Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 11

  • 26 557
  • 430
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 119
Сменям го, но те са 2 инжекции за деня в двете страни ги бия. Цял ден си ходя с болката 😁
Здравейте,  момичета! В подготовка съм за замразен трансфер и започнах с прогестероновите инжекции пролутекс 2х1 и утрогестан 3х2 вагинално. Питането ми е вие дали имате болка след поставянето на инжекциите? При мен са силни болките, чак не мога да се наведа, а дори и дънките ми ми пречат на корема.

Имах и аз, сменяйте мястото всеки път, неприятно е но минава. 🍀

# 361
  • Мнения: 106
Неприятно е, да. Сутрин от ляво, вечер от дясно (или обратно), аз така се справям. Горе-долу за 24 ч. минава,  та от едната сутрин до другата вече не се се усеща болката от съответната страна и може да се сложи пак. И след трансфера като включат и Клексан или Фраксипарин, тогава ставааа mamma mia.

# 362
  • Мнения: 399
Мили настоящи и бъдещи мами (Дай Боже! Purple Heart)
Пак се включвам за съвет.
След втората пункция (за около месец разлика една от друга), утре отново съм на преглед и се чудя дали няма да ме изнудват за още пункции, въпреки, че вече имаме две замразени и изследвани ембриончета. Не трябва ли по-категорично да поставя въпроса за имащите ги вече ембриони и евентуален трансфер? (Между другото, след втората пункция не съм на лекарства, да видим естествения цикъл уж).
Благодаря!

Как така да ви изнудват? Решението си е ваше.
Предполагам сте правили пункциите на естествен цикъл, щом не са ви трансферирали още първия ембрион?
Имате си вече 2, просто действайте с трансферите. Успех 🙌

# 363
  • Мнения: 514
Сменям го, но те са 2 инжекции за деня в двете страни ги бия. Цял ден си ходя с болката 😁
Здравейте,  момичета! В подготовка съм за замразен трансфер и започнах с прогестероновите инжекции пролутекс 2х1 и утрогестан 3х2 вагинално. Питането ми е вие дали имате болка след поставянето на инжекциите? При мен са силни болките, чак не мога да се наведа, а дори и дънките ми ми пречат на корема.

Имах и аз, сменяйте мястото всеки път, неприятно е но минава. 🍀

А, при мен бяха 2 на ден прогестерон и 1 клексан, та ми е ясно ьа какво става дума.
Аз бих навсякъде по едно време, паласки, корем, крака, ръце, където можеш да понесеш.
Има опция за прогестерон мускулно по 1 на ден, но там с биенето ми се струваше проблемно на мен.

# 364
  • Мнения: 95
Ситуацията не е едностранна.
Обичайно когато липсва "женски" фактор се подхожда към трансфер, ако всички показатели го допускат (няма задържан фоликул, прогестеронът е в норма и лигавицата е добра).
Ако има изчерпващ се яйчников резерв или ако не са достатъчно количество и добро качество произведените яйцеклетки се предпочитат няколко пункции за да се извлекат възможно най-много, докато организмът все още произвежда достатъчно и в добро качество.

Ситуации много и спрямо различните ситуации се подхожда по различен начин. Най-добре го обсъдете с лекаря си или направете консултация с друг, ако се съмнявате в подхода на текущия.

Мили настоящи и бъдещи мами (Дай Боже! Purple Heart)
Пак се включвам за съвет.
След втората пункция (за около месец разлика една от друга), утре отново съм на преглед и се чудя дали няма да ме изнудват за още пункции, въпреки, че вече имаме две замразени и изследвани ембриончета. Не трябва ли по-категорично да поставя въпроса за имащите ги вече ембриони и евентуален трансфер? (Между другото, след втората пункция не съм на лекарства, да видим естествения цикъл уж).
Благодаря!

# 365
  • Мнения: 57
Момичета, нормално ли е след пункция цикъла ми да е по-дълъг от обикновено? Имам чувството, че никога няма да спре. Почвам да се притеснявам...

# 366
  • Мнения: 12
Здравейте дами, днес ми беше трансферът
И се случи нещо странно за мен - след изваждане на спекулума, усетих че изтече малко количество течност. (Да уточня - промивка не е правена) Въпросът ми е на някоя от вас случвало ли се е, нормално ли е и възможно ли е и ембриончето да е излезнало с течността 😕

# 367
  • Мнения: 616
Момичета, 4ти ден от МЦ късно ли е за започване подготовка за Зет? Или по-добре да си отида на 2ри ден?

# 368
  • Мнения: 1 469
Момичета, 4ти ден от МЦ късно ли е за започване подготовка за Зет? Или по-добре да си отида на 2ри ден?

Не е късно, но ако ще си с естрофем, отиди на втори.

# 369
  • Мнения: 129
Мен ме извикаха чак на 8ми ден за започване на подготовка за ЗЕТ - днес ми беше прегледът. Също чак днес реално се обсъди, че нямам нужда от естрофем, въз основа на последните ми два цикъла, които проследявахме заради различни процедури (две ендометриални биопсии, хистероскопия). Аз малко се притеснявам, защото лигавицата ми днес беше 6… дано всичко е наред.

# 370
  • Мнения: 83
Здравейте, преди ЗЕТ, следи ли се TSH?
При започване на стимулацията февруари месец ТSH беше 2.

# 371
  • Мнения: 252
Добре е да се следи стойността, да. Важно е да не се вдига над 2.5, а ако е до 2 максимум, най-добре. Твоята стойност е ок засега.  Успех! Simple Smile

Здравейте, преди ЗЕТ, следи ли се TSH?
При започване на стимулацията февруари месец ТSH беше 2.

# 372
  • Мнения: 56
Здравейте дами, днес ми беше трансферът
И се случи нещо странно за мен - след изваждане на спекулума, усетих че изтече малко количество течност. (Да уточня - промивка не е правена) Въпросът ми е на някоя от вас случвало ли се е, нормално ли е и възможно ли е и ембриончето да е излезнало с течността 😕

На мен скоро се случи същото, без промивка. Имам същите съмнения като вас. Акушерката, която асистираше на доктора не знаеше къде точно да застане, къде да държи ехографа на корема ми, кой бутон да натисне.... Та докато се нагласи и доктора каза готова съм, т.е. поставила е ембрионите. След като извади спекулума усетих, че изтече малко течност. Това ми беше четвърти трансфер, на предните три не ми се е случвало. Направихте ли вече тест?

# 373
  • Мнения: 20
Здравейте, не знам дали ще е успокоение, но при мен при по-дълго стоене със спекулум винаги при изваждане изтича секрет, ако имате и по-обилен секрет покрай терапии за трансфера, мисля че си е нормално. Но да изпадне така нещо от матката ви, не е възможно, това не е вода, която изливат в празно пространство

# 374
  • Мнения: 382
Здравейте , след хиперстимулация и 2 дена на системи ми изписаха и 20 дена фраксипарин . Имам хомозигот на pai и хетеро на МТНFR.  Не разбирам защо след пункция ще ги поставям , някой случвало ли му се е . Попитах казаха че е за разреждане на кръвта и до там . Ще сме зет , но имах зверски болки и май ще изчакам 2 цикъла .

Общи условия

Активация на акаунт