Какво е подходящото облекло по време на компютърна томография (скенер)

  • 654
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте! Знам, че може да си облечен по време на изследване със скенер (КТ), като се избегнат метални предмети и части на облеклото, но се притеснявам не оказва ли все пак влияние на яснотата на образа плътността на облеклото. В понеделник съм на скенер на гръбначен стълб и се чудя какво най-подходящо да облека, с което да съм по време на изследването, моля за препоръки.

# 1
  • Мнения: 170
Обикновено дават специален халат. Дрехите не замъгляват образа, но най-добре ще е да питате преди процедурата. Металните нишки в текстила, също биха били проблем.
Аз бих заложила на лека памучна рокля, за да Ви е удобно и лесно за събличане (ако се наложи).

# 2
  • Мнения: 29
Обикновено дават специален халат. Дрехите не замъгляват образа, но най-добре ще е да питате преди процедурата. Металните нишки в текстила, също биха били проблем.
Аз бих заложила на лека памучна рокля, за да Ви е удобно и лесно за събличане (ако се наложи).
Благодаря! Това за металните нишки е уместна забележка. Леката рокля е добра идея.

# 3
  • Мнения: 13 588
Обикновено дават специален халат. Дрехите не замъгляват образа, но най-добре ще е да питате преди процедурата. Металните нишки в текстила, също биха били проблем.
Аз бих заложила на лека памучна рокля, за да Ви е удобно и лесно за събличане (ако се наложи).
Благодаря! Това за металните нишки е уместна забележка. Леката рокля е добра идея.
Добавям - безшевно бельо, никакви накити. Изобщо по теб не трябва да има нищо метално, дори и копче обмисли някъде да нямаш.

# 4
  • Мнения: 11 405
Ами на мен ми дадоха един специлен халат и си гол отдолу.
Халата не си мисли, че е нещо кой знае какво - просто да не си гол. НО те го дадоха.

# 5
  • Мнения: 29
Добавям - безшевно бельо, никакви накити. Изобщо по теб не трябва да има нищо метално, дори и копче обмисли някъде да нямаш.
Май ще ходя на шопинг за тоалет за скенер, колкото и странно да изглежда. Simple Smile Освен за качеството на изследването ме е грижа и за това как ще изглеждам, защото и от външния вид зависи доколко ще пожелаят да ти услужат добре и да ти обърнат внимание.

# 6
  • Мнения: 13 588
Добавям - безшевно бельо, никакви накити. Изобщо по теб не трябва да има нищо метално, дори и копче обмисли някъде да нямаш.
Май ще ходя на шопинг за тоалет за скенер, колкото и странно да изглежда. Simple Smile Освен за качеството на изследването ме е грижа и за това как ще изглеждам, защото и от външния вид зависи доколко ще пожелаят да ти услужат добре и да ти обърнат внимание.
Е, не го мисли. В краен случай рокля ще свърши работа, без бельо/ сутиен/, можеш да го свалиш там. По чорапи и готово.
the Дорис , когато ми правиха ЯМР, ми дадоха еднократна роба .

# 7
  • Мнения: 29
В краен случай рокля ще свърши работа, без бельо/ сутиен/, можеш да го свалиш там. По чорапи и готово.
Пролетно цвете, беше много конкретна и убедителна Simple Smile Heart, май така ще е най-добре - по рокля и чорапи.
Ами на мен ми дадоха един специален халат и си гол отдолу.
the Дорис, хубаво е, че някъде дават халати, но там, където ще ме изследват, не го правят; водила съм мой близък на същото място за същото изследване и остана по тениска и със смъкнати дънки. Направи ми впечатление, че за скенер на гръбначния стълб ръцете се държат изпънати нагоре край главата през цялото време.

# 8
  • Мнения: 12 857
С контраст ли ще те сканират? Ако да, дрехите да са ти максимално лесни за обличане, защото абокатът пречи на обличането после. А оставаш с него петнайсетина минути след процедурата.

Общи условия

Активация на акаунт