Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 21 864
  • 459
  •   2
Отговори
# 360
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 859
t doncheva, какви са притесненията на лекарите относно вливките, каква е вредата им? Интересувам се искрено, понеже проучвам темата и аз.

# 361
  • Мнения: 138
Аз също съм чела за Зарзиото и са ми казвали лекари , отделно съм чела и за интралипида .. както виждам доста момичета имат имплантация и преди вливките с интралипид и това ме навежда на мисълта, че явно не там е проблема.

# 362
  • София
  • Мнения: 214
Зарзио се ползва от онкоболни и според лекаря ми в Турция няма доказателства, че тази терапия би ми помогнала. Освен това казва, че все още с него се правят експерименти и не е научно доказано използването в репродуктивната медицина. Той смята, че досегашните ми неуспехи се дължат на некачествени ембриони. По отношение на Октагам също сподели, че би могло да има странични ефекти, които не са безобидни.
Аз съм страхлива по отношение на здравето ми и след повече от 10 стимулации се притеснявам вече, поради тази причина ще се доверя на това, което ми казват и дано Господ помага.
Решението ще си го вземете вие като прецените рисковете. Но ви съветвам преди да пристъпите към изследвания и консултации да говорите и с вашия репродуктивен лекар, защото ако той има съмнения и не е съгласен с прилагането на имунологична терапия, само ще похарчите една торба с пари /както се случи с мен/. При мен е такава ситуацията, че няма някакъв ясен проблем /освен възрастта 45г/, при вас може да открият проблем.
Не казвам, че доц. Михайлова не разбира, просто ние сме поставени в ситуация сами да се лутаме между различни лекари, в опит да успеем да сбъднем мечтата си, вместо да се доверим на един мултидисциплинарен екип, който комплексно да работи с нас.
Между другото в Бг съм правила вливки с интралипид /без да са ми били повишени НК клетките и според доц.Михайлова не е имало нужда/, сега в Турция доктора каза, че ако много настоявам може да ми влеят интралипид, но не смята, че има нужда и от него. Предстои да разбера какво ще се случи  съвсем скоро. За себе си, някак си съм убедена, че след като отидох в Турция, за да търся помощ и след като видях индивидуален подход към мен и истинска загриженост и опит да ми помогнат, бих могла да се доверя на тяхната преценка.

# 363
  • Мнения: 273
Здравейте, ще се включа с мнение и аз, не е професионално, но като пациент с шест години инвитро опити събрах доста информация. Имунологичната терапия е важна при зачеването, когато е необходима, но не е на първо място като фактор за успех. Тя е пътека, по която се работи, все още се правят изследвания, анализи тук в България, защото може да е един от “ петте пръста на ръката”, но “дланта, която държи ръката” остава качеството на ембриона. Това е мнението не само на лекари и ембриолози в България, но и в Турция. Ако няма качествен ембрион, каквато и среда да създаваме, той няма да се развие. Ако имаме годен ембрион, неговите жизнени сили могат да бъдат по- големи от препятствията на средата.Затова дори без имунология в Турция има успеваемост, защото на нейно място там има ембриология.

# 364
  • София
  • Мнения: 214
В допълнение на това, което е написала Криси6 ще споделя какво ми каза д-р Праматаров /гинеколог/ при който ходя от години извън опитите инвитро. Аз му разказвах как в Турция изобщо не се занимават да пускат микробиология /тук на всеки 3 месеца искаха нова/. Неговия коментар беше, че турците не се интересуват от това, т.к. искат средата да е нормална, така организма си се занимава с неговите си функции, а не с ембриона. Не зная доколко това е вярно, но е факт, че имам три стимулации в периода октомври - март и нито веднъж не се коментира взимането на микробиология.

# 365
  • Мнения: 138
Съгласна съм с вашето мнение , аз също ще се доверя на моя доктор и няма да правя вливки , надявам се да успеем този път , нямаме установен проблем освен тромбофилия и завишени НК клетки , декември премахвахме полип и тъй като правим хубави ембриони доктора ми каза че там е бил проблема , надявам се следващия път да е успешен “при нас не се случва имплантация” . 🫶🏻

# 366
  • Мнения: 3 159
Аз му разказвах как в Турция изобщо не се занимават да пускат микробиология /тук на всеки 3 месеца искаха нова/. Неговия коментар беше, че турците не се интересуват от това, т.к. искат средата да е нормална, така организма си се занимава с неговите си функции, а не с ембриона. Не зная доколко това е вярно, но е факт, че имам три стимулации в периода октомври - март и нито веднъж не се коментира взимането на микробиология.
Нали знаете, че при естествени опити и когато “организма си се занимава с неговите си функци” нямате никаква външна намеса отвъд влагалището (освен спермата на партньора)? При пункциите с инструменти ви достигат чак до яйчниците през влагалището множество пъти (за да изкарат всички яйцеклетки), и при евентуалните трансфери също, когато се връща ембриона в матката. Всяко подобно “ вмешателство” във вас крие рискове от потенциални инфекции, които могат да достигнат много по-навътре от самото влагалище и да нанесат поразии. За това се искат микробиологии дори при елементарна цветна снимка и инсеминация. Така че примера ви с микробиологията не е на място и няма абсолютно нищо общо с имунологията

# 367
  • София
  • Мнения: 214
Аз му разказвах как в Турция изобщо не се занимават да пускат микробиология /тук на всеки 3 месеца искаха нова/. Неговия коментар беше, че турците не се интересуват от това, т.к. искат средата да е нормална, така организма си се занимава с неговите си функции, а не с ембриона. Не зная доколко това е вярно, но е факт, че имам три стимулации в периода октомври - март и нито веднъж не се коментира взимането на микробиология.
Нали знаете, че при естествени опити и когато “организма си се занимава с неговите си функци” нямате никаква външна намеса отвъд влагалището (освен спермата на партньора)? При пункциите с инструменти ви достигат чак до яйчниците през влагалището множество пъти (за да изкарат всички яйцеклетки), и при евентуалните трансфери също, когато се връща ембриона в матката. Всяко подобно “ вмешателство” във вас крие рискове от потенциални инфекции, които могат да достигнат много по-навътре от самото влагалище и да нанесат поразии. За това се искат микробиологии дори при елементарна цветна снимка и инсеминация. Така че примера ви с микробиологията не е на място и няма абсолютно нищо общо с имунологията
Аз не казвам дали е правилно или не, а какво ми е направило впечатление. Само да информация - пак в Турция не искат МБ нито при ЦС, нито при инсеминация- не мога да кажа защо /не е само при мен, с още 3 приятелки започнахме по едно и също време в Турция/.
Всяка от нас е достатъчно голяма, за да реши, на кого и за какво ще се довери, дали за имунология или за прост АГ преглед. Важното е решенията ни да бъдат информирани и с ясно разбиране за възможните ползи и негативи - аз от доц.Михайлова не получих никакви разяснения в тази връзка- имам становище по имейл без повече обяснения, без рецепта /как точно ще си купя Зарзио и Октагам от аптека не става ясно/, без яснота къде ще се правят вливанията.
След 14 опита инвитро и 1 инсеминация аз имам достатъчно голям и неприятен опит, но искам и да знам какво се случва с тялото ми, защото последствията са само за мен.
Както и да е, за да избегна негативни емоции и излишни спорове, ще приключа до тук.
Пожелавам успех!

# 368
  • Мнения: 2 631
Аз бях на Гуна интралевкин и МОНОЛАУРИН та не знам кое е еднакво..
Възможно е да има, не отричам, но всеки пациент е различен. Историите също, съжалявам за горчивия ви опит. 😔

# 369
  • Мнения: 118
Здравейте! Тъй като моите резултати от микробиома са готови и лактобациликусът не бил оптимален (53-72) д-р Калчев препоръчва обливки. Той счита, че именно липсата на лактобациликуса е причина за хиперплазията ми, пък тя следователно за липсата на бременност. Въпросът ми е, някоя от вас имала ли е подобен казус и съответно след обливките правено ли е изследване дали има повишаване на лактобациликуса и успешно забременяване. Simple Smile Благодаря и хубав ден на всички Simple Smile

# 370
  • Мнения: 57
Здравейте, при мен беше същият проблема направихме два обливки и още на следващият опит понеже аз бях с инвитро имах успех.
Здравейте! Тъй като моите резултати от микробиома са готови и лактобациликусът не бил оптимален (53-72) д-р Калчев препоръчва обливки. Той счита, че именно липсата на лактобациликуса е причина за хиперплазията ми, пък тя следователно за липсата на бременност. Въпросът ми е, някоя от вас имала ли е подобен казус и съответно след обливките правено ли е изследване дали има повишаване на лактобациликуса и успешно забременяване. Simple Smile Благодаря и хубав ден на всички Simple Smile

# 371
  • Мнения: 8
Здравейте, към дамите, които са правили имунологична биопсия при д-р Калчев - има ли някаква терапия преди това или е като еднометриалната биопсия? За колко дни излизат резултатите и каква е цената?

# 372
  • Мнения: 284
В Бг микробиологията е изискване на МЗ, има си стандартни изследвания, които трябва да се направят преди трансфер: цитонамазка, микробиология, васерман, някой клиники имат и свои изисквания. Това е основната причина 

Аз му разказвах как в Турция изобщо не се занимават да пускат микробиология /тук на всеки 3 месеца искаха нова/. Неговия коментар беше, че турците не се интересуват от това, т.к. искат средата да е нормална, така организма си се занимава с неговите си функции, а не с ембриона. Не зная доколко това е вярно, но е факт, че имам три стимулации в периода октомври - март и нито веднъж не се коментира взимането на микробиология.
Нали знаете, че при естествени опити и когато “организма си се занимава с неговите си функци” нямате никаква външна намеса отвъд влагалището (освен спермата на партньора)? При пункциите с инструменти ви достигат чак до яйчниците през влагалището множество пъти (за да изкарат всички яйцеклетки), и при евентуалните трансфери също, когато се връща ембриона в матката. Всяко подобно “ вмешателство” във вас крие рискове от потенциални инфекции, които могат да достигнат много по-навътре от самото влагалище и да нанесат поразии. За това се искат микробиологии дори при елементарна цветна снимка и инсеминация. Така че примера ви с микробиологията не е на място и няма абсолютно нищо общо с имунологията

# 373
  • Мнения: 869
Извинявам се за тъпия въпрос, но каква е разликата между имунулогична биопсия, ендометриална биопсия и микробиом? Аз имах хистеро в сряда, матката ми беше супер червена и взехме микробиом. По това, което четох, може да е знак и за ендометрит. Това ще излезе ли на микробиома или трябва ендометриална биопсия? Малко се обърках. Благодаря ви предварително!

# 374
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 859
Среднощно Слънце, би трябвало да излезе на микробиома и съм сигурна, че д-р Калчев знае какво търси и как да го търси.

На мен ноември миналата година ми правиха ендометриална биопсия (не микробиом), в търсене на НК клетки главно и подобни "убийци" на сперматозоиди/ембриони. Но... това изследване не търсеше нищо от това, което търси микробиома. Т.е. уреаплазма, микоплазма, вируси, лактобацили... и т.н. Преди месец правих при д-р Калчев и там вече цъфна HHV-7 вирус настанен в матката, за който сега минавам курс лечение.

Според мен ще излезе каквото има и ще се адресира, в добри ръце си!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт