Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 20 049
  • 417
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 611
И на мен искаше обливки. Не знам дали помогат. Още не съм правила. Но на своя глава си самоназначих Цс- две запушени тръби. Така че с обливки или не, нямаше да има ефект! Съвет-следете си нещата и се информирайте!

# 31
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Veli86 той не предложи ли ЦС?

# 32
  • Мнения: 611
Ами не, не предложи снимка. Което ми беше супер странно. Питах на ХС дали може да се видят тръбите, каза само в началото някакви балончета. После на самата ХС нищо не каза. Реших аз да си направя и резултат е 2 запушени тръби Sad

# 33
  • Мнения: 2 631
Вели а хистероскопията как беше, боля ли те много?

# 34
  • Мнения: 611
Много, много ме боля. Някои жени казват, че не ги боли. Може би зависи какво им прави. Но има ли рязане-мен ме боля. Бях и с обезболяващ гел.

# 35
  • Мнения: 2 631
Ах Вели, как си го изтърпяла този ужас браво на теб. На мен само такова не са ми правили все още... 🤷‍♀️

# 36
  • Мнения: 611
Минзухар, нали знаеш в името на какво, всичко изтърпяваме....Но това ни прави много по-силни! Ако знаех, че ще има ефект, пак бих се подложила на това.

# 37
  • Мнения: 2 631
Вели, знам го мила но аз вече 2 години се боря от както загубих бебето и просто вече сили не ми остават. Правена ми е проверка на тръбите и биопсия в клиниката. Спермограмата при мъжа ми е много добре, просто ми е трудно да го приема, че правим всичко по силите си и не става... 😓🥺

# 38
  • Мнения: 537
Ами не, не предложи снимка. Което ми беше супер странно. Питах на ХС дали може да се видят тръбите, каза само в началото някакви балончета. После на самата ХС нищо не каза. Реших аз да си направя и резултат е 2 запушени тръби Sad

Вели, на мен ми казаха, че са ми запушени тръбите след хидротубация. На следващия месец правих ЦС и се оказа, че не са. Може би наистина си заслужава да потърсиш второ мнение, както те съветват момичетата в другата тема. Особено след като споделяш, че няма от какво да са се запушили. Аз имам чувство, че повечето лекари просто искат да насочват към инвитро.

А хистероскопията при д-р Калчев е била без упойка, така ли? Какво рязане са ти правили?

Д-р Райков ми прави ХС с упойка и не ме е боляло. Махна ми полип и направи корекция на сърцевината форма на матката.


Вели, знам го мила но аз вече 2 години се боря от както загубих бебето и просто вече сили не ми остават. Правена ми е проверка на тръбите и биопсия в клиниката. Спермограмата при мъжа ми е много добре, просто ми е трудно да го приема, че правим всичко по силите си и не става... 😓🥺


Минзухар, съжалявам, че се чувстваш така. И аз си повтарям, че преживяването ни прави по-силни и че ще стане в най-добрия момент за всяка от нас. Вярвам в тези неща, но това не прави пътя по-лек или по-малко тъжен.

# 39
  • Мнения: 611
Минзухар, не се отчавайвай! Никога! При теб Калчев на къде насочва нещата? Каква е причината? Моят съвет е да се интересуваш и търсиш постоянно, не се предоверявай!
Ванила, напротив. Има причина при мен за запушване. Откриха ми хламидия преди около 7 месеца и я лекувах 6. Кой знае от кога съм я имала. Още една причина-ендометриоза. И взимайки предвид, че не стават нещата със следене на овулацията, усещането йнот моя страна, следене и от АГ на овулация и добра спермограма-все някаква причина е имало да не стане. Явно са запушени. Минах вече през едно мнение. На 5ти ще ходя за още едно мнение. Ще попитам и там дали да не повторя снимката.
На ХС ми изряза полип и надраска стените на матката.

# 40
  • Мнения: 537
Извинявай, явно съм се объркала. Пожелавам ти успех на второто мнение!

Минзухар, не се отчавайвай! Никога! При теб Калчев на къде насочва нещата? Каква е причината? Моят съвет е да се интересуваш и търсиш постоянно, не се предоверявай!
Ванила, напротив. Има причина при мен за запушване. Откриха ми хламидия преди около 7 месеца и я лекувах 6. Кой знае от кога съм я имала. Още една причина-ендометриоза. И взимайки предвид, че не стават нещата със следене на овулацията, усещането йнот моя страна, следене и от АГ на овулация и добра спермограма-все някаква причина е имало да не стане. Явно са запушени. Минах вече през едно мнение. На 5ти ще ходя за още едно мнение. Ще попитам и там дали да не повторя снимката.
На ХС ми изряза полип и надраска стените на матката.

# 41
  • Мнения: 2 631
Вели слагам го в скрит текст, имам 16% НК клетки, и цитокините по долу които липсват в матката за благоприятна среда за имплантация. Сега съм при доц Михайлова имам Имунотерапия с хомеопатия.
Скрит текст:
Обратно, друга популация от NK клетки (CD3-CD16+CD56+ ), която се активира от IL-2 е цитотоксична за плацентния трофобласт, тъй като секретира TNF, който може да разруши плацентата. Жени с над 11% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация на зародиша. Процентът NK клетки се определя чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с висока активност на NK (CD16+CD56+ ) клетките отговарят добре на терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) – над 90% ефективност. Установено е, че Th1 цитокините (IL-2, IFN-γ, TNF) оказват вредно въздействие върху бременността, като инхибират растежа и развитието на плода. От друга страна, Th2 цитокините (IL-4, IL-5, IL-6, IL-10, IL-13, TGF-β) се свързват с успешна бременност
 

# 42
  • Мнения: 611
Благодаря, Ванила!
Минзухар, сега с подходящата терапия ще се получат нещата Heart

# 43
  • София
  • Мнения: 208
Здравейте момичета,
Днес бях на среща с представители на Биотекском. Слес като разказах историята си с 11 опита инвитро, по- голямата част от които без инплантация, ми препоръчаха преди да продължа с опитите /където и да е/ да направя Цитокинов профил при д-р Калчев и ако той прецени консултация с д-р Михайлова.
За пръв път чувам за това. Бихте ли ме ориентирали в какво се състои изследването, ако някоя от вас е правила при него такова и евентуално за цена.
Освен това ми препоръчаха да направим и Гененично изследване за съвместимост в Геника - не успявам да открия такъв тип изследване. Някоя от вас правила ли е такова?

# 44
  • Мнения: 2 631
Самото изследване представлява вземане на материал от матката с помощта на малък катетър самата проба се взима както ти взимат цитонамазка само, че от мястото където се захваща ембриончето, прави се след овулация за да се види каква е средата. Съжалявам, че минаваш през това и ти стискам палци. Док Калчев е внимателен, боли си като при цикъл и трае за кратко. А за изследването сигурно са имали в предвид кариотип при теб и мъжа ти.

Общи условия

Активация на акаунт