Ноемврийски бебета 2023г.

  • 33 447
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 439
Ох, не знам дали ми личи, нося си още обикновените ми дрехи, макар че усещам някои ме стягат вече в корема. Ама като вляза в банята и се погледна в огледалото имам чувството, че все едно съм в 5-ти месец 😩 с предишната бременност ми пролича много по-късно, и килограмите бяха по-малко де, ама сега имам чувството, че е твърде рано да съм така 🙁 до края какво ще правя, ще бъда като цепелин 😣

Аз съм по-слаба от 1вата бременност, обаче корема ми личи доста. Не съм качила нищо, но корема ми се вижда и останах само с един клин които ми става Grinning Поръчах доста неща за бременни,но не с всичко се одобрявам. Повечето са летни къси дънки и шорти.  Не работя и не ми се налага да излзиам всеки ден. Искам да ви питам , ако се водя на ТД към 7-8м ще получавам ли майчински? Имам над 7г стаж,но не съм била наработа последните май 4г Grinning Нямахме късмета за здраво дете в детска градина и аз си го гледах в повечето време. Вечно беше с нещо. Една седмица там и вкъщи по месец после.

Ако ти разбирам правилно въпроса, ще ти отговоря така: от 2017г. Се водя на ТД при настоящия ми работодател, от Септември 2020г. Не работя но съм си на същия договор. Нямам проблеми. Ние с градината чакахме сегашните класирания, но те показаха, че ще си гледам децата тандемно. Та, ще се справям, вярвам, че е за добро!

Ох хайде пак да преговорим - трябва ли да се филмирам, че сякаш отшумяха всякакви симптоми? 🫣 От днес съм в 13 г.с., вече не чувствам същото напрежение в гърдите. Леко ми прилошава, след като си изпия добавките, но това е. В комбинация с бледото зацапване от онзи ден бая се притеснявам… По-рано някой беше споделил пак така за отшумели симптоми, какво стана тогава?

И аз се филмирам, че ми поотшумяха симтомите, днес даже получих шут от щерката, та се надавам на прегледа всичко да е наред...

# 691
  • Мнения: 289
Днес цял ден се чувствам в едно такова… топ състояние на фона на последните два месеца и цял ден си мисля нормално ли е или не толкова… нямам напрежение, болки, нищичко, направо като нова… 14г.с. … не съм сигурна, че го усещам вече, като че ли на два три пъти ми се стори, но ми е за пръв път и не съм убедена, че е това, което ми се иска… мисля утре да ходя до АГ да го погледнем 😁

# 692
  • Мнения: 55
Днес цял ден се чувствам в едно такова… топ състояние на фона на последните два месеца и цял ден си мисля нормално ли е или не толкова… нямам напрежение, болки, нищичко, направо като нова… 14г.с. … не съм сигурна, че го усещам вече, като че ли на два три пъти ми се стори, но ми е за пръв път и не съм убедена, че е това, което ми се иска… мисля утре да ходя до АГ да го погледнем 😁

На доста места прочетох, че симптомите общо взето намаляват по това време - в началото на втория триместър. Обаче и мен хич не ме успокоява това. Предполагам ще претръпнем по-натам…
Аз мисля в понеделник да се разходя до личната и да я помоля за едно направление. Следящата ми АГ е извън града за някаква операция и не мисля да я чакам две седмици, ще си потърся някой със свободен час в понеделник да ме погледне… В краен случай пак в Токуда и така.

# 693
  • Мнения: 289
Не съм го чела, но и мен не ме успокоява… колкото и гадничко да беше все пак ми беше малко по-спокойно 😁 луда работа

Днес цял ден се чувствам в едно такова… топ състояние на фона на последните два месеца и цял ден си мисля нормално ли е или не толкова… нямам напрежение, болки, нищичко, направо като нова… 14г.с. … не съм сигурна, че го усещам вече, като че ли на два три пъти ми се стори, но ми е за пръв път и не съм убедена, че е това, което ми се иска… мисля утре да ходя до АГ да го погледнем 😁

На доста места прочетох, че симптомите общо взето намаляват по това време - в началото на втория триместър. Обаче и мен хич не ме успокоява това. Предполагам ще претръпнем по-натам…
Аз мисля в понеделник да се разходя до личната и да я помоля за едно направление. Следящата ми АГ е извън града за някаква операция и не мисля да я чакам две седмици, ще си потърся някой със свободен час в понеделник да ме погледне… В краен случай пак в Токуда и така.

# 694
  • Мнения: 439
Аз съм на преглед чак на 25 - ти и до тогава почва да ме лашка нервата. А реално, нямам причина да ходя по - рано... Гледам да си блъскам седмицата с някакви ангажименти, само и само да се поддържам ангажирана и да не мисля постоянно в това...

# 695
  • Мнения: 186
Здравейте,момичета и от мен тук записвам се и при вас тъй като термина ми е 30-11 или 01-12,тоест ще гледам да следя и двете темички Simple Smileи ще видим бебчо ,кой месец ще си избере

# 696
  • Мнения: 175
Момичета,аз съм в 14г.с. и се следя в Тутракан. Но имам желание да ходя на второ мнение в Русе. Искам да ходя при гинеколог който работи в болница(изобщо не познавам града),защото знам че там има и неотология.
Ако някоя от Вас се следи в Русе,можели да ми каже лекар от който е доволна.

# 697
  • Мнения: 517
Момичета що се филмирате ,аз с първата си бременност въобще бямах симптоми че съм бременна,добре че беше корема за да знам че съм.Сега с тази бременност имах тежки дни и все още имам леки неразположение.Не се притеснявайте

# 698
  • Мнения: 55
Момичета що се филмирате ,аз с първата си бременност въобще бямах симптоми че съм бременна,добре че беше корема за да знам че съм.Сега с тази бременност имах тежки дни и все още имам леки неразположение.Не се притеснявайте

Ми и аз не знам защо, филмирам се като ми е зле, филмирам се като не ми е зле… 🙈 Така като си обменяме опит поне си сверявам часовника.
Аз искам да питам нещо друго - в крайна сметка, някой следи ли се на две места - частно и по ЗК? Ако да, може ли да ми пише на лично (може и във фб, в групата съм, същите са ми имената) - имам няколко въпроса, ама да не спамим май всички тук?

# 699
  • Мнения: 289
Много ни е свободното време 😁 аз отидох да си го видя и да ви кажа : радвайте се на хубавите дни, явно хубавото предстои! 😁 може би няма да съм кисела и нервна бременна каквато от скоро си мислех, че ще бъда 🤣

Аз съм на път да започна и на частно, записах се още преди месец при моята АГ, но след влизане в болница останах много доволна от тази, която там следеше състоянието ми и засега живот и здраве съм решила да бъде там раждането. Не пиша имена умишлено, ако мога да ти бъда полезна ми пиши ЛС, ще се радвам да обменим мнения, защото и аз още съм 50/50. 🍀

Момичета що се филмирате ,аз с първата си бременност въобще бямах симптоми че съм бременна,добре че беше корема за да знам че съм.Сега с тази бременност имах тежки дни и все още имам леки неразположение.Не се притеснявайте

Ми и аз не знам защо, филмирам се като ми е зле, филмирам се като не ми е зле… 🙈 Така като си обменяме опит поне си сверявам часовника.
Аз искам да питам нещо друго - в крайна сметка, някой следи ли се на две места - частно и по ЗК? Ако да, може ли да ми пише на лично (може и във фб, в групата съм, същите са ми имената) - имам няколко въпроса, ама да не спамим май всички тук?

# 700
  • София
  • Мнения: 4 143
Охх мен много ме болят яйчниците и кръста. Днес отново ходих на спешен, защото грам не ми е ок. Изписаха ми да пия магнерот 3х2, но шпа 2х2 за две седмици и да видя как ще са нещата.... всичко с бебето е ок. Сутрин продължава гаденето, както и през деня. Но започва да ми пада много рязко кръвното и да ми прилошава, което започва доста да ме притеснява, че на работа ако така ми стане не знам как ще се оправя, а и още не знаят, че съм бременна.

# 701
  • софия
  • Мнения: 107
Йееей, добре дошъл втори триместър! От днес официално влизам в 4-ти месец. Много се надявам следващите 3 месеца да се чувствам нормално Grinning

# 702
  • Мнения: 133
здравейте каква козметика ползвате за тяло  на мен кожата ми е много суха вече даже имам и сърбеж ? препоръчаха ми кокосово масло

# 703
  • Мнения: 289
От скоро се мажа с кокосово масло. Първо предвид факта, че го имах налично вкъщи, второ бях чела доста отзиви /положителни/ и трето дори да отида в аптека или в магазин не знам кой лосион да си избера, има хиляди, съответно всеки с неговите си отзиви. И така се спрях на кокосовото масло. Смятам, че е достатъчно мазничко, дори мислех, че няма да попива и ще се маже по дрехите ама то се оказа, че доста бързо си попива и даже май ще се мажа по два пъти дневно 😁

здравейте каква козметика ползвате за тяло  на мен кожата ми е много суха вече даже имам и сърбеж ? препоръчаха ми кокосово масло

# 704
  • Мнения: 259
Козметика за лице ползвам само хидратиращ крем Clinique. Също и слънцезащита
Взех против стрии на Maternea, но не ми хареса. Предната бременност бях с Palmers и ми харесват повече. За кокосовото и аз съм чувала добри отзиви.
Момичета, в коя седмица влизаме в 3тия месец, че не мога да изчисля. Сега съм 12+4

Общи условия

Активация на акаунт