Детското хранене по света

  • 5 675
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 238
Цитат
а дребния не иска нищо да яде, а пък ако отидем ж Бъргър Кинг яде с такъв апетит, ще кажеш съм го държала 100 години гладен!

Еми харесало му е в Бургер Кинг. То те май направо са като краста тия заведения. А храната им е толкова отвратителна че нямам думи. Мразя МакДоналдс и всички останали подобия. Sick Sick Sick Sick За това и Оливия не я водя на такива места. Тук във Франция обаче влязохме в един МакДоналдс и то защото видях, че има и обикновенна зелена салата. Купих едно детско меню на Оли. Тя не беше виждала такова нещо досега. Грабна играчката, хапна само някой пържен картоф, изпи си йогурта и това беше.Останалото го излапа баща и. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Значи ако и вие не посещавате такива заведения няма как и малкия да се научи.

# 31
  • Мнения: 7 605
Айде щом ти хареса скумрията ще ти кажа и друг "специалитет" с нея. Значи като отворят консервата, намачкват рибата с доматения сос и я смесват с майонеза. После всичко това си го мазват на филийката черен хляб и Бон апетито!  chef  chef  chef  chef

 Sick Как го ядат това пък???

# 32
  • Мнения: 7 091
Цитат
а дребния не иска нищо да яде, а пък ако отидем ж Бъргър Кинг яде с такъв апетит, ще кажеш съм го държала 100 години гладен!

Еми харесало му е в Бургер Кинг. То те май направо са като краста тия заведения. А храната им е толкова отвратителна че нямам думи. Мразя МакДоналдс и всички останали подобия. Sick Sick Sick Sick За това и Оливия не я водя на такива места. Тук във Франция обаче влязохме в един МакДоналдс и то защото видях, че има и обикновенна зелена салата. Купих едно детско меню на Оли. Тя не беше виждала такова нещо досега. Грабна играчката, хапна само някой пържен картоф, изпи си йогурта и това беше.Останалото го излапа баща и. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Значи ако и вие не посещавате такива заведения няма как и малкия да се научи.


Ами понеже едната лаборатория за изследвания е с/у споменатия Кинг Simple Smile и докато ме чакали с тати минали оттам, иначе не ходим въобще, но аз бях потресена, че при всичкото ми готвене в къщи яде нещо такова с апетит!  Sick

# 33
  • Мнения: 1 909
 Аз съм решила като имам деца да не им давам сладки неща, чипсове и въобще боклушки храни, защото нямат никаква хранителна стойност. Но дали може да се постигне това в дейсвителност? Вие ако сте със същите намерения, успявате ли?


Цитат
Моите наблюдения са, че в България е много по-трудно да се постигне това - винаги се намира някоя баба, съседка или друга майка с ядящо пътйом детенце да предложи нещо неподходящо в най-неподходящия момент. Децата си падат по сладки работи и колкото и да се опитва човек да не ги изкушава, все в някой момент ги откриват, та не може съвсем без тях да се мине, но въпроса е да не им се разрешава да свикнат да хапват всякакви глупости по всяко време.
Наскоро бях ужасена,че от детската градина им бяха дали някакви играчки  пълни с бонбони, точно преди да се приберат за обяд. За щастие нашия младеж ги държеше в ръка, пита  и разбра, че ще може да ги изяде за десерт (а после ги забрави)

# 34
  • Мнения: 934
Ами, ние ядем следното:
закуската е или сириъл с кисело мляко (за съжаление не мога да се наложа за най-здравословните, дето са и без захар, но поне не е от най-страшните) или паста или кус-кус със сирене и масло; а най-обичаме палачинки, но правим по веднъж седмично, през уикенда. Яде ги без нищо, в повечето случаи изяжда готовите докато правя нови, така че аз като свърша, и те са свършили  Laughing
Обяд и някаква междинна закуска правя за училище - ми сандвичи, к'во друго. И нещо плод или зеленчук задължително.
Като се прибере към 2-3, някакъв вид топла храна (пак проядохме супи!). Разни работи като пълнени чушки, мусака, понякога пица; може и плодове, зеленчуци.
Вечер измислям нещо - или което остане от обяда, или нещо набързо. Днес каза, че за вечеря иска закуска (демек сириъл).
В Англия бях забелязала, че има два основни типа хранещи се: такива, които ядат предимно полуфабрикати, купени полуготови замразени и бутнати в микровълновата печка, или изпържени във фритюрник, и такива, които държат всичко да е биологично чисто, домашно и пълноценно, и изпадат в нервна криза при мисълта, че детето им някога може да влезе в МакДоналдс. Майтапа настрана, има и много по средата. Международната кухня е популярна, вкл. и за деца - италианска, индийска, китайска и к'ва ли не още.
В Дубай, където сме в момента, май всеки си храни децата според това откъде идва, но май всички изпитват слабост към веригите за бързо хранене Wink

Общи условия

Активация на акаунт