Частна детска ясла в София

  • 193 005
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 102
Не се засягай,alabalaportokala.  bouquet
Не съм и помислила,че имаш някаква цел.Просто наистина си задавам тези въпроси,въпреки че вече съм направила своя избор за моето дете.

# 226
  • Мнения: 3 506
Искам да напиша моите впечатления за  детската градина "Ново поколение"...
Сигурно ще разбуня духовете с тази информация, но според мен това трябва да се знае...

Ynad, доста тенденциозно написано. Май целта ти не е била да добиеш впечатление, а да си затвърдиш отрицателната нагласа. Не виждам финансирането какво общо има с обучението на децата. И ако директорката е намерила начин n години да работи с такса 180 лв. при положение, че навсякъде другаде таксите са над 250 лв., това само и прави чест. Това, че парите се получават от християнска фондация, не означава, че децата по цял ден се занимават с вероучение. Директорката ти е обяснила нещата съвсем точно - имам достатъчно лични впечатления от обучението, за да го твърдя.

Цитатите от сайта на IN Network също са доста тенденциозни. Там пише така:

ДГ Ново поколение е ЧАСТНА детска градина, разположена в София, България, лицензирана от официалните власти. Визията и е да подсигурява качествени християнски грижи на българските деца" (*което не значи вероучение). Целите включват да се увеличи броят на децата (*отново - какво ненормално има тук?) - и да се предостави модел на други подобни институции (*не бих имала нищо против в повече детски градини да са по-любезни с децата, например).

Някои факти, посочени там, са малко неточни (напр. това за салама), но статията няма претенции да е ползвала официални статистики (отделно, че е от средата на 2005 год.), напротив - има препратка към The World Fact Book на CIA.

Това, че на директорката не и станало приятно, че я разпитвате - нормално - не е длъжна на всеки срещнат да обяснява как се финансира, нали? Това е въпрос на добра воля, когато става въпрос за частна институция. Все пак не е никаква тайна - във фоайето има поне две грамоти от християнски институции, пожелаващи на градината да продължава в същия дух.

Не твърдя, че това е перфектната детска градина, но да се отхвърля само заради името и/или заради това, че е спонсорирана от християни, категорично не съм съгласна  Peace

# 227
  Научих за "Мила"от тук.Уговорих се със собственичката да посетим и разгледаме забавачката.

Няколко неща не ми се понравиха:

Външната врата на къщата беше отключена,а децата играеха навън.

Помещението беше изключително малко и не функционално за броя на децата/20 на брой /Не ми хареса,че това е единственото помещение за игра,хранене и сън.

Приготвянето на храната става на място,което принципно е преимущество ако заведението е ДГ,т.е. подлежи на санитарна проверка,но не и в конкретния случай.

Имаше много хремави деца.
Собственичката ми сподели,че за децата се грижи не педагогически персонал,заниманията провежда само тя,която е логопед по професия.Чудно ми е как при толкова смесени възрасти? Thinking

Най не ми допадна,че децата от новата учебна година до обяд няма да играят,защото ще"учат"..И бебетата също Shocked
Не използват позитивни методи при възпитанието им.След седмица посещение "трябва да свикват"с правилата. Иначе се наказват до стената  Shocked

Малките деца плачеха,което е нормално ,но за 15мин не видях никоя от четирите жени да ги успокои.Стояха си на пейките и чинно им подвикваха да спрат. Naughty

Честно казано не ми допадна федфебелският  поглед на собственичката върху нещата.
Иначе таксата е повече от приемлива  Simple Smile

Интересно е как точно си разтълкувала нещата, които са ти казали и показали!
Разбира се, имаш си право на мнение, може би просто държим на различни неща в детеотглеждането.
Това, което ще напиша сега няма за цел да промени твоето мнение или да поражда какъвто и да е било друг конфликт, просто искам да изясня някои факти, тъй като имам повече опит по въпроса и знам какво стои зад обясненията на собственичката и това, което си видяла.

Подчертавам: нямам за цел да убеждавам някого.
Всеки сам си знае на какво държи.

Ама си обичаме детската градина, а някои неща, казани от anhesa, просто не са верни.
Други пък са.
Като това, че помещението е малко, например.
Мога да разсъждавам много на тази тема... така е, идеална ситуация няма!!!
Но!
Отношението към децата е най - хубавото!!!!
Защо, как... много е дълго, писала съм вече за това.

Само да поясня по въпроса за ученето.
Значи всеки ден след закуска децата имат занимания, така е или поне би трябвало да е във всяка детска, дори в яслите.
Първо имат общо занимание, пеят песнички и др. - по този начин, чрез повторение и по - малките научават нещата.
Който иска пее, танцува. Който не иска - не.
Въпросът е, че този ритуал се повтаря всеки ден - така децата се приучават към навици и др.
После - заниманията стават индивидуални.
Естествено, малките, като им писне, се разхождат и си играят - а собственичката работи с всяко дете поотделно, в зависимост от възрастта.
Присъствала съм на занимания - спокойно, естествено протичат нещата, децата усмихнати...
И много неща научихме за една година.
Представям си пък да не учехме?!
Тогава би имало повече недоволни родители.

Извивявам се на всички, които не се интересуват от темата за дългите писания.   bouquet
Но пък, който не се интересува, няма да чете, нали?!?!  Wink Wink Wink

# 228

Външната врата на къщата беше отключена,а децата играеха навън.


Външната врата е отключена, но децата не играят около нея, а в заграден вътрешен двор под постоянно наблюдение.

# 229
  • Мнения: 450
alabalaportokala ,много ми е приятно да чета подробности за детската забавачка,защото нали  именно затова сме тук-да споделяме и да намерим най-желания вариант за нашите деца  Peace   bouquet

За `Мила` съм желаеща отдавна,но засега финансово дори и нея не можем да си позволим Cry Не губя надежда Simple Smile и в момента ,в който си поемем въздух -само да има свободно място - бонбона ни отива на учение там:)
Според мен е предимство,че има по-голема деца-така по-бързо ще напредват малчуганите ни;) а и като знам какъв фен на каките е сина ми  Joy обучението ще е песен;)

# 230
  • Мнения: 102
Хайде и аз за пореден път да споделя своето разочарование!
 #2gunfireЗаписала съм дъщеря си от септември в ЧДГ Марита(Мария Магдалена) с такса 420 лв.Когато давах капарото директорката ми обясни,че за най-малките ще има 100 кв.м помещение с ламинат,отделно помещение за спане,много играчки и перфектна хигиена.
Днес отидох да видя вече готовото помещение,което беше следното- приземен етаж,тип мазе.Преди да  влезеш тъмно,виждаш грозните тръби на блока,прозорците в помещението не са цели,а малки.Няма отделно спално помещение,самата стая не е голяма и просторна за игра,и е с плочки.Играчките са малко и некачествени,да не говорим че влязохме с обувките,както и всички останали!!! ooooh!
 #Cussing out
Пак съм на изходна позиция,ще си взема капарото и мисля друг вариант,който да е около Борово,не искам детето ми да пътува до Драгалевци и Бояна всеки ден.

Толкова съм разочарована,че не мога да намеря повече думи. Sick Sick Sick

# 231
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
alabalaportokala,сама си го казала-имаме различен поглед и приоритети.
 И тук темата е за обмяна на мнения..моето е такова.. Peace

# 232
Maria St., първо таксата е 250 лева. На нас толкова ни поискаха. Второ, аз нямам нищо против християнските ценности, но според мен умишлено се заобикаля връзката с евангелистката църква и това не ми харесва. Според мен родителите трябва да са наясно.  Що се отнася до информацията, която съм дала за IN Network, то фактитe, изложени от мен са  абсолютно точни и за целите свързани с детската градина и за цените на салама. Естествено цитирала съм избирателно, който иска ще влезе в сайта и ще прочете, каквото го интересува.
Аз не съм отхвърлила градината заради името или начина на финансиране. Ако трябва да съм искрена това е нещо, което интересува мъжа ми повече. Моите причини са много по-елементарни.
1. Таксата е по-висока отколкото очаквах.
2. Дворът е малък.
3. Помещението, където децата ще прекарват по-голямата част от времето е малко, на последния етаж е и  поне на мен ми се стори тъмно.
4. Засега няма места.
Целта на този форум е да се обменят мнения и аз смятам, че трябва да споделя своето.

# 233
alabalaportokala ,много ми е приятно да чета подробности за детската забавачка,защото нали  именно затова сме тук-да споделяме и да намерим най-желания вариант за нашите деца  Peace   bouquet
Така де... аз затова и писах... ама понеже много писах... е хубаво да знам, че споделеният ми опит е полезен на някого! smile3525

alabalaportokala,сама си го казала-имаме различен поглед и приоритети.
 И тук темата е за обмяна на мнения..моето е такова.. Peace
newsm10

# 234
  • Мнения: 2 214
Записвам се да следя темата, че май частната ясла е единствен вариант за нас...
Момичета, много ви бладогаря за информацията и споделените впечатления  Hug

# 235
  • Мнения: 3 506
Maria St., първо таксата е 250 лева. На нас толкова ни поискаха. Второ, аз нямам нищо против християнските ценности, но според мен умишлено се заобикаля връзката с евангелистката църква и това не ми харесва. Според мен родителите трябва да са наясно. 

Да, от май или юни месец тази година таксата е 250 лв за съжаление. Явно финансирането, което толкова тормози някои хора, е намаляло или е приключило или просто вече е недостатъчно Wink

Що се касае до фактите за IN Network, не казвам, че са неточни, а че са цитирани тенденциозно.

Връзката с евангелската църква не се крие, напротив - рекламира се. Фактът, че всички първо от това се интересуват, дори тези, които за пръв път чуват за градината, би трябвало да говори достатъчно по въпроса.

Нещата, които си изброила в точки 2, 3 и 4 са така. Отново за съжаление. Не е перфектната детска градина... Но ако намериш място, което да няма въпросните недостатъци или още по-големи такива И таксата да е до 250 лв. (за 180 изобщо няма да си правя устата, знам, че е невъзможно), подшушни го и на мен, моля. Молбата ми е искрена.

# 236
Вчера бях в ясла Пинокио в Белите брези.
Има едно детенце на годинка което не ходи - и се движеше около една масичка.
Там обаче за извеждане навън имат само планове - държат си ги в един апартамент 8 деца.

Това ще да е било племенничката ми!  Grinning Моята красавица също ходи в Пинокио, беше на годинка и половина когато тръгнахме октомври месец 2006.

Още сме там и аз съм мноооого доволна... От месец насам вече ги и извеждат, имат си вече нарочна "леличка" за разходките - е, вдигнаха се и цените малко..

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Ужасно!
То ако не се извеждат децата, какво му е хубавото на градината? На мен това ми хареса в нашата, че и зимата и лятото ги извеждат, че даже и по два пъти. Ако ги държаха затворени, определено щях да се насоча към друго заведение.
Но критериите на всеки са различни. Simple Smile

# 238
да подръпна темата с яслите
Имам въпрос: записал ли е някой детето си в Частна детска градина/ясла "ЛиДи"- кв.Бояна?
И ако на някой детето вече е посещавало градината, какви са отзивите?
Аз като че ли в крайна сметка ще запиша Влади там от 01.09
такса- 400 лв. без транспорт, плаща се месец за месец, засега  малката група са около 12 деца Shocked, множко ми се виждат.


И ние май ще се записваме там от 01.09 за малката група...ама казаха, че таксата е 450лв????, за транспорт - още 150лв.  Thinking

# 239
Ужасно!
То ако не се извеждат децата, какво му е хубавото на градината? На мен това ми хареса в нашата, че и зимата и лятото ги извеждат, че даже и по два пъти. Ако ги държаха затворени, определено щях да се насоча към друго заведение.
Но критериите на всеки са различни. Simple Smile

Права си за критериите...проблема с разходките го разрешихме много лесно...ходим и се връщаме пеша от градина и зиме и лете...събираме камъчета, учим се да пресичаме, даже пазаруваме. Вярно е че плащам някой друг да ми гледа детенце, ама пък не виждам как ще е най-важно те ми свършат работа, която хем мога сама, хем доставя удоволствие - нали така и така трябва да отидем, да се приберем...

Но пък бебчо не ми се е връщала подсечена, не сме отсъствали дори един ден по болест - нито пък за затваряли градината защото другите деца са болни....

...критерии

Общи условия

Активация на акаунт