НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 143

  • 36 652
  • 501
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 952
Първия пост отдавна не е обновявян и обикновено е "копи-пейст".Не е в твоя телевизор повредата.Винаги можеш да си зададеш въпросите .Просто на повечето са ясни нещата.

# 466
  • София
  • Мнения: 5 841
В предишни теми имаше май таблица с количество въглехидрати на ден.

Ето малко практически насоки за това как да определим колко въглехидрати да консумираме:
http://authoritynutrition.com/how-many-carbs-per-day-to-lose-weight/
1. 100 - 150 грама/ден: ако човек тренира повече (вдигане на тежести и спринтове) и няма наднормено тегло. Това означава много зеленчуци, умерено плодове плюс малко количество картофи/ориз/овес
2. 50 - 100 грама/ден: ако човек иска да отслабне без усилие, но все още да си позволява повечето видове въглехидрати в достатъчни количества. Означава много зеленчуци, ограничено количество плодове и минимално количество картофи/ориз/овес.
3. 20 - 50 грама/ден: предполага кетоза и е подходящ диапазон за диабетици, хора със силно увреден метаболизъм или просто хора, които не могат да отслабнат с повече въглехидрати. Означава много зеленчуци и малко количество горски плодове (не друг плод).

# 467
  • Мнения: 952
Сега и аз се сетих и  за тази статия https://smartlowcarber.com/kakva-e-razlikata-mejdu-vm-nvh-nvd-i-keto/ и като цяло за сайта -много полезен(за мен поне)

# 468
  • Мнения: 4 583
Чебурашка, това е таблицата, която не се вижда тук. Издирих я в една от старите теми.

# 469
  • Мнения: 53
Благодаря много за таблицата!!
Още два лаишки въпроса от мен, но... в първия пост се споменава, че меренето на калории не е движещото нещо в храненето и все пак има ли някакъв процентен максимум на приети калории, който не трябва да се надвишава? MFP ми казва, че трябва да се въртя около 1200 кал. дневно.

Другото е - с какво замествате сирената и кашкавала? Прегледах рецептите от първия пост, сега гледам и съседната тема, но се чудя  - повече месо, повече зеленчук? Мога да се насиля да ям извара, но от сиренето и кашкавала ми се гади и не ми понасят.

# 470
  • София
  • Мнения: 5 841
Няма нужда да ядеш млечни, щом не харесваш. Къде пише, че е задължително?

# 471
  • Мнения: 4 583
Чебурашка, изобщо не е нужно да ядеш сирене или кашкавал. Дори при повечето хора, те са препъникамък. Като цяло лично аз гледам да ги избягвам, употребявам ги от време на време. Та за теб това дори ще е голям плюс. Аз лично много обичам кашкавал и мога да изям половин кило наведнъж, но .... после проблеми.
Наблягай на месо и зеленчуци, да. Колкото по-чисто се храниш, толкова по-добре. Зеленчуци яж на корем. Яйца, гъби, риба колкото искаш, ако обичаш разни карантии също. Месо си яж каквото искаш, само не посягай към колбаси. Не знам каква ти е целта - дали сваляне на килограми, дали цялостно подобряване на здравния ти статус, подобряване на медицински показатели. Което от трите да е, с това хранене само ползи ще имаш.

# 472
  • Мнения: 13 013
Избиха ми ужанси пъпки по лицето, явно това че дълго не съм яла млечни и месо, а сега започнах рязко ми се отрази.
Сега съм дебела и с пъпки😅🫣
Започвам леко да се изнервям почти 2 седмици и да не мръдна грам надолу?  С ниски В и в калориен дефицит. Освен с ЕГН то не знам с какво да си го обясня. От към активност и меню също не знам какво да подобря.

# 473
  • Мнения: 39 533
Да не чакаш цикъл?

# 474
  • Мнения: 13 013
Нищо не чакам бе:( днес ще направя един фаст 24 часа и без това не ми се яде. А да се успокои малко лицето ми. Не знам какво да ям, ще спра млечните може би на тях реагирам така.

# 475
  • Мнения: 39 533
Имаш ли крем с бензоилов пероксид, за да изгориш пъпките?

# 476
  • Мнения: 13 013
Те отвътре избиха големи, болезнени, червени без връх. Не съм имала пъпки такива от години. В долната част около челюст и брадичката са.
Мажа външно, но трябва да видя по метода на изключване кое ги провокира.
То реално освен млечните не намирам друг виновник, ако ям яйца със зеленчук няма проблем.

# 477
  • Мнения: 39 533
Тази област (брадичка и челюст), на която са се появили се води хормонална зона.

# 478
  • Мнения: 7 765
Жаки, аз правя един 36 часов - от снощи до понеделник сутринта и се опитвам да не вечерям - получва се 4-5 вечери в седмицата
2ра седмица така и засега спихвам леко, но и не спортувам, не ми се излиза в тоя студ
вх са ми малко повече, защото обядвам социално с колегите, но и това ще редактирам

млечни не ям от една година заради ТСХ- то, боцкам понякога ей така някое кашкавалче от мезето,
но за ставите отчитам голяма полза - не скърцат, не болят и дори при голямо физическо натоварване не се изморявам

# 479
  • Мнения: 7 228
Те отвътре избиха големи, болезнени, червени без връх. Не съм имала пъпки такива от години. В долната част около челюст и брадичката са.
Мажа външно, но трябва да видя по метода на изключване кое ги провокира.
То реално освен млечните не намирам друг виновник, ако ям яйца със зеленчук няма проблем.

Това са хормонални пъпки.
Аз една година, заради гинекологични проблеми, пих противозачатъчни. На прогестеронова основа. Прогестерона води до такъв тип опъпчване. АГ ми ги изписа. Та като ми наизлязоха такива големи, болезнени и без връх пъпки, по долна челюст и под челюстта, в чудо се видях.
Спрях лекарствата, изчистих се.

Може да си в някакъв хормонален дисбаланс.

Общи условия

Активация на акаунт