Моите любими торти! - 4

  • 54 216
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Мале, Зори страхотна е шапката. Абе, който го може, може го няма спор. Страшни сте за пореден път го казвам, но е истина   bouquet
Evjeni  Peace

# 211
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Страхотна торта Браво Зори  bouquet
Имам една питанка къде във Варна  мога да си купя сладкарски бои и силиконови форми ? Предварително Благодаря  bouquet  bouquet

# 212
  • Мнения: 818
Сладкарски бои има на ул."Бьлгарски орел"/мисля,че беше №8/

# 213
  • Мнения: 1 116
Тане, благодаря много за идеята. Аз също имам някаква оформена вече такава, но проблема ми е, че не мога да си намеря накрайник за треволяка. Пробвах с преса за чесън, както Танитта май предложи, но дупките са много широки и не се получава добре, направо салами излизат  Laughing. РД на скъпото е към средата на март и до тогава се надявам да изкочи от някъде, ако ли пък не, ще бъде без трева, айде голям праз.
Зори, ако проблема е в дупките, просто потърси преса с по-малки дупчици. Ако искаш ми пиши на лични, ще ти изпратя специален накрайник, до март се надявам да си го получиш.

Зори, Evjeni страхотни са ви тортите, свекървите сигурно много се гордеят с вас!

Ето я моята вчерашна торта. Пълнежа вътре е мус от кафе и шоколад.


Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 04:06 от Tannita

# 214
  • Мнения: 2 099
Tannita направо ме шашна, това вече е нещо наистина уникално.  coolcool

# 215
  • Мнения: 1 708
Една приятелка взе шофьорска книжка и аз и направих тази тортичка:



# 216
  • Мнения: 863
Tannita,е те такава торта няма,честно #Crazy #Crazy #Crazy
оставам безмълвна Crazy

# 217
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Tannita, направо съм възхитена!  Flowers Bouquet

# 218
  • Мнения: 1 341
Танита, тортата е супер украсена.С формички ли прави украсата? Акакнаправи дръжката?

# 219
  • Мнения: 11 550
Танита,нямам думи просто....Сподели по-подробно как приготви пълнежа.  Grinning

# 220
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,
 аз направо не смея да се включа в темичката ви, че то това вашето си е направо висш пилотаж в сладкарството. Но имах повод и направих ето тази торта...  
Дара и аз снощи правих една торта с кремове със сметана и пр. Кремовете станаха много вкусни и лесни за приготвяне, но трябва да се подържи тортата в хладилника поне за 2-3 часа. Даже можеш да използваш шоколадовия ганаш и за окраса с шприц, но определено трябва да си направиш доста по-голямо количесто /тортата е ниска като торта Гараш и е вероятно за 20-22см. форма, тъй като аз правих двойна доза за моята от 26см./ и да го изчакаш да стегне в хладилника.
Ето ти линка, става дума за Шоколадово-Карамелената торта
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=320.msg4218;topicseen
Дано съм ти помогнала, но аз като новак се справих от раз и то много добре с кремовете.

Ами нищо не стана,  Sad най-вече ганаша, не можa да стегне и го ядохме с лъжиците. Карамелът хрупаше, но може би защото ванилията ми беше ванилена захар и не е могла да се разтопи. Но защо ганаша не стегна?  newsm78
Танита.....   Shocked  Crazy  Shocked



# 221
  • Мнения: 2 099
gery_to много съжалявам, че не ти е станала тортата, но при мен всичко беше много добре.
Оставихте ли я за няколко часа в хладилника? Аз моята я правих вечерта, точно според указанията на рецептата, ганаша наистина не беше стегнал добре след 2 часа, но на сутринта си беше съвсем твърд, даже имах проблем с отлепянето и от формата, та си помагах с нож.
Ето и моят резултат.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 257
mimival супер апетитно ми изглежда това парче.
sneji_ много готина идея да подариш на приятелката си торта,а ключета за возилото има ли  Laughing
А за тортата на Tannita нямам думи........ smile3501

# 223
Олеее,пак сте правили всички разкошни торти!Доста съм изпуснала. #CrazyМоже ли някой да ми препоръча някоя българска книга за украси на торти?Вчера се рових в интернет магазините,но не можах да намеря нищо за украси. Thinking

# 224
  • Мнения: 491
Tanita, ако измайсторя такава торта бих участвала в някой конкурс с нея! Браво!
И незнам как бих я разрязала - сърце няма да ми даде!

Общи условия

Активация на акаунт