Дискова херния - 22

  • 45 158
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 603
Да, изписани са ми от невролог. Имам схващане в двата крака и ограничени движения в едната ръка. Първите дни болката се засилваше, но към края на курса усещам ефект.

# 31
  • Мнения: 26
Здравейте бях писала по рано с моя проблем днес бях на невролог и скенер имам дискова протрузия на L5 S1 . Доста си боли но може ли чак така да боли ,че да усещам болката в корема. Благодаря предварително.

# 32
  • Мнения: 341
И при мен е така Л5 - Ес1 и ми напомня всекидневно за себе си. Пречи ми, но поне за сега не ме боли. Слагам колан на кръста с турмалин и от топлината на тялото турмалина излъчва слаб ток, и това успокоява болката ми.

# 33
  • Мнения: 46
Аз правя ток и ултразвук.

Какъв е този ток? Електростимулация ли и къде се прави? Благодаря!

# 34
  • Мнения: 5 308
Здравейте, влизам в темата заради майка ми, която от 10 дена е с болки от дискова херния на крака (горе). За първи път се сблъсквам с тпва чудо, буквално не може да ходи. Сега търся невролог в Русе, нямам идея къде да я заведа. Бяха й изписали кортикостероид на хапчета и някакво болкоуспокояващо, едната нощ вдигна кръвно над 200. Какво да правя, някой кма ли идея? Има направление за невролог.

# 35
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Здравейте, влизам в темата заради майка ми, която от 10 дена е с болки от дискова херния на крака (горе).
Като прочетох реших, че аз съм го писала този пост, само дето не сме в Русе. При нас положението е същото. Майка ми е с почти нетърпими болки вече над 10 дена. Симптомите са като на ишиас, поне според прочетеното в интернет. Бяхме на невролог, каза че понеже има и други заболявания (високо кръвно и остеопороза), много лекарства не са препоръчителни, особено кортикостероидите. Предожи или инжекци (но и те не били ОК, пак заради кръвното) или по-добре било да влезе в болница. Според мен си изми ръцете... Даде ни направление за болница и сега търся такава с неврологично отделение, но в София.
Brumm, дано намерите решение и майка ви да се подобри! Пишете, ако има развитие при вас, ще ми е полезно.
Моля, ако някой се е лекувал в София в неврология, да сподели къде, в коя болница и какви са условията и резултата.

# 36
  • Мнения: 5 308
Влизала е в болницата в Русе веднъж, тогава са помогнали, но тя в останалото време не прави нищо, за да облекчи състоянието. Операция не иска и да чуе. Били несполучливи и щели да я осакатят. Беше на кардиолог, защото много се измаря, но казват, че сърцето е уж добре. Остава дисковата херния, днес ще пускаме кръвни изследвания. Мисля за физиотерапия, но доколкото четох, не се прави в острата фаза. Не знам.

# 37
  • София
  • Мнения: 500
Здравей те! Моля за помощ? Доктор ми назначи аркоксия и Милгама при тази снимка. Това дископатия ли е, според вас?
Благодаря, предварително!😃

# 38
  • София
  • Мнения: 1 550
Някой пил ли е Пеанил за болката (по-скоро невропатна болка имам в краката тип полиневропатия) и дали ви е повлияло?

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте! Приятелят ми е с много голяма ДХ на Л4 Л5. Сега е на 25 г., а я има още от преди 10 години. Винаги е имал болки, но търпими, но в момента след неправилно вдигане на тежко болката премина и към десния крак. В случая няма изтръпване, само изключително силни болки в крака. Никакви инжекции, лекарства и мазила не помогнаха. След преглед и консултация с двама неврохирурзи във Варна останахме доста объркани. Единият му каза, че на 50 случая с ДХ се среща един с толкова голяма като неговата, но все още не е за операция, тъй като не е изгубил чувствителността на крака. Другият (най-добрият за Варна) му каза, че задължително е за операция и нищо не може да му помогне. Дори му забрани да ходи на рехабилитация. Искаме да направим още една консултация с друг неврохирург, насочили сме се към доц. Панов. Обмисляме операция, но знаем, че е рискована, особено когато е и толкова млад. Моля, споделете мнения за доц. Панов или евентуално къде другаде да се насочим за адекватно мнение.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз обиколих петима неврохирурзи, все светила, заради болките на баща ми. Изключително разочарована съм от проф. Габровски - срещу 130 лв. трябваше да чакам 2 часа и после за 2 минути да каже, че не вижда какво може да направи. Доц. Фердинандов от Иван Рилски поне даде някакво мнение. Ходихме на безплатен преглед и при проф. Токташ, който отдели най-много време. Каза, че дисковата херния е твърде малка, за да причинява тази болка  и да търсим ортопед за периартрита. Докато чакахме при него се наслушах на страшни истории на осакатени от български “специалисти” хора. Съветът ми е да поискате мнение, дори само за ваша информация, от някой турски лекар. Онлайн също е безплатно. Ние ходихме за първи път и бих се възползвала пак. Не ги рекламирам по никакъв начин,  но още едно независимо мнение никога не е излишно.

# 41
  • Мнения: 10 650
Здравей те! Моля за помощ? Доктор ми назначи аркоксия и Милгама при тази снимка. Това дископатия ли е, според вас?
Благодаря, предварително!😃
Дископатия е генерален термин, който се ползва при дегенеративни промени на гръбначния стълб.
При теб има и протрузии и други неща, т.е., можеш да сметнеш, че имаш дископатия, да.

# 42
  • Мнения: 6 603
Аз правя ток и ултразвук.

Какъв е този ток? Електростимулация ли и къде се прави? Благодаря!
Да. Процедурите са предписани от невролог, не знам дали може без лекарско предписание. Правя ги в частен център в София, който не работи със здравната каса. ММ прави физиотерапията си в Токуда и всичките му процедури се покриваха от касата.

# 43
  • Мнения: 46
Аз правя ток и ултразвук.

Какъв е този ток? Електростимулация ли и къде се прави? Благодаря!
Да. Процедурите са предписани от невролог, не знам дали може без лекарско предписание. Правя ги в частен център в София, който не работи със здравната каса. ММ прави физиотерапията си в Токуда и всичките му процедури се покриваха от касата.

Аз още не мога да намеря свестен невролог Sad И аз гледах частни центрове. Бихте ли ми написали на лични кой е, че хич не е евтино, поне да знам, че ще се изпълняват както трябва. Обикновено искат преглед при рехабилитатор, преди да започнат процедури, а се опасявам да не попадна пак на неподходящ. Много ще съм благодарна! Вариантът невролог да ги изпише и да ги изпълнят на частно, за да отпадне рискът пак да се влоша, много ми харесва Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 17:00 от Prima123

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Мъжът ми е опериран от дискова херния 2021г, тази година отново е с такава на същото място. Вече много го боли въпреки всичките хапове, дексаметазон, колан, упражненя и т.н. куца открито.
Търсим добър неврохирург за извършване на нова операция и изобщо приемаме всякакви съвети.
Попадна ми д-р Стоев, но тук виждам противоречиви мнения за него.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт