Новата година e вече тука, НОЕМВРИйчето ни вече гука!

  • 10 325
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 437
Мони, аз ползвам овлажнител за въздух, така ми каза педито.

А какъв ползваш и от къде го взе?

Варненските юнаци са мноооого готини! Направо ми напълниха душата пу-пу-пу.

А по повод тази чиста молитва тя не се ли прави на 40-я ден и въобще какви бяха традициите за погачата? Задължително ли трябва да се направи на 40-я ден или не?

# 46
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря за стихчетата на Карил, Вени, Мерелин, Angeliha (дали не пропуснах някой ...)!   bouquet

Ние направихме сефтето със снега вчера в Пловдив. Ура-а-а-а-а! Днес сутринта даже беше малко понатрупало. Друго си е да е малко беличко, зима е все пак, нали?

Поздрави от Пловдив!  Sunglasses


# 47
  • Мнения: 255
айде и ние на един месец!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=81148&photo=112
Dr.Jend, как сте? как са мама Мими и бебе Аля ?
Чистата молитва се прави на 40 ден - представя се бебо на Бога.. а погачата се прави след 40 ден, когато решиш - почивен ден, да могат да дойдат гостите.

# 48
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Да чукаме на дърво, Вени наДарИн и Мама, и Али са добре!  Grinning Пу-пу! Пеем, гукаме, смеем се ... Веселба!

Поздрави на любимата ми, родна Варна!  Heart Eyes

# 49
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
ВАРНЕНКИ СТРАХОТНИ СТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

Мами моя сладкиш от известно време има ситни пъпчици по цялото тяло. Не съм питала педито, но мислите ли, че има нещо обезпокоително?
Най вече се притеснявам дали ще е проблем за 2та ваксина, че наближава 06.01
Моля Ви ако имате повечко инфо кажете ми да вземам ли някакви мерки?

Благодаря Ви предварително!

# 50
  • Мнения: 1 328
Честит имен ден на именниците:)
ЧРД и на ГАБИ Simple Smile

За противохепатитната ваксина - нашето педи каза, че това е ЕДИНСТВЕНАТА ваксина, за която не е задължително бебето да е напълно здраво !!

А да се похваля, че днес беше нашия бебчо на  ортопед и го гледаха на ехограф - и няма нищо обезпокоително:) Щях да му записвам час в Г. баня, но в крайна сметка го гледа един много симпатичен доктор в поликлиниката и съм доволна Simple Smile
Лека ви нощ!!
П.П. Нашите нощи са безколикови от известно време насам.. да чукна на дърво.. Praynig
Сетих се още нещо да кажа - препоръча ни педито противоменингитна ваксина, която действала и като противогрипна, 21 лв, 4 приема , т.е. 84 лв. общо, слагала се през 3-ти месец първата.
А случайно да са ви дали Зимафлуор за зъбките? На нас казаха след 4 месец, но гледах рекламната брошурка и на нея пише от 2 седмици до 1 г... нещо таковам та се чудя дали все пак да не е по-раничко?! newsm78

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 22:22 от jenny_b

# 51
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Ето я нашата щастлива маймунка:



Поздрави!

# 52
  • Мнения: 3 214
Добро утро, мами! Днес съм много ранобудна. Малката мишка яде в 5.30 и заспа, а аз не можах и кукнах рано-рано   #Crazy
Мони, и аз мисля да взема овлажнител за въздух, но още незнам какъв точно...Според мен си е добра инвестиция, защото помага на бебче за отпушване на нослето.
Варненки - страхотни сте!
PebbleHug Да ти е живо и здраво бебчето - адашче и сърожденниче GrinningHeart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 986
  Добро утро и от една пораснала мама Mr. Green HugСнощи за първи път и аз излязох на заведение-хем ми беше хубаво,хем постоянно си мислех за бебунка,въпреки че я оставих на майка ми и знаех,че всичко ще е наред в нейните ръце,да не говорим,че съм отвикнала да стоя дълго време на 1 място,и то на шумно и задимено,доспа ми се и в 22.00ч. взех да сдавам багажа Laughing
  Вчера не успях да се отчета от нашата консултация Wink-Софийка е наддала още 250гр./вече е 3.700/,и 53 см./с 2 е пораснала за 1 месец/.Педито каза да започвам да й правя лек масаж Wink,изписа ни и Вигантол-по 2 капки на ден,толкова ли давахте и вие на бебоците,и колко време това количество?
  Софи постоянно прихърква,сумти,въпреки че й чистя нослето със Стеримар-от сухия въздух е,и аз много съм се замислила да купя овлажнител/идея си нямам откъде/;педиатърката ме посъветва  да сложа да заври вода със сода бикарбонат и да държа детето близо до врящата вода-така-всеки ден по 5-10 мин.Другото напътствие,което получих,е да започна да отучвам детето от нощното хранене Confused-като се събуди,да съм й давала вода newsm78Много трудно изпълнима задача -едно,че според мен София е твърде малка и все още има нужда от това хранене,и второ-как да я залъгвам с вода като е гладна newsm78Все си мисля,че тя сама ще започне след време да си удължава времето до следващото хранене?Вие как мислите?
 

# 54
  • Мнения: 815
Софи, това, което най- вероятно ще си докараш със залъгването с вода е безсънни нощи, ревящо по 2-3 часа бебе и накрая заспиващо от умора- аз се опитах да откажа Ран на няколко месеца и като 4 нощи посрещах първите петли будна и реших, че няма смисъл да мъча себе си и детето- не веднъж съм го казвала- като го отбивах - накрая остана САМО нощното кърмене - то не че е хранене- дръпва няколко пъти и заспива, но ако не му дам- рев до зори - той и сега си пие айрян през нощта- не мисля, че е проблем, но всеки решава за себе си

и ние даваме по 2 капки вигантол, но за флуор съм твърдо НЕ!! Не давам дори на Ран- ако се превиши количеството флуор в организма е толкова зле за зъбите, колкото и липсата му - за здрави зъбки наблягаме на сиренце и кисело мляко, иначе нашата педиатърка ни го предписа след 1 година, когато спряхме приема на вигантол

Луси, ако пъпките на крис са ситнички и червенички ми приличат на обрив от претопляне...

ВАРНЕНКИ - СТРАХОТНИ СТЕ!!!

СЛЕД НОВА ГОДИНА КАНЯ НА ГОСТИ ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО МОГАТ И ИСКАТ ДА СЕ РАЗХОДЯТ ДО КНЯЖЕВО У нас е широко, ама малко далече... тук

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 10:35 от Цветина

# 55
  • Мнения: 1 064
Добро утро, мадамки! lovekiss Нахранихме се, заспахме и мама е на компютъра newsm56...

Варненки, много са ви хубави мъжете...пу пу пу...големи сладкишчета...как да не ги нацелуваш и гушнеш?!? Simple Smile
Ама и принцеската Аля е красавица...усещам как тати ще разгонва кандидат-зетьовете... Grinning Dr.Jend, да ви е жива и здрава малката красавица! 4470 Поздрави на Пловдив - навява ми сантиментални спомени този хубав град! Оставих час от сърцето си там преди години!  Kissing Heart Embarassed
jenny_b, и при нас коликите от около 10дни са мираж newsm44...спрях и капките...от време на време само му пропуква коремчето, но ги няма онези пресвивания, стискане на юмручета и рев... дано и със зъбките мине така лесно... Praynig
SOPHI, аз лично изобщо нямам намерение да залъгвам Теди с вода през нощта...като е гладен му давам да яде...той сам ще започне да си прави голямата пауза и мисля че вече запона, защото няколко нощи подред заспива в 8,30ч. и се събужда чак в 3-3,30 за папане...При мен проблема е, че рано го къпя и рано заспива...ама какво да направя, той сам си го направи този режим...

Ох, аз вече нямам търпение да идва 05.01., че да ходим на консултация да видя колко е пораснало малкото ми мъжленце за 1 месец. Вижда ми се доста пораснал...още повече, че прибрах доста дрешки (за второто  детенце Crazy) и вече носим размер 24-26. Ама на тези фирми не мога да им хвана цаката...размерите различни...засега съм най-доволна от "Вис виталис"...много  хубави дрешки! Peace
Мамета, да ви питам нещо - вие колко стягате памперса на вашите сладури?!? newsm78 Аз хем се притеснявам да не пропусне, хем се притеснявам да не го стегна много?!? Thinking

Ето няколко снимки от вчера и днес на Теди: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=81148&photo=118

Топъл и спокоен ден на всички! Целувам ви! Kissing Heart

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 10:52 от Дени4ka

# 56
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Добро утро и от мен  Hug и аз като Софи вчера бях на банкет ..... пиене, танци до зори и сега съм малко  Sick ! Мога да цитирам точно Софи - беба я гледаше майка ми, а аз все за вкъщи си мислех! На всичко отгоре до мене беше седнала една грипозна жена и през 5 минути ми кихаше в носа, та си постоях повече на дансинга  Crazy и си тръгнахме рано рано, към полунощ да си видим  baby_neutral
А то милото спи та чак хърка  Hug душичка!
На мен също ми препоръчаха да спирам с яденето нощем, но за самата мен май не е добре, имам много мляко и сама се събуждам около 3 часа малко преди бебо  Thinking та ще си храня поне засега ... нататък ще видим, а и бебенцето си плачи около три три и половина  #Crazy гладниче  Hug!
Хайде мами, цункам Ви и отивам да я нагушкам   bouquet
  bouquet
Dr.Jend голяма хубавица!  baby_neutral Много е сладичка бебката  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте мами как сме с днешна дата? В София грее слънце, но никак не е топло.

Да ви питам днес мъжът ми взе акта за раждане на Митко и ЕГН-то му е доста объркано - 065129... Знам, че има новиЕГН-та, но не трябва ли след  да е номера на месеца 11 (ноември) newsm78Иначе си е 8 цифри като нашите. Така ли трябва да бъде или нещо е объркано?

И друго - имам голям проблем с памперсите. По няколко пъти на ден е напишкан и го преобличам. Вече свърших бодитата  направо съм се видяла в чудо. И чаршафчето чак му е мокро. Ползвах Либеро, сега съм взела Памперс и проблемът продължава. Значи нещо аз не ги слагам като хората. Знам, че трудно се обяснява как се слага памперс (трябва да е нагледно), но въпреки това нека някой ми напише каква е процедурата, защото явно съм много смотана.  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenНаправо съм за  #2gunfire Детето постоянно е мокро все едно не е с памперси, а с пелени. 

А пъпчиците от претопляне какви са, защото има по телцето едни ситнички, а в същото време често киха и аз симисля, че му е студено, а то може да съм го претоплила. Но защо пък киха newsm78

Е надух ви главата сигурно, но почвам да си мисля, че хич ме няма като майка. Гадни мислички ми минават, а иначе той е спокойно дете, но аз нещо не правя като хората.

Лек ден!!! 

# 58
  • Мнения: 334
Честита втора месечинка на господата Теодор на мама Веси 1 и   бебе Ян на мама Catty   и на прекрасната госпожица  Неда на мама Цветина!  newsm51
Много беше приятна и забавна срещата на нашите варненски ергени вчера. Жалко, че госпожиците не можаха да дойдат. Пожелавам си догодина да се срещаме редовно в пълен комплект...
 Мисля, че съм пристрастена - всеки път разглеждам албумчетата на ноемврийчетата и  с умиление констатирам, че нашите ноемврийски съкровища са наистина най-чаровните и сладурски бебоци .... и само как бързо растат, и стават все по хубави.... ПУ, ПУ ПУ  Hug

Днес времето е само за разходка, хапваме и хукваме на вън да се порадваме на слънчицето
Желаем ви успешен и усмихнат ден

# 59
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте момичета! Лелееее ... И аз се загубих, ама и вие сте писали ... Все пак - Честита Коледа ! Да сте живи и здрави вие и семействата ви! Карил, Вени - страхотни нещица сте написали - благодаря!
Как сте с коликите? Аз точно вече да откача и отидохме на педиатър (друг, а не личния - една докторка от Шейново) и тя ме убеди да ползвам шишета на д-р Браун, а не на Авент - ползата била голяма, изпитала го е върху собственото й дете. Та така - купих аз вчера 2 шишета и ... ефекта до момента е поразителен! Препоръчвам ги на всички  thumbsup! Лошото е, че са скъпи - малкото 17лв., а голямото 18лв., но си заслужават! Относно запушването на носленцето - педитата (личната и тази от Шейново) са на мнение, че не трябва да се бърка по нослетата! По принцип носните каналчета са доста стеснени в началото и оттам идват и странните звуци, а нослето иначе се чисти самичко. Момичета, кажете от къде да си купя такъв овлажнител за въздух, защото в стаята ни въздуха е много сух и нищо не помага - купичка с вода на радиатора, мокра пелена и т.н. а оттам идват и проблемите със "запушването" на нослето.
Вие как извеждате бебоците на разходка? Ние освен космонавта, увиваме Фипо и в одеало и се получава такъв вързоп, че мъжа ми ме попита дали мисля, че така го извеждам навън детето. Ама на тоя студ ... cold
На 26-ти правихме погача - лудницата беше поносима, а и аз се почуствах човек - все пак осъществих доста социални контакти наведнъж.
Е, хайде стига толкова от мен - отивам да папкам и аз!
Целувки на всички мами и сладките им бебчовци!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт