Прогресивна мускулна дистрофия тип Дюшен

  • 160 300
  • 646
  •   1
Отговори
# 390
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Привет народе  Laughing ние се върнахме от поредния престой на Тузлата. Попаднахме на най-съвестния рехабилитатор които съм срещала някога.  bowuu  Преживяхме и едно силничко земетресение. То беше и първото за детето ми, но момчето е герой не се уплаши.newsm44.

Еми вие как сте? Чух снощи щяло да ви удави.

Новини някакви нямате ли? Темичката ни замряла и отплувала назад.
Хайде вие сте Wink

# 391
  • Мнения: 215
Защо  не се обади че сте до нас !
Тази вечер тръгваме за София уш   за2 дни -ще ходим на изследвания за татито .Иначе сме добре .

# 392
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Защо  не се обади че сте до нас !
Тази вечер тръгваме за София уш   за2 дни -ще ходим на изследвания за татито .Иначе сме добре .

Нали знам, че твоя Монк не понася кал та затова. Wink 
Дано изследванията излезат добри и проблемите останат зад гърба ви. Praynig

# 393
  • Мнения: 215
Благодаря за пожеланието и ние това изкаме.До този момент заключението е че объркана но пак е злокачествена .Важно е да се знае точно за начина на лечение но окончателно отговор ще имаме след 7-10 дни .то болница не е хубаво да си но Токуда няма нищо общо с останалите болници Ние си плащахме за 1 ден с иследванията ни излезе 625 лева Нямат пътека за левкимий
До скоро и поздрави от слънчев Добрич при нас е топло за разлика от студената и дъждовна София

# 394
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Еми  fingerscrossed за точно диагностициране на половинката. Та то си е част от правилното лечение.
Днес тук е студено. Чак сега слънцето проби през облака и светна, но няма да стопли предполагам.

Аз пък докато се рових из нета открих връзка между храненето, … 91;па, Антиоксид& … 72;ли, Коензим Q10 и стареенето на мускулите.






# 395
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета пускам линккъм темата за Вики в клюкарника. Знам, че там влизат много хора затова с Надя решихме да я пуснем там.  Надявам се да я видят и многото четящи тук и по този начин да успея да събера необходимата сума за септемврииската рехабилитация на детето. До сега по сметката му има 315лв.

# 396
  • Мнения: 90
Здравейте, бих изскала да задам въпрос и предварително се извинявам ако в темата вече е споменато, но не успях да прегледам всички страници. а въпросът ме е,  какви са симптомите на заболяването преди то да се е развило, т.е. преди да се стигне до обездвижване?
 

# 397
  • Мнения: 91
http://www.nmd-bg.com/index.php?option=com_content&task=view … id=1&Itemid=1
Здравейте mnd ! Мисля, че тук ще намерите полезна информация.Влезте и в блога.Аз съм майка на дете с ПМД, дано при вас всичко е наред искрено ви пожелавам Praynig
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=412943.0

# 398
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Тук може да направите справка кой болници приемат по КП децата ни за рехабилитация. Ако искате може да споделим опит от къде сме доволни и от къде не. Условия цени и т.н.  Peace

Отговора на РЗОК за прием по КП 236  Договор по КП 236 имат болниците в следните градове: Кюстендил, Сандански, В.Търново, Сливен, Момин проход, Враца, Плевен и Провадия.

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 19:23 от мамаРаче

# 399
  • Мнения: 90
Благодаря за информарията Nikalas. Моятя дъщеря няма такава диагноза. Просто се поинтересувах от симптомите, защото дъщеря ми има много чести болки в краката, а понякога и ръцете, особенно вечер, когато е уморена.

# 400
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Благодаря за информарията Nikalas. Моятя дъщеря няма такава диагноза. Просто се поинтересувах от симптомите, защото дъщеря ми има много чести болки в краката, а понякога и ръцете, особенно вечер, когато е уморена.

можело е да се поразровите в темата и да прочетете, че дъщеря ви не може да е с това генетично увреждане. Не се заяждам просто бъркате в раните на всички ни. Най-вероятно това при дъщеря ви е от растежа. Направете си консултация с джипито преди сама да поставяте такива страшни диагнози.


А аз попаднах на това  не нещо ново , но пък може и да излезе нещо непрочетено  Wink

# 401
  • Мнения: 1 271
Благодаря за информарията Nikalas. Моятя дъщеря няма такава диагноза. Просто се поинтересувах от симптомите, защото дъщеря ми има много чести болки в краката, а понякога и ръцете, особенно вечер, когато е уморена.

можело е да се поразровите в темата и да прочетете, че дъщеря ви не може да е с това генетично увреждане. Не се заяждам просто бъркате в раните на всички ни. Най-вероятно това при дъщеря ви е от растежа. Направете си консултация с джипито преди сама да поставяте такива страшни диагнози.

mnd аз по-скоро бих те посъветвала да прочетеш в Юношески артрит отколкото в Дюшен (това е заболяване само при момчета), защото при артрита има болки, а може и мама Раче да е права - просто да е от растежа.

# 402
  • Мнения: 91
Благодаря Раче, информацията не е нова , но е много полезна.Ако ходите на Тузлата обадете се ! Аз се отказах от рехабилитация през септември, обадих се в социалните и ми казаха , до края на месеца няма да ни преведат парите и после не се знае.

# 403
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Почти е сигурно, че ще ходим септември. За обаждене не ти обещавам. Отиваме с автобуса, ако се върнем с кола може и да стане. Wink

# 404
  • Мнения: 90
Мама Раче много съжелявам, за неудобствата, които съм създала с въпроса си. И в дрги форуми също съм търсила, но досега нямам конкретен резултат. И тъй като проблемът ни продължава от години се интересувах, дали нещо подобно е познато като симптоми. Още веднъш много съжалявам. Колкото до диагнозата, аз не поставям никаква диагноза. На дъщеря ми от години и правят изследвания и винаги се успокоявам, когато поредното заболявание е отхвърлено. От друга страна ми се къса сърцето при поредния пристъп, виждайки детето ми да се привива от болки, които никога не отшумяват от самосебе си без болкоуспокояващо.
Благодаря и на Кунето за идейте, дълго време и ние се надявахме да са разтежни болко, но лекарите смятат, че симптомите не съвпадат, тъй като при нас болките продължават от години и са постояни, а не в определени периоди на израстване. За Артрит също ни бяха правени изледвания, но са отрицателни. Вчера ни взеха проби за поредните изследвания, ще проверват две заболявания:   Morbus Charcot-Marie-Tooth (съжалям, че е на латиница, но незнам как точно е на български) и Диабет ТипII. Така, че отново сме в очакване на резултати.
Благодаря за помоща и се извинявам за проблема, който съм създала с въпроса си

Общи условия

Активация на акаунт