Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 11

  • 25 326
  • 429
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 41
Не сме пускали антибиограма до сега. Днес ми взеха пак проба за микробиология. Ако и тук още е положителен пак ще трябва да се лекуваме. Страхувам се, че ако съм я имала дълги години в себе си, няма да успеем да я излекуваме никога... 😥😥
Направихте ли антибиограма, за да видите кой антибиотик да ползвате?
И не правете трансфер с активна плазма, това е патоген и не е като гъбичките или бактериите (също не са добре, но може да се лекуват през бременността) Тя може да придизвика аборт, спонтанно спукване на околоплодни води, преждевременно скъсявани на шийката и преждевременно раждане.

Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

# 391
  • Мнения: 276
Мислете положително, и да е още там, ще я уморите, това е не е нещо, което не се лекува, просто е по- упорита и от гъбички. Добре е , че знаете за нея. Спокойно 🍀

Не сме пускали антибиограма до сега. Днес ми взеха пак проба за микробиология. Ако и тук още е положителен пак ще трябва да се лекуваме. Страхувам се, че ако съм я имала дълги години в себе си, няма да успеем да я излекуваме никога... 😥😥
Направихте ли антибиограма, за да видите кой антибиотик да ползвате?
И не правете трансфер с активна плазма, това е патоген и не е като гъбичките или бактериите (също не са добре, но може да се лекуват през бременността) Тя може да придизвика аборт, спонтанно спукване на околоплодни води, преждевременно скъсявани на шийката и преждевременно раждане.

Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

# 392
  • Мнения: 359
Здравейте , имаме 8 бластоцида ще правим зет , сложили са ги по двойки , не разбрах защо . Някой минал ли е през подобно нещо , казаха много добро качество на 6 от тях , но се притеснявам след размразяването дали пак всичко ще  е  наред . За жалост не мога  свеж и прибягнахме до зет .

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 14:20 от Nia84

# 393
  • Мнения: 9
Здравейте момичета ,имам няколко въпроса за ЗЕТ на естесвен цикъл ,преди овитрел имах прогестерон 1 ,което ме стресна малко ,значи ли че е висок за трансфер ?Втория въпрос ми е на 100% ли фоликула се пука 36 часа след таймиращата ?И третия ми въпрос е овулацията води ли се нулев ден или е първи ден за започване на прогестерон и дали трябва 5 пълни дни да се слага или 4 и на 5 да е трансфера ?

# 394
  • Мнения: 41
Благодаря за подкрепата! ❤️
Желая успех на всички!🍀🥰

 
Мислете положително, и да е още там, ще я уморите, това е не е нещо, което не се лекува, просто е по- упорита и от гъбички. Добре е , че знаете за нея. Спокойно 🍀

Не сме пускали антибиограма до сега. Днес ми взеха пак проба за микробиология. Ако и тук още е положителен пак ще трябва да се лекуваме. Страхувам се, че ако съм я имала дълги години в себе си, няма да успеем да я излекуваме никога... 😥😥
Направихте ли антибиограма, за да видите кой антибиотик да ползвате?
И не правете трансфер с активна плазма, това е патоген и не е като гъбичките или бактериите (също не са добре, но може да се лекуват през бременността) Тя може да придизвика аборт, спонтанно спукване на околоплодни води, преждевременно скъсявани на шийката и преждевременно раждане.

Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

# 395
  • Мнения: 53
Здравейте , имаме 8 бластоцида ще правим зет , сложили са ги по двойки , не разбрах защо . Някой минал ли е през подобно нещо , казаха много добро качество на 6 от тях , но се притеснявам след размразяването дали пак всичко ще  е  наред . За жалост не мога  свеж и прибягнахме до зет .

Здравей, повечето от нас са минали 😉.
Аз също имах 8 бластоциста след първото оплождане на 1/2 от пунктираните Я от първата ми и единствена пункция. Другата половина Я замразихме (в случай, че реша да ползвам друг донор в бъдеще).  При мен също нямаше възможност за СЕТ но не виждам защо се притесняваш от ЗЕТ?!  И да правиш свеж, пак останалите се замразяват така или иначе.
Blush

# 396
  • Мнения: 359
Не се ли влошава качеството като се размразят ?

# 397
  • Мнения: 76
Не се ли влошава качеството като се размразят ?

След замразяване стават по-хубави.
Това след проучвания са го установили.

# 398
  • Мнения: 359
Благодаря ви от сърце !

# 399
  • Мнения: 12
Здравейте момичета, въпросът ми е в коя седмица от бременността ви спряха Есрофемът?
И изведнъж или по схема?

# 400
  • Мнения: 1 385
Ниа, и се размразяват, и се имплантират, а тялото ти няма да е натоварено с химикали от стимулацията.

Мирка, лекарствата посхема се спират, така изведнъж не бих посмяла нищо да спирам.

# 401
  • Мнения: 359
Подготовката за трансфер не включва ли пак химикали ? Лекаря ми каза идваш на 2 ден от цикъла другия месец , кои хормони се гледат тогава и разбрах че лигавицата се следи . Нещо друго следи ли се първи трансфер ще ми е ?

# 402
  • Мнения: 12
Благодаря, тъй като чета че е противопоказан при бременност, търсих информация и реших да попитам тук.

Ниа преди трансфер на втори ден от цикъла се изписват медикаменти, пуща ти изследвания и ще ти каже кога пак да отидеш!
Ниа, и се размразяват, и се имплантират, а тялото ти няма да е натоварено с химикали от стимулацията.

Мирка, лекарствата посхема се спират, така изведнъж не бих посмяла нищо да спирам.

# 403
  • Мнения: 1 385
Подготовката за трансфер не включва ли пак химикали ? Лекаря ми каза идваш на 2 ден от цикъла другия месец , кои хормони се гледат тогава и разбрах че лигавицата се следи . Нещо друго следи ли се първи трансфер ще ми е ?

Следят се лигавица и прогестерон.

Мирка, ако естрофема е толкова лош за бремените, защо го изписват? Аз го пих до 8 седмица по 3 на ден, а после 2 седмици по 2 на ден и ще го пия още 1 седмица по 1 на ден. Вероятно трябваше да почна това намаляване в 7та седмица.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 09:49 от Фрида

# 404
  • Мнения: 359
А кога се прави Пид , понеже казват че бластоцидите били хубави , но ако имат някакви аномалии а вече са оплодени могат ли да се изследват преди трансфер ? И колко трябва да е прогестерона и колко см лигавицата да е успешен трансфера .

Общи условия

Активация на акаунт