която я подготвя за изпита. Искам да уточня, че аз съм работеща майка и детето ми посещаваше занималня до 2-ри клас, а после започна сама да се подготвя в къщи. Аз след 18 часа само можех да метна поглед в/у домашните, докато бъркам манджите за вечеря - т.е. в училище тя получаваше и научаваше всичко, което е необходимо.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
...........Абе и в 2 те училища е било трудно влизането ConfusedМоя приятелка има дъщеря 3 клас и е страшно доволна..........

Нямам опит и за това питам - какво значи "трудно влизането", ако си подадеш навреме документите, няма ли да те приемат, въобще какво е нужно да се направи, за да приемат детето?

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Относно 18 СОУ  -вчера говорих с моя позната ,на която дъщерята ще бъде 1кл. чак следващата година,но и тя е на мнение,че за нашият квартал Св. Троица, това е най-доброто у-ще.И много важна за мен информация,че имало осигурен транспорт .Дали някой може да потвърди?

# 9
  • Мнения: 193
Горещо препоръчвам 18-то СОУ и г-жа Виолета Николова, която мисля започва с първи клас наесен.
Много мило ми стана като прочетох името на моята първа учителка - г-жа Николова /тогава другарка/. Наистина невероятен човек.

# 10
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Само искам да кажа, че преди 4 години аз самата  завърших 32-ро . Нямама наблюдение за началното училище, но мога само да кажа, че директорката Максимова е много сериозна и отговорна жена. Всички и козируват и вади от пиле мляко за училището. Учителите също са много добри, като образование, подходи и преподаване. Е, има и изключения, но мисля, че и родителите от началното са доволни. Никога не съм чувала лоши отзиви. А изучаването на езиците е на ниво.

# 11
  • Мнения: 2 792
Само искам да кажа, че преди 4 години аз самата  завърших 32-ро . Нямама наблюдение за началното училище, но мога само да кажа, че директорката Максимова е много сериозна и отговорна жена. Всички и козируват и вади от пиле мляко за училището.
Максимова се пенсионира (тя ми е леля и аз съм завършила 32-ро), вярно е печена и леко като старшина го раздава  Mr. Green.
  Сега директорката е друга Ани Костова (може и да бъркам името) младичка е, но е печена и си върши работата съвестно.

# 12
  • София
  • Мнения: 164
моля ви, кжете добър учител, който поема първи клас в 56-то

# 13
  • Мнения: 963
Аз като възпитаничка на 56. СОУ, макар и на гимназията само, да се включа. Директорът беше страхотен... но се пенсионира вече май... Гимназията много си я обичам, брат ми също е завършил там...
НО: като цяла впечатленията ми от началните класове са Sad . Влизала съм в часове на 2-3 клас - някои от госпожите са направо кошмарни... Още си спомням крясъците и великата незаинтересованост. Други бяха страхотни... Не им помня имената за съжаление... Още един минус - учителките по физическо са ужасяващи - мен ме хващаше страх от тях, за първолаците не знам просто...
И пак казвам: обичам училището... но не и началното.

# 14
  • Мнения: 222
Горещо препоръчвам 18-то СОУ и г-жа Виолета Николова, която мисля започва с първи клас наесен.

За съжаление обаче г-жа Николова догодина щяла да води 4-ти клас, а не първи.
Неприятното в 18-то училище е, че има ясни само 2 госпожи, едната се връщала от майчинство, другите тепърва ще бъдат наети. Информацията е от заместник-директорката по учебната част, г-жа Микова. Пък се оказа, че и без това право на избор на учител нямаме.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 768
Горещо препоръчвам 18-то СОУ и г-жа Виолета Николова, която мисля започва с първи клас наесен.
Много мило ми стана като прочетох името на моята първа учителка - г-жа Николова /тогава другарка/. Наистина невероятен човек.
и на мен ми е първата и любима учителка. тогава тя ми преподаваше математика а български-плашокова.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 816
Да попитам за 32-ро, някой знае ли дали има предучилищни групи?А дали детето, ако е записано в предучилищна там, директно продължава и в първи клас в същото училище?Благодаря предварително! bouquet

# 17
  • Мнения: 3 886
Да попитам за 32-ро, някой знае ли дали има предучилищни групи?А дали детето, ако е записано в предучилищна там, директно продължава и в първи клас в същото училище?Благодаря предварително! bouquet
няма пред училищни групи има  в 46 то което е близо до симеон(то е на 1 пресечка преди 32 ро).В 18 също няма но ако искаш не ми пречи да питам. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 074
Учител съм в 18 СОУ, мили мами.
Невероятно съм доволна и от условията, и от колектива, и от ръководството. Транспорт няма, до колкото аз знам. Затова пък печелим проект след проект, благодарение на светлата глава на директорката Величка Стойчева (повярвайте и аз не съм любител на пеенето на дитирамби). Откакто тя е в училището, за две години имаме тотална подмяна на дограмата, мултимедиен кабинет и два фонетични кабинета. Смени персонала в кухнята и от тогава в бюфета всичко е идеално чисто и вкусно. Направиха и втори гимнастически салон. В двора има сграда, която ще се превърне в японски културен център със свои библиотека и кабинети. Изобщо потресаващо като за държавно училище.
Това, което мога да ви кажа за първи клас е, че имаме за втора година прием на 2 паралелки с японски език от първи клас. Колегите са изключителни, има и българин и японец. Гледах им финалния концерт миналата година, децата се справяха чудесно с езика, пееха песнички и рецитираха японски стихчета. В кабинета си имат пиано и пеят.
Аз самата преподавам китайски език от 8 клас нататък и мога да ви разкажа много повече за гимназиалния етап. Имаме си и фонетичен кабинет, и библиотека, всякаква техника. Преборихме се за две китайки, които всяка година се сменят и идват като доброволци учители по китайски език. Смятам, че мога само да се похваля с това, което направихме с децата от шест години насам, откакто аз съм постоянно учител там. Имам спечелени международни награди от 8 деца. От 117 ученика до сега повече от 20 са били в Китай по различни програми. И много, много, много други неща.
Ако имате въпроси - питайте! С удоволствие ще ви отговоря.
Видях на друго място тема за дисциплината в училище. Е, аз съм на 30 и нито в началото, нито до сега ми се е наложило да повиша тон, за да спечеля вниманието на децата. Виждам как е и при другите колеги - сплотен колектив и обща мисъл за добруването на всяко дете. Радвам се, че мога да ви споделя впечатленията си от училището, защото се чувствам истински горда, че съм част от именно този екип.

# 19
  • Мнения: 2 792
http://school32.com/ това е сайта на 32-ро, тази година подаването на молби е изместено по-рано на 2.04. 07 ще подават молби родителите на деца живеещи в района или имащи братя и сестри в училището, на 03.04.07 се приемат другите молби, ако не се лъжа от 9-17.30ч. в сайта има подробна информация за процедурата.

 Zanda Ksurik и аз харесвам 18 у-ще, Димана там ходеше на логопед и съм с много добри впечатления, много деца от нейната група се записаха да учат там и чувам само добри отзиви. 18-то ми беше втория вариант след 32-ро, ако не станеше там, просто защото ми е малко по-далече. Всъщност в района повечето училища са добри  Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 074
Така си е Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 019
Моята дъщеря завършва 4-ти клас в 32-ро при госпожа Кръстева. Въпреки, че детето ми е там от една година и нямам много задълбочени впечатления, мога да кажа, че е добра учителка. Сериозна, мила, внимателна. Винаги е готова да помогне когато има някакъв проблем. С една дума аз съм доволна от нея и се радвам, че се падна на дъщеря ми, защото тя идва от Молдова и й беше трудно с адаптацията. Госпожа Кръстева много й помогна.
Забравих да кажа, че тази година записването ще бъде на 2-ри април.

# 22
  • Мнения: 984
успях да подам молба в 32 училище  newsm44

# 23
  • София
  • Мнения: 3 816
успях да подам молба в 32 училище  newsm44
А имаше ли пак, като други години висене по нощите,списъци и т.н. newsm78

# 24
  • Мнения: 984
о, да, от 9 часа в понеделник до 9 часа във вторник, но това беше с познавателна цел, запознахме с родителите на бъдещите първокласници  Laughing

# 25
  • Мнения: 819
За нас е рано още, но темата ми е страшно полезна, тъй като и аз съм се насочила към тези 2 у-ща. Завършила съм 32-ро- тогава училището беше на много високо ниво, руски език от 1-ви клас и т.н. Благодарение на това влезнах в СУ с руски език от раз без никаква друга подготовка/без частни уроци/. Но пък това беше доста отдавна, а наскоро чух, че вече не е същото, че нивото било паднало...силно се надявам да не е така,обаче. По мое време /как звучи само.../ Максимова беше директор, даже ми е преподавала- всички трепереха от нея, но сега си давам сметка, че е било за добро. Ще се радвам други мами, чиито деца учат там, да споделят в момента как е.
Интересно ми е Цонка Николова/математика/ дали е още там  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 965
С 2 ръце съм за 32-ро. Учих там от 1-ви клас, после продължих в гимназията. Страхотно ниво и страхотна подготовка получих, отношението беше много сериозно (със съвсем малки изключения).
От целия ни клас само 1 не успя да влезе в университет - повечето дори не ходеха на допълнителни уроци, а само на СИП-ове и ЗИП-ове в училище.
Английският и руският са на много високо ниво. Има и СИП-ове по още един чужд език.
Материалната база е добра.
Аз завърших преди 10 г. (Цонка Николова ми беше класна, но не знам дали още е в училище - съпругът й беше получил удар и известно време го гледаше и не беше на работа). Братовчед ми завърши преди 5 г., а сега там са децата на 2 мои познати (в 7-ми клас са и са много доволни).
Аз искрено се надявам след 3 г. да приемат и децата ми там.

# 27
  • Мнения: 984
Директорката изглежда доста отговорна, млада е и и се отдава да влиза под кожата на хората, има дар слово, колко е искрена тепърва ще разбера. Когато висях по нощите, тя и зам. директорката дойдоха в 00.00 часа, показаха загриженост и благодарност, че правиме такива жертви саво и само да запишем децата си в това училище. Говори хубави неща за начина им на работа и връзката на учителите с родителите. Дано славата да не е отшумяла, живот и здраве ще докладвам.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 088
 Simple SmileИ аз съм завършила 32-ро, и то преди 10 години - azaf, да не се окажем от един випуск? Grinning Като цяло съм доволна от обучението там, беше на ниво, особено в сравнение с други училища... Надявам се да продължават все така!

# 29
  • Мнения: 4 965
Simple SmileИ аз съм завършила 32-ро, и то преди 10 години - azaf, да не се окажем от един випуск? Grinning Като цяло съм доволна от обучението там, беше на ниво, особено в сравнение с други училища... Надявам се да продължават все така!

Няма друг начин - в 1 випуск сме сигурно.
Ще ти пиша на лични.

# 30
  • София
  • Мнения: 9 979
Малко спам, ама да направим едно опознаване, с azaf вече се разконспирирахме Simple Smile
Иначе Цонка Николова вече не работи, видях я преди около месец на концерта по случай 110 годишнината, изглеждаше добре Simple Smile. Видях и г-жа максимова и много други, всички ме познаха и ми беше изключително мило и приятно!
А по съществената част на темата, ако 32 е поне наполовина училището, което беше преди 10-15 години, значи си заслужава. Много ни стягаха, много учехме, но си живеехме добре!

# 31
  • София
  • Мнения: 6 088
Малко спам, ама да направим едно опознаване, с azaf вече се разконспирирахме Simple Smile

Ами съгласна, давай с разконспирирането! Wink

# 32
  • Мнения: 294
Е, момичета и аз съм учила в 32 ОУ, но май съм най-старичката от вас Embarassed По мое време Банкова ни беше директор, а Максимова зам.директор. Наистина беше едно добро училище newsm10. Беше строго, но интересно и весело. Определено дава добра образователна подготовка на учениците за продължаване на образование в университети. Повечето ми учители бяха добри и ни караха доста да учим (е, имаше някои изключения, но бе тях не може). По мое време за първи път въведоха паралелки с разширено обучение на англ.език, до тогава учихме почти само на руски език.
Честно казано, нямам никаква представа какво е положението в момента в училището, но като чета мненията по темата явно е успяло да запази имиджа си, което само може да ме радва.
Успех на всички, които ще записват децата си там bouquet. След време и на мен ще ми се наложи да обмислям къде да запиша сина си, така, че ще е хубаво да прочетем отзиви и в бъдеще.

# 33
  • Мнения: 819
Май доста се събрахме от 32-ро  Mr. Green И аз отдавна следя темата. Моята дилема също е м/у 32-ро и 18-то, въпреки, че имаме още време.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 979
Малко спам, ама да направим едно опознаване, с azaf вече се разконспирирахме Simple Smile

Ами съгласна, давай с разконспирирането! Wink
Прати една снимка на лични Simple Smile

# 35
някой знае ли сайт-а на 32-о у-ще

# 36
  • Мнения: 2 792
  По-горе го бях пуснала. Днес подадох и Удостоверението от предучилищната на Момчи, вече е съвсем официално записан. На 18.06 е диагностичния тест, от 9.30 майче беше, трябва да погледна пак.

# 37
  • Мнения: 690
Аз като възпитаничка на 56. СОУ, макар и на гимназията само, да се включа. Директорът беше страхотен... но се пенсионира вече май... Гимназията много си я обичам, брат ми също е завършил там...
НО: като цяла впечатленията ми от началните класове са Sad . Влизала съм в часове на 2-3 клас - някои от госпожите са направо кошмарни... Още си спомням крясъците и великата незаинтересованост. Други бяха страхотни... Не им помня имената за съжаление... Още един минус - учителките по физическо са ужасяващи - мен ме хващаше страх от тях, за първолаците не знам просто...
И пак казвам: обичам училището... но не и началното.
Не знам защо си с добри впечатления от директора. Може би като възпитаник. Аз като родител - ама въобще не го понасям.  Г-н Георгиев, (до колкото знам отдавна той е директора) за съжаление още не е пенсиониран. Ама тази година най - накрая ще го пенсионират. А зам.директорките му - ужас. Такъв тоталитаризъм е при тях. Доста са пропищели от тях - и учители, и от общината. Има някакъв "гръб" и ... доста неща има дето не са му на ред (лично на него, а не на училището)
 Дъщеря ми тази година завършва 5 клас в 56 СОУ. Имахме доста пререкания с директорите за - материалната база, подхода на някои учители - по физическо, домашен бит, информатика, колите в двора на училището, закуските и други дребни неща). Успяхме да се преборим и да отстраним повечето проблеми. Иначе, другите учители са добри. Повечето са взискателни, но и готини. Е винаги ще се намери някоя издънка, но ...
Учителката на дъщеря ми в началните класове, Г-жа Асенова е много добра. Децата много я обичаха. На много неща ги научи. Но сега преподава на 2 клас, значи чак след две години поема първокласници. Иначе нея я препоръчвам горещо. Няма - на тоя интересите, на оня интересите. Най важни са децата. Не ходи да си клюкарства в учителската стая с колежките, а си седи непрекъснато с децата.

# 38
  • София
  • Мнения: 351
Аз съм много доволна от 18 ОУ.Синът ми завърши тази година първи клас в паралелка по японски.
Няма транспорт,но училището си струва.Миналата година имаше нещо като тест,но беше доста елементарен-основни понятия като цветове,форми и т.н.Не ми харесва само храната в стола,но се надявам новата учебна година нещата да се променят.По отношение на учебния процес -детето ходи на училище с желание,което никак не е за пренебрегване,и се справя доста по-добре от негови връсници,което само по себе си говори за учителите.

# 39
  • Мнения: 320
Дъщеря ми завърши 4 кл. в 18 СОУ при г-жа Миладинова.Това, което мога да кажа със сигурност е , че няма осигурен транспорт, че материалната база е на ниво благодарение и на нас, родителите, че наистина има елитни паралелки от 1 кл. с изучаване на японски език...  Относно госпожите- най- добрият начален учител там е г-жа Мадлен Ценкова.Преподаваше на дъщеря ми 2 години и мога само суперлативи за нея да кажа.Тя обаче няма да поеме 1 кл.наесен.За г-жа Миладинова - кара по инерция, просто следва учебния материал и това е.пО МОЕ МНЕНИЕ НЕ УСПЯВА ДА ОВЛАДЕЕ ДИСЦИПЛИНАТА ПО ВРЕМЕ НА ЧАС .
Нямам добро мнение и за госпожата по Английски в началния курслНа последната родителска среща стана дума, че напливът за 1 кл е много голям и се очертават около 7 бр паралелки

# 40
  • Мнения: 963
OFF: Само лични впечатления съм споделила. А и все пак учих в гимназията. Сигурно като родител виждаш съвсем други неща.  Peace  Георгиев ми е преподавал дори, мен лично ми харесва този човек.
От друга страна преди години и брат ми имаше проблеми в гимназията (бяха първи випуск английски), родителски комитети, стачки... За зам-директорката няма спор.  Twisted Evil  Но има/ше още една, която беше читава (пак съдейки от моите срещи с нея).
Учителките по физическо (особено на основното) бяха кошмар - и в първия си пост го написах. Някои от учителките на 1-4 клас, с които съм контактувала - също.
Та в крайна сметка пазя много хубави спомени от 56-то... но като ученичка в гимназията. От основното имам някои лоши впечатления... и така.
Както и да е. Съвсем не съм по темата вече.  Laughing
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт