Вирусен отит

  • 26 273
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837

Няма за какво. Peace
при мен сайтът работи, даже ти копирах Подраздел УШИ
 и понеже Ушите са свързани с гърлото и трета сливица , ето и малко достъпно инфо за третата сливица, копи:

Кога се “маха” третата сливица и наложително ли е това?
Има три основни причини за “махане” на назофарингеалната сливица, като при отделни пациенти те могат да се комбинират:

Голяма трета сливица затруднява носното дишане.
Проблемът се изразява в това, че:

детето спи с отворена уста и хърка по време на сън;
недостатъчното снабдяване на организма с кислород води до нощно изпотяване, неспокоен сън – през деня детето е сънливо, раздразнително, разсеяно;
дишането през устата води до изсъхване на лигавиците – зачестяват инфекциите на горните дихателни пътища;
може да насъпи временно или трайно изкривяване на небцето и захапката.

Голямата и/или инфектирана трета сливица води до застой на носния секрет.
Носът непрекъснато отделя секрет, който при здраво състояние минава покрай назофарингеалната сливица в гълтача и се преглъща. Когато това е трудно детето периодично или постоянно има задръжка на секрет в носа – лигавицата на носа и синусите не може да изпълнява правилно функциите си и се инфектира – възниква честа или постоянна хрема и/или синузит.

Голямата и/или инфектирана трета сливица води до нарушена функция на Естахиевите тръби.
Това състояние води до остро възпаление на средното ухо и/или постоянна задръжка на секрет в него – вж. среден отит при децата.

Това са най-честите причини (индикации) за операция. Назофарингеалната сливица първа застава на пътя на инфекцията и често първа се “увеличава”. Обикновено след правилно медикаментозно лечение сливицата се “свива” и оперативното и махане не е необходимо. Когато, обаче обемът на сливицата не намалее проблемите постепенно се задълбочават и оперативното отстраняване на назофарингеалната сливица е обсолютно необходимо.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Относно по-горната информация Rolling Eyes, копирана от сайта на доц. Лолов мога само да кажа, че е написана или по-точно е описан както писах и по-горе 1:1 случаят на Ади.

и аз лично след повече от една година секрети постоянни, отити - няколко, болки, висоха Т (миналат зима направи такъв жесток отит ooooh!), хъркане нощно време, отворена уста постоянно, поява на кашлица (давенв) в последните 6 месеца, всякакви лекарства и капки, всичко възможно,.....и т.н. и т.н. - и накрая нямаше просто вече накъде - и да чукам на дърво, се надявам нещата да се подобряват все повече и повече.

Та нищо страшно няма, само спокойно и наблюдение от компетентни лица и така.

но е много гадно признвам, това с ушите е много, много гадно, който го е изпитал със собственото си дете, знае какво е.

# 17
  • Мнения: 143
Момичета като чета какво е описано за третата сливица направо настрьхвам всички симптоми са ни на лице и то от близо 3м.и вече сьс сигурност януари ще искам направление за УНГ-специалист Cry
Вьпроса ми е някой знаели добьр специалист вьв Варна и сьщо искам да попитам ходил ли е някой при др.Папуров-унг(варна) и евентуално някькви отзиви за него.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Момичета като чета какво е описано за третата сливица направо настрьхвам всички симптоми са ни на лице и то от близо 3м.и вече сьс сигурност януари ще искам направление за УНГ-специалист Cry

задължително Rolling Eyes, ако имаш съмнения за нещо

# 19
  • Мнения: 3 456
Лиорена, мисля че вече си готова за асистент, специалност УНГ.
Винаги те чета с удоволствие, толкова много знаеш, за жалост не от добро дотам си стигнала, но нищо важното е от тука нататък всичко да е наред!!! smile3525

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Лиорена, мисля че вече си готова за асистент, специалност УНГ.
Винаги те чета с удоволствие, толкова много знаеш, за жалост не от добро дотам си стигнала, но нищо важното е от тука нататък всичко да е наред!!! smile3525

офф: еех, наистина много препатихме, ама много, да не говорим, че някои велики "светила" така ни объркаха, и заради това нещата се проточиха толкова във времето и неволята учи малко или много, но благодарение на мами във форума попаднахме слва Богу на много добри лекари.
И няма да спирам да благодаря на мамите, които толкова много ми помогнаха със съвети къде да отида след толкова лутане.
още ме е страх да се зарадвам напълно, но дано, дано Praynig и дано всички мами с подобни проблеми попаднат на добри специалисти.
но кошмарът през който минахме беше ужасен просто, на никого, ама абсолютно на никого не пожелавам подобно нещо - да гледаш детето си как се дави,и как яде с отворена уста и постоянно точещи се секрети, спане с отворена уста - мъка е....разбираш добре за какво говоря.

благодаря ти още веднъж за добрите думи и стискам палци за вас силно Praynig Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт