Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 22 405
  • 472
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 97
Привет, момичета! Бях на първичен преглед при Калчев, насрочи ми за края на юли хистероскопия с имунологична биопсия. Като изследвания - антифосфолипидни тела за мен, а за мъжа ми спермограма като не е уточнявал каква точно. Каза ми да направя и консултация с доц Михайлова, това обаче не разбрах след като излезе резултата от антифосфолипидните тела или този от биопсията... Някоя със същите стъпки да е разбрала по-добре от мен? Grinning Изобщо доста ошашкана бях на първия преглед..

# 61
  • Мнения: 2 632
Консултацията е след биопсията. 🍀Успех!

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.
Някой правил ли е  "Стимулация на овулацията с СС" при д-р Калчев? Това ми е следващата стъпка и се чудя дали се започва с медикаменти от началото на цикъла, защото се опитвам да планувам малка почивка.
Мерси

Здрасти Ванила,

Преди няколко дни излязоха и моите резултати от микробиома при Калчев и аз имам същия вирус, аз доста се стреснах от наличието му, но това, което четох е, че се пренася често по слюнков път, може да се появи още в детска възраст и след това да остане латентен. Доколкото разбирам има малко изследвания по темата все още.
 Знаете ли дали след това е нужно отново да се прави хистероскопия за да се разбере дали лечението и терапията са дали резултат?

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 21:07 от Reinar_Moralis

# 63
  • Мнения: 571

Здрасти Ванила,

Преди няколко дни излязоха и моите резултати от микробиома при Калчев и аз имам същия вирус, изписа ми Флажил, аз доста се стреснах от наличието му, но това, което четох е, че се пренася често по слюнков път, може да се появи още в детска възраст и след това да остане латентен. Доколкото разбирам има малко изследвания по темата все още.
 Знаете ли дали след това е нужно отново да се прави хистероскопия за да се разбере дали лечението и терапията са дали резултат?

Здравей, какво точно пише на твоето изследване? При мен е "открива се" срещу HHV 7.

Терапията ми е с Валтрекс два пъти на ден за 7 дни. Ако не забременея, трябва да повторя лечението още един път. Ако и тогава не стане, планувам да пусна Fertility test в Геника. При него се изследва менструална кръв и пак излиза резултат за херпесите.

Чудя се защо терапията ни е различна. Имаш ли идея?

# 64
  • Мнения: 97
Здравейте, отново. На някоя от вас докторът стимулирал ли е овулацията с Летрозол и ако да - какъв точно? На пазара има много видове (зентива, нео, нуклеус) и фармацевката не знае какъв да ми поръча точно, не са и зареждали досега. Има ли изобщо някакво значение? Да поясня на рецептата пише само Летрозол

# 65
  • Мнения: 2 632
Най - добре се обади и питай, щом има различни видове явно има значение. Днес Цвети беше там др Калчев е отпуска.

# 66
  • Мнения: 10
Здравей, какво точно пише на твоето изследване? При мен е "открива се" срещу HHV 7.

Терапията ми е с Валтрекс два пъти на ден за 7 дни. Ако не забременея, трябва да повторя лечението още един път. Ако и тогава не стане, планувам да пусна Fertility test в Геника. При него се изследва менструална кръв и пак излиза резултат за херпесите.

Чудя се защо терапията ни е различна. Имаш ли идея?

Извинявай Ванила, подвела съм те. Флажила ми е за някакви бактерийки открити в матката.

И при мен срещу HHV 7 пише същото и аз имам изписан Валтрекс на същата схема, като директно ми казаха да го пия и следващия месец още една седмица.
Решението с теста за фертилност е добър избор, благодаря за информацията, ще го пробвам! Надявам се, че всичко ще е наред и при теб!

# 67
  • Мнения: 133
Здравейте, включвам се в темата с малко по-различен въпрос. След мисед аборт започнах да ходя на прегледи при д-р Чучумишев и обмислям да остана при него за следене на бременност евентуално, с раждането да е в Надеждв( Дай боже да стигна до финала) Някой може ли да сподели мнение за следене на бременност в медицинския център?

# 68
  • Мнения: 69
Здравейте!
Бях на преглед при д-р Калчев и останах приятно изненадана от него. Досега където съм ходила никой не знаеше имам ли СПКЯ или нямам, ановулаторен цикъл или не, но както и да е.
След прегледа при него ми се изясни абсолютно всичко, а да не говорим за космическата апаратура. Заслужава си определено и съм сигурна, че като специалист е перфектен, до момента никой не ми е казвал например, че единия яйчник е зад матката.
Въпросът ми към вас мили момичета е следния:
Правили ли са ви тест за проходимост на тръбите с пяна и как минава тази процедура? Как ви подготвиха? Правиха ли ви микробиология за да проверят дали има инфекция преди процедурата? Тъй като където и да прочетох пишеше че трябва да се направи, но на мен не ми казаха. А се притеснявам.
Също ми спомена за “голяма” артерия на матката. Не съм сигурна дали така я нарече, но е притеснителна.
И ми препоръча изследване за тромбофилия в Бодимед на които не съм фен. Вие ако сте правили къде ви е казвал да правите и къде сте го направили?
Благодаря ви!

# 69
  • Мнения: 2 632
Аз правих проверката с пяна около 400лв, струва не ми правиха микробиология не боли усещах гъделичкане от самото вещество. Но ме боля от слагането на спекулума може би защото бях стегната от притеснение. Вземи си флашка и промивка с бигванеле преди процедурата. Успех. 👌

# 70
  • Мнения: 10
Здравейте!
Бях на преглед при д-р Калчев и останах приятно изненадана от него. Досега където съм ходила никой не знаеше имам ли СПКЯ или нямам, ановулаторен цикъл или не, но както и да е.
След прегледа при него ми се изясни абсолютно всичко, а да не говорим за космическата апаратура. Заслужава си определено и съм сигурна, че като специалист е перфектен, до момента никой не ми е казвал например, че единия яйчник е зад матката.
Въпросът ми към вас мили момичета е следния:
Правили ли са ви тест за проходимост на тръбите с пяна и как минава тази процедура? Как ви подготвиха? Правиха ли ви микробиология за да проверят дали има инфекция преди процедурата? Тъй като където и да прочетох пишеше че трябва да се направи, но на мен не ми казаха. А се притеснявам.
Също ми спомена за “голяма” артерия на матката. Не съм сигурна дали така я нарече, но е притеснителна.
И ми препоръча изследване за тромбофилия в Бодимед на които не съм фен. Вие ако сте правили къде ви е казвал да правите и къде сте го направили?
Благодаря ви!

Здрасти, аз минах през абсолютно всички процедури при Калчев, които ти изброи, проверка на тръбите, микробиом (като това беше в рамките на офис хестероскопия - взима се първо микробиом и после се проверяват тръбите); на мен ми взе биопсия от матката, защото лигавицата беше удебелена и трябваше да се провери каква е причината за това, може при теб да няма такова наблюдение.

Самата процедура не ми се стори болезнена, единствено усещах дискомфорт от идеята, че нещо там долу се случва. Но се стараех да мисля за други неща и мина бързо. Екипът беше много внимателен и ме предразположиха да се чувстам спокойна. Ще ти дадат инстукции какво да приемаш и как да си направиш промивки преди това.

На мен също ми каза да правя изследване за тромбофилия в Бодимед, така и направих, не съм имала проблеми. Резултатите бяха очаквани и бих казала добри. Предполагам, че ги препоръчва на всички пациентки.

Говорейки за апаратурата на Калчев, смятате ли че е достатъчно добра и ако има разлики в това какво той ви казва по отношение на кисти на яйчниците и какво казват тези от Щерев, на кого би следвало да се има повече доверие? Имате ли наблюдения?

# 71
  • Мнения: 15
Ходих при Калчев след мисед (който беше след две успешни бременности, настъпили от първия месец опити).
След кюртажа обаче бременност не настъпваше и затова ходих при него.
Откри ми истмоцелето. Съмняваше се то да е причината, но не изключваше и тази вероятност.
Аз държах да ми направи хистероскопия, за да види дали не са станали някакви поражения в матката след кюртажа. Също така, ако продължавах да не мога да забременея, планирах той да ми коригира истмоцелето.

В един момент се изморих и спрях да ходя при него. След няколко месеца забременях естествено. Така че да, нещата се наредиха, макар и не благодарение на него. Но аз оставам само с положителни впечатления.
знаехте ли колко е голямо истмоцелето ви?

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 6 076
Ходих при Калчев след мисед (който беше след две успешни бременности, настъпили от първия месец опити).
След кюртажа обаче бременност не настъпваше и затова ходих при него.
Откри ми истмоцелето. Съмняваше се то да е причината, но не изключваше и тази вероятност.
Аз държах да ми направи хистероскопия, за да види дали не са станали някакви поражения в матката след кюртажа. Също така, ако продължавах да не мога да забременея, планирах той да ми коригира истмоцелето.

В един момент се изморих и спрях да ходя при него. След няколко месеца забременях естествено. Така че да, нещата се наредиха, макар и не благодарение на него. Но аз оставам само с положителни впечатления.
знаехте ли колко е голямо истмоцелето ви?
Не си спомням да сме обсъждали размер. На листа пише само "Наличие на ниша в маточната кухина".

# 73
  • Мнения: 69
Здравейте!
Бях на преглед при д-р Калчев и останах приятно изненадана от него. Досега където съм ходила никой не знаеше имам ли СПКЯ или нямам, ановулаторен цикъл или не, но както и да е.
След прегледа при него ми се изясни абсолютно всичко, а да не говорим за космическата апаратура. Заслужава си определено и съм сигурна, че като специалист е перфектен, до момента никой не ми е казвал например, че единия яйчник е зад матката.
Въпросът ми към вас мили момичета е следния:
Правили ли са ви тест за проходимост на тръбите с пяна и как минава тази процедура? Как ви подготвиха? Правиха ли ви микробиология за да проверят дали има инфекция преди процедурата? Тъй като където и да прочетох пишеше че трябва да се направи, но на мен не ми казаха. А се притеснявам.
Също ми спомена за “голяма” артерия на матката. Не съм сигурна дали така я нарече, но е притеснителна.
И ми препоръча изследване за тромбофилия в Бодимед на които не съм фен. Вие ако сте правили къде ви е казвал да правите и къде сте го направили?
Благодаря ви!

Здрасти, аз минах през абсолютно всички процедури при Калчев, които ти изброи, проверка на тръбите, микробиом (като това беше в рамките на офис хестероскопия - взима се първо микробиом и после се проверяват тръбите); на мен ми взе биопсия от матката, защото лигавицата беше удебелена и трябваше да се провери каква е причината за това, може при теб да няма такова наблюдение.

Самата процедура не ми се стори болезнена, единствено усещах дискомфорт от идеята, че нещо там долу се случва. Но се стараех да мисля за други неща и мина бързо. Екипът беше много внимателен и ме предразположиха да се чувстам спокойна. Ще ти дадат инстукции какво да приемаш и как да си направиш промивки преди това.

На мен също ми каза да правя изследване за тромбофилия в Бодимед, така и направих, не съм имала проблеми. Резултатите бяха очаквани и бих казала добри. Предполагам, че ги препоръчва на всички пациентки.

Говорейки за апаратурата на Калчев, смятате ли че е достатъчно добра и ако има разлики в това какво той ви казва по отношение на кисти на яйчниците и какво казват тези от Щерев, на кого би следвало да се има повече доверие? Имате ли наблюдения?



Благодаря За информацията!
Може ли да ми кажете каква е процедурата с промивката? Не ми беше обяснено.
А относно Щерев, в сравнение с апаратурата при д-р Калчев бих избрала д-р Калчев и като специалист и за апаратуратс. Аз съм ходила в Щерев при репродуктивен специалист и съм доволна, апаратурата изглеждаше добра, но не ми е провеждан толкова подробен преглед и заради това повече вярвам на д-р Калчев.

# 74
  • Мнения: 10
Здравейте!
Бях на преглед при д-р Калчев и останах приятно изненадана от него. Досега където съм ходила никой не знаеше имам ли СПКЯ или нямам, ановулаторен цикъл или не, но както и да е.
След прегледа при него ми се изясни абсолютно всичко, а да не говорим за космическата апаратура. Заслужава си определено и съм сигурна, че като специалист е перфектен, до момента никой не ми е казвал например, че единия яйчник е зад матката.
Въпросът ми към вас мили момичета е следния:
Правили ли са ви тест за проходимост на тръбите с пяна и как минава тази процедура? Как ви подготвиха? Правиха ли ви микробиология за да проверят дали има инфекция преди процедурата? Тъй като където и да прочетох пишеше че трябва да се направи, но на мен не ми казаха. А се притеснявам.
Също ми спомена за “голяма” артерия на матката. Не съм сигурна дали така я нарече, но е притеснителна.
И ми препоръча изследване за тромбофилия в Бодимед на които не съм фен. Вие ако сте правили къде ви е казвал да правите и къде сте го направили?
Благодаря ви!

Здрасти, аз минах през абсолютно всички процедури при Калчев, които ти изброи, проверка на тръбите, микробиом (като това беше в рамките на офис хестероскопия - взима се първо микробиом и после се проверяват тръбите); на мен ми взе биопсия от матката, защото лигавицата беше удебелена и трябваше да се провери каква е причината за това, може при теб да няма такова наблюдение.

Самата процедура не ми се стори болезнена, единствено усещах дискомфорт от идеята, че нещо там долу се случва. Но се стараех да мисля за други неща и мина бързо. Екипът беше много внимателен и ме предразположиха да се чувстам спокойна. Ще ти дадат инстукции какво да приемаш и как да си направиш промивки преди това.

На мен също ми каза да правя изследване за тромбофилия в Бодимед, така и направих, не съм имала проблеми. Резултатите бяха очаквани и бих казала добри. Предполагам, че ги препоръчва на всички пациентки.

Говорейки за апаратурата на Калчев, смятате ли че е достатъчно добра и ако има разлики в това какво той ви казва по отношение на кисти на яйчниците и какво казват тези от Щерев, на кого би следвало да се има повече доверие? Имате ли наблюдения?



Благодаря За информацията!
Може ли да ми кажете каква е процедурата с промивката? Не ми беше обяснено.
А относно Щерев, в сравнение с апаратурата при д-р Калчев бих избрала д-р Калчев и като специалист и за апаратуратс. Аз съм ходила в Щерев при репродуктивен специалист и съм доволна, апаратурата изглеждаше добра, но не ми е провеждан толкова подробен преглед и заради това повече вярвам на д-р Калчев.

Понеже на мен ми правиха офис хистероскопия ми дадоха да си направя промивка с бингванеле предната вечер, това беше, но тази информация я дават на листче като си запишеш час за тази хистероскопия - ако изобщо е нужна при Вас. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт